Eşimin ailesiyle aynı apartmanda oturmalı mıyım ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve isilsil tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

24 Ekim 2010
    Konu Sahibi : isilsil
  1. isilsil

isilsil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben yakın zamanda sonunda evleniyorum yani yaklaşık 1 yıl içinde evlenmeyi planlıyoruz, erkek arkadaşımla aynı apartmanda oturuyorduk o apartmanda bekar yaşıyordu tanıştık hoşlandık evlenmeyi düşünüyoruz , ama ben normalde ailesine çok bağımlı yaşayan bir kızım annem beni öyle hazıra alıştırdı ki kendi başıma ayakta bile duramam gibi geliyor, bir yandan da onun bu ilgisinden nefret ediyorum çünkü hakikaten kendi başıma pek bir iş yapamıyorum tamamen o ne derse onu yapan biri oldum bir yandan da anlaşamıyorum çünkü sürekli her istediğimi yapıyor ve beni beynim yokmuş gibi davranıyor.

Aynı apartmanda olsak sürekli yemeğimi yapıp evimi temizleyeceğinden eve giriş çıkışımı kontrol edeceğinden korkuyorum , hayatım boyunca her saniye haber ister nereye gitsem haber olur onun beğenmediğinle arkadaş olamam görüşemem, o istemezse bir şekilde kendi istedğini yaptırır o cinsten bir anne, babam da keza ona uygun.

Ama şimdi uzağa gitmeyin kiraya çıkmayın diyorlar, bu evi kiraya verip biz kiraya çıkmayı düşünüyoruz erkek arkadaşımla.
    --Yani cebimizden para çıkmamış olacak oradan kirayı alıp oturduğumuz eve vericez ama ailemden biraz uzak olucaz çok da değil yine 5 dakikalık mesafe olacak, ama elin evinde olucaz kirada--

Ben aslında aynı apartmanda olmak istemiyorum artık 30 yaşıma geliyorum ve biraz hayatımı yaşamak istiyorum ama ailem öyle inandırıyor ki ben kararsız kalıyorum.

Siz olsanız ne yapardınız veya ben ne yapmalıyım sizce? yardım eder fikir verirseniz çok sevinicem bir bayanın halinden yine bayanlar anlar diye düşünüyorum.
    :ecrin_bebek:

Son düzenleme: 24 Ekim 2010
  2. 24 Ekim 2010
  3. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    millet kaynanasıyla aynı apartmanda oturmaktan dertli siz kendi ailenize yakın olacsğınızdan...
    bence sizin fkriniz en mantıklısı...
    biraz uzak olmanız gerekiyor...

4. 24 Ekim 2010
  5. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Bu kadar sıkılıyorsanız annenizden,o evi satıp uzak bir yerden ev alabilirsiniz.

6. 24 Ekim 2010
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    her iki taraftanda uzak olmakta fayda var

8. 24 Ekim 2010
  9. isilsil

isilsil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim annem de anne gibi değil canım öyle çok seviyor hani kirpi yavrusunu severken öldürürmüş o misal, durmadan sever ilgilenir gel altımı al desem onu bile yapar ben hep prenses gibi büyüdüm ama hep arkadaşlarıma da karışır yediğime içtiğime nereye gittiğime kaçta geldiğim kimle ne konuştuğum...
    o yüzden çok dertliyim çok karışıyor kendi düzenimi bile kuramıyorum şu evde asla,

ben evlendiğimde benle komşu olursa tamam yemek getirir evi temizler işe de yarar yardımı da olur ama bunları bile istemiyorum ben temizlik yapmayıversin bilmyorum ama onlara hakaret gibi geliyor bunu soylediğimde...

hani ev de çocuğun ailesinin evi ama ona almışlar, kiraya versek birebir para ödemeden başka yerde yaşabilicez işte... biraz uzaklık iyi aslında sanırım ya.
    çok masraf olur kirada olmak burada hazır eşyalar da var diyorlar,
    bekar ev eşyaları güzel de aslında ama bilmiyorum. :2:

10. 24 Ekim 2010
  11. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    bencede uzak olmak en iyisi
    ben anneme çok bağlıyım sırf ondan uzak kalmamk için üniversiteyi bile burda okuyorum
    ama böyle bi durum olsa aynı yerde oturmam
    sonuçta bambaşka bi düzen kurulacak
    daha rahat olur diye düşünüyorum

12. 24 Ekim 2010
  13. isilsil

isilsil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de universiteyi aynı yerde okudum insan baglandıkca baglanıyor iyice kolu kanadı kırılılıp bağımlı hale geliyor. :enbuyukkk:

14. 24 Ekim 2010
  15. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    yazdıklarınızdan annenizin ne kadar haklı olduğunu görüyorum

16. 24 Ekim 2010
  17. pnrarsln

pnrarsln güneşe aşık . . . Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    61
    aslında biraz açılmak daha doğrusu ayağın yere basıcak konuma gelmek lazım ama işte olmuyo
    evlilik bunun için bi fırsat bnce yepyeni bir düzen
    maddi olarak srun yaşamayacksanız hiç düşünme
    çokda uzağa gitme ama aynı aprtmnda olma

18. 24 Ekim 2010
  19. isilsil

isilsil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ne gibi yani yakınında olmam mı iyi diyorsunuz?