Eşimin ailesini neden sevemiyorum ? :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve limonagaci tarafından 1 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : limonagaci
  1. limonagaci

limonagaci Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.Bu anlatacağım buradaki birçok insanın derdinin yanında hiçbir şey gibi görünecek biliyorum, O yüzden aslında biraz da çekinerek açıyorum konuyu. Mesele şu. Ben 3 yıllık evliyim ve görevimiz gereği eşimin de benim de ailemden uzak yaşadık bu 3 sene boyunca, ama şimdi mecburi görevimiz bitiyor ve iki ailenin de yaşadığı şehire çok yakın bir şehirde oturacagız. Evlendiğimizden beri eşimin ailesiyle hep resmi ilişkiler kurdum, çünkü burada yazan milyon tane eşimin ailesi sorunlarını yaşamamanın çözümünün bu olduğunu düşündüm. Gerçekten de belki de bu sayede hiçbir sorunumuz olmadı .Allah var, ne annesi ne babası kötü olmamızı isterler. Ama ben şunu farkettim ki ben onları sevmiyorum. Kültürel olarak uyuşmadığımızı düşünüyorum. Birlikte vakit geçirmeyi bırakın, telefonda 5 dakika "nasılsın, iyiyim, sen nasılsın, biz de iyiyiz işte"den öteye geçmeyen muahabbetlere bile dayanamıyorum. O yeğenlere filan hele hiç tahammülüm yok. En ufacık meziyetlerinin günlerce anlatılması boğuyo beni. Ve şu an yakınlarına taşınacak olması beni ürkütüyo. Dediğim gibi, burada yazılanları okuyunca ne sorunum var ki benim adamlarla diyorum ama gerçekten hiçbir paylaşım istemiyorum onlarla. Çocuklarımın onların şiveli konuşmalarından etkilenmesi ihtimali bile tüylerimi dikiyor. Çok mu burnu büyüklük ediyorum, kibir mi bu ne? Çok üzülüyorum aslında bu duruma. Çünkü hem ister istemez eşimi ailesinden uzak tutacagımı biliyorum hem de yalnızlık yaşamamıza sebebp olacak bu durum. Yani anne babasıyla ve kardeşleriyle gidip gelmeyi, toplu ve kocaman bi aile olmayı isterdim ama taşralı oluşları ve çok fazla ortak noktamız olmaması sebebiyle bunu yapamayacağımı hissediyorum :KK43: Benzer hisleri olan ya da bana olumlu öğütler verebilecek kimse var mı ?

Son düzenleme: 2 Temmuz 2010
  2. 2 Temmuz 2010
  3. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Peşin hükümlü olmayın derim.

Evet biraz mesafe,biraz kendi kurallarının olması bu ilişkileri yüz göz olmaktan kurtaran şeyler.

Ama korktuğunuz şeylerin hiçbiri olmayabilir.
    Zaten hala farklı şehirde olacakmışsınız.

Mesafenizi koruyun ama onlarında kendilerine ait yaşantıları ve yaşanmışlıkları ile bir kültürleri olduğunu unutmayın.
    Herkes birbirini saygı gösterir ve bir şeyleri empoze etmeye çalışmazsa sorunda olmaz.

(Evet biliyorum,çoğunlukla eşlerimizin ailesi bu incelikte olmuyor ama yinede bilemezsiniz belki herşey bugün nasılsa öyle devam eder)

4. 2 Temmuz 2010
  5. karisx

karisx sil baştan başlamak Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çok büyük bi ön yargınız var bence; tamam aranıza mesafe koyun ama bunu da abartmayın, yani en azından çocuklarınız eşinizin ailesine karşı soğuk olmasın...

6. 2 Temmuz 2010
  7. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Bu kadar önyargılı olmayın. Çünkü yakın yaşmaya başlayınca yoktan sorun var eder bu tavrınız. Mesafe evet iyidir ama bu gerektiği yerde kocaman bir aile olmanıza engel değil. Biraz hoşgörü, biraz güleryüz, biraz tatlı dil. Hem şu da var, sizi eşinizin ailesine ne kadar yakın durusanız, kendi ailenize eşinizin tavrı da o denli yakın olur.

8. 2 Temmuz 2010
  9. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bence çok acımasız bir tavır sizinki...
    hem size bir zararları olmadığını, kötü olmanızı istemedilkerini söylüyorsunuz hem de seslerine bile tahammül edemiyorsunuz. ya bizler gibi türlü türlü hakaret içeren kırıcı söz ve davranışlara maruz kalsanız ne yapacaktınız.
    şivelerini, kültürel seviyelerini evlenmeden biliyordunuz muhakkak. sadece evin oğlunu almıyorsunuz bunu unutmayın. eşinizin ailesi size bir saygısızlık yapmadığı sürece sizde gerekli saygıyı göstermek zorundasınız. asla sevmek gibi bir mecburiyetiniz yok.görüşme sıklığınıza da siz karar verirsiniz.ama eşinizi engelleyemezsiniz. ben böyle düşünüyorum.

10. 2 Temmuz 2010
  11. limonagaci

limonagaci Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yani aslında kaygım bana ve evliliğime müdahale etmeleri ihtimalinden daha çok benim onlarla ortak noktam olmadığını düşünmem sebebiyle görüşmek istemeyişim. Benim eğitim düzeyim, maddi düzeyim ve kişisel olarak olaylara bakışım onlardan çok farklı . onlar bana çok yaklaşamıyor benim resmiyetimden dolayı, ben de onlarla paylaşacak birşey bulamadıkça resmiyetimi sürdürüyorum :KK43:( Bilmiyorum, belki de zorlamamalıyım, kafalarımız farklıysa farklı, yapacak birşey yok. Sohbet etmekten hoşlanmıyorum onlarla, paylaşacak bir şey bulamıyorum, napalım, bu da benim hayatımın farklı insanlarla çakışması diyip kabullenmeliyim. Ama işte annesi babasının tarafını sevmediği için baba tarafıyla kaynaşamayan, babaannesini sevmediğini, halasına amcasına zorla gittiğini bildiği bi annesi olmasını da istemiyorum müstakbel çocuklarımın :KK43:(

12. 2 Temmuz 2010
  13. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    önyargı ve korkularınızdan dolayı ilişkiniz böyle bir hal almış.

ben ve eşimin ailesi çok farklıyızdır. doğudan gelmişler. örf ve adetleri düşünceleri herşeyi farklı benden.
    evime ben çağırmadan gelmez kolay kolay. çok severim ailesini ve hergün en az bir kere telefonlaşırız. ve hergün 1-2 saat yüzyüze görüşürüz. eşimin çatıda güvercinleri var bende giderim onunla kayınvalidemle otururuz. birbirimizden çok farklıdır dünyamız ama saygı duyup severiz birbirimizi.
    bugün aradım nasılsın diye ben biraz grip gibi yorgunum işte dedim kapadık 2 şer saat arayla naptın ilaç içseydin. dr.a gitseydin yada ben geliym mi yanına diye 3 kez aradı:))
    sevdikten sonra kültür farkı yaşkı önemli olmuyor. ailede ki en küçük kişi benim eşim 32 ben 24 yaşındayım. çok sever sayarlar beni. hiç bir kötülüklerini görmedim. sizde hiç dert etmeyin.eğer tabularınızı yıkarsanız onları seversiniz.

14. 2 Temmuz 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Yapacak çok ta birşey görünmüyor.
    Belirli farklılıklar olabilir.
    Şu saatten sonra bu insanları değiştirecek değilsiniz, değişmek zorunda da değiller ayrıca.
    Eğer muhabbet edilecek konu bile bulunamıyorsa, kısıtlı muhabbet edilir olur biter.
    İlla sevmek ve çok samimi olmak durumunda değilsiniz, olmamışsınız zaten.
    Farklılıkların size yansımayacağını yazmışsınız. Bundan ötesi için yapılacak birşey yok bence.
    Çocuklarım onları sevmediğimi filan bildiğinde ne olacak demişsinizde,
    zorla sevecek değilsiniz. Zaten size bir zararlarıda dokunmamış.
    Sevmeden de, çocuklarınızla beraberde gayet iyi ama resmi bir ilişki devam edebilir.
    Burada ki en önemli sıkıntı, size çok müdahele etme olasılığıydı, bu da olmaz diyorsunuz, bunun dışında bence sıkıntı yok.
    Sevmiyorsunuz diye ve bazı şeyler uyuşmıuyor diye, eşinizin ailesini yok sayamazsınız sonuçta.

16. 2 Temmuz 2010
  17. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sırf şu işaretlediğim kısımdan size yaklaşamıyorlarsa ortada bir yanlış var demektir.

Ayrıca onlarda sizinle anlaşamadığına göre korkularınız yersiz.

18. 2 Temmuz 2010
  19. asutaha

asutaha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    bu önyargı neden eşiniz sizin ailenize ortada hiç sebep yokken böyle davransa mesafe koysa
    ne hissedersiniz

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.