Eşimin Ailesiyle bağları koparmak istiyorum:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Missy tarafından 9 Aralık 2009 başlatılmıştır.

9 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Missy
  1. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Uzun zamandır k.k deyim ben burdaki samimiyeti o sıcaklığı aldığım için sizlerle bir derdimi paylaşmak istiyorum ve bana fikir vermenizi..
    Eşimin ailesiyle evlenmeden önce başlayan sorunlarım var, en büyük sorun beni hiç sevmemeleri tamam bu konuda kızgın değilim sevmeyedebilirler ama hiç yoktan hep saygı bekledim onuda gördüm desem yalan olur. Benim ikinci evliliğim eşimin ilk tabi en büyük sebep bu sevilmememin ailece.. Tabi evlenmemize karşıydılar ama biz birbirimizi seviyorduk evlenmek birlikte yaşamak istiyorduk öylede oldu. Budefa mecbur kaldılar eh iyi göründüler falan ama birzaman sonra hiçde iyi olmadıklarını görmeye başladım. Abim yoğunbakımdaydı bir kavga sonucu ağır yarlıyıdı ve ben o dönemde en ağır darbeyi aldım eşimin abisi tarafından. Benim için iftiralar atşmıştı eşim herşeyi anlattı bana. mesela benim eşime büyü yaptığımı buyüzden birlikte olduğumuzu söyleyecek kadar ahmakca davranabilmişti. Ben cidden zor günler geçirdim, eşime abisi ve yengesi için ne ölüme ne dirime gelmesinler dedim. O konu öyle kapandı. Eşimin ablalarıyla aram iyiydi yada ben öyle sanmışım gene aptal gibi zamala görümcelerimde de bana garip davranışları farketmeye başladım mesela küçük olan görümcem bana sürekli iğneleyici laflar söylemeye başlamıştı ve okadar çok şey varki yazmıyorum. Geçtiğimiz anneler gününde eşimin annesine bulaşık makinası almıştık, ogün hep beraber ordaydık görümcem makinayı görünce biranda 160 derece döndü ben mutfağa gittim oda mutfaktaydı tepsiyi bıraktım bana hızlıca çarparak içeri girdi, sonra da bize bağırmaya başladı işte ona söylememişiz para verirmişde ortak alırmışızda sonra yok babası hep oğullarına yardım ediyormuşda birsüzü abuk gereksiz laflar, ben neye uğradığımı şaşırdım.. ( Biz babalarından bir yardım görmedik oda ayrı bir mevzu) Bu olaydan sonra küçük görümcem hiç bize gelmedi görüşmedik öyle kesildi iletişim. Eşimin diğer ablasıyla aramız daha iyiydi tabi buda kıskançlık oluyordu arada ben kalıyordum. çünkü iki kız kardeş birbiryle iyi değiller. Büyük görümcemin kızı 18 yaşında hep bize gelirdi yatar yer içer giderdi hiçbişey demezdim bana dokunmazdı misafirimdi severdimde ama 4 ay önce bize son gelişinde benim yazdığım şiirlerimi ki benim için çok değerliydi hepsi kozmetik eşyalarımı alıp gitmiş ben bunu farkedince aradım ama cebi açmadı geri getirir diye bekledim gelmeyincede babasını aradı eşim ama kmse birşey yapmadı. ne görümce nede eşi geçtiğimiz bayramda hiç aramadık, kendisi aradı beni neden aramıyorsunuz diye sorunca bende aklıma hiç gelmedi ne yalan söyleyeyim dedim birde o bana küstü...
    Uzun oldu biliyorum yaşadıklarımı yazmak istedim çünkü artık kaldıramıyorum hiçbirşeyi ve eşimin ailesiyle tamamen bağları koparmak istiyorum sıkıldım artık. Daha nice yaşananlar var ama buraya yazmamıyorum sayfalar sürer şmdi eşimle konuşup bu durumu anlatıcam sizler ne yapardınız aman deyip boşmu verirdiniz yoksa tamamen bağları koparırmıydınız.:çok üzgünüm:

2. 9 Aralık 2009
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.630
    Ödül Puanları:
    363
    Arkadaşım...
    Şu hayatta anladım ki sana zarar veren her kimse keseceksin irtibatı..
    Laf sokmalar,saygısızlıklar her ailede olur bile demiyorum... İnsan muamelesi yapmayı bilmeyenle görüşmeyeceksin..
    Hele ki evinden alınanlar!!!
    Allahım artık insanlar ne yapacaklarını şaşırdılar..
    Tüm bunların kasıtlı,sizi üzmek için yapıldığını düşünüyorum..
    Biran önce eşinle konuş,gidip özel eşyalarını alın beraber..
    Veeeee bitirin onlarla ilişkinizi..
    Özel gün,bayram,seyran görüşmeye bile gerek yok böyle insanlarla..:nazar:

4. 9 Aralık 2009
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.120
    Ödül Puanları:
    463
    ohooo geç bile kalmışsınız. ama anlayamadığım eşinizin bağlarını neden siz koparıyorsunuz ki? size bu kadar şey yapıldıktan sonra eşiniz görüşmeme kararını kendi vermeli bence. yani eşinizle konuşup bu kararı onun vermesini sağlayın, ilerde o ailesi iyi olup siz arada kalmayın derim...

6. 9 Aralık 2009
  7. limonilezeytin

limonilezeytin cansın sen canım kocam:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aslında en iyisi bağları koparmak tamamen ama arada eşin var ne biliyim bi sağlık yada acil bir durum olsa yine yanyana gelmeniz gerekecek bence en iyisi eşinle konuş ve ortak bir karar alınkaydirigubbakcemile5

8. 9 Aralık 2009
  9. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    madem daha bir sürü şey var bırakın inceldiği yerden kopsun..hayat kısa..bu kısa hayatı sorunlarla uğraşarak bitirmeyelim

10. 9 Aralık 2009
  11. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    2. evliliğinmiş olabilir insanın başına hayatta herşey geliyo.
    toplumumuzda malesef bu durum mevcut. 2. evliliği kınarlar genelde. sevmezler.
    ama bence eşinin sevmesi onların sevmesinden daha önemli.boşver onları
    yerinde olsam görüşmezdim onlarla bağlarımı tamamen koparırdım

12. 9 Aralık 2009
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    kopar tabi anlattığına göre hiçbiri dost değilmiş sahte dostlara gerek yok ....
    ne halleri varsa görsünler onlarsızda bal gibi yaşarsın... üzülmeden!!!

14. 9 Aralık 2009
  15. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bende böyle düşünüyorum irtibatımı tamamen kesmeyi.

Canım ben eşimin ailesiyle bağını koparamam ama kendim görüşmek istemiyorum. Lalenin dediği gibi bayramlarda seyranlarda bile görüşmek istemiyorum eşim gitmek isterse kendi gidebilir diye düşünüyorum..

16. 9 Aralık 2009
  17. kate_34

kate_34 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    891
    Ödül Puanları:
    238
    Bir kere aile ilk başta rengini belli etmiş 2. evliliğin diye burun kıvırmışlar sana

Yalnız asla ve asla unutmasınlarki onlarında kızları var dünyada neyin ne zaman geleceği belli olmuyor.

Sonra bir maske takmışlar iyi görünmek adına ama bunuda becerememişler

Evinden çaldıkları şeyler ise hiç girmek istemiyorum en büyük günah hırsızlıktır

Kısaca sana tavsiyem eşinde görüyo bunları ve susuyomu öylece?

Tüm bağlarını kopar o aile ile sana insan olarak değer vermeyene sende değer verme :1closedeyes:

Son düzenleme: 9 Aralık 2009
  18. 9 Aralık 2009
  19. pardon pardon
    dayanamicam buna cok guldum
    160 derece dondu demek
    neden acaba
    180 olmasın o:tomato: