Eşimin akrabalarımdan kaçış planları,siz olsanız? :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve babykiller tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

4 Kasım 2010
    Konu Sahibi : babykiller
  1. babykiller

babykiller Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar.Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var.Aslında kendim bir buçuk senedir çözmeye çalışıyorum bu problemi ama henüz yol katetmiş değilim.
    Vaktinizi ayırırsanız sevinirim.Ben 1 buçuk senelik evliyim.Eşimle ciddi olarak tek bir konuda problem yaşıyorum,o da akrabalarım.
    Benim 5 teyzem 5 halam 2 amcam ve 1 dayım var.Ailede herkes birbirine çok bağlı görünür birbirilerini arar sorar,gelir gider,arkalarından da demediklerini bırakmazlar.
    Birbirleri hakkında konuşurlar.Ben de evlenmeden önce onlar bize geldikçe ya da annemler zorla beni götürünce görüşürdük.Ben de belki ayda bir falan arardım.Ne zaman ki ben nişanlandım herkesin sitemleri başladı.Arayıp sormuyorsun gelip gitmiyorsun demeye başladılar arkamdan konuşmadıkları kalmamış özellikle kuzenim ve teyzelerim.Halbuki ben onlara karşı her zaman saygılıyımdır ve başkalarına karşı kötü laf etmem.Olan herşeyi sineye çekerim.Eşim nişandan önce akrabalara gelip gitme konusunda katı değil gibi görünüyordu,beni teyzesine götürmüştü ve bütün akrabaları oradaydı.Ben de eşimin bu konuda evlendikten sonra sorun çıkarmayacağını düşünmüştüm.
    Nişanlandık,teyzelerime el öpmeye gideriz diye konuyu açtım.Ne el öpmesi hiç işim olmaz diye çıkıştı bana.Ben bunun adet olduğunu ve gönüllerini edip kalksak yeterli olacağını söyledim.Beni sürekli geçiştirdi.Her defasında yüzümü eğdirdi moralimi bozdu ve ben artık konuyu bile açmadım.Bayram geldi ve bu defa nişanlım olarak yanımda olması gerektiğini söyledim.Benimle geldi ama surat 5 karış.Bazı kuzenlerimle hoş sohbet etti bazılarının suratına bile bakmadı.O bayram böyle geçti ve ben korkmaya başladım.Nişanlıyken sürekli bu konudan dolayı benim moralim bozuldu.Bi gün gezmeye gidelim dedi ananem bize geldi eve gitmem lazım dedim diye yine tartıştık.Ben o insanı ne zamandır görmüyorum diyerek kendimi savundum.Ama anladım ki bu benim en büyük sorunum olacak.
    Şu an halama el öpmeye hala gidemedim.Kuzenimin nişanına arabamız olmasına rağmen"karşıya gidemem,uzak" bahanesiyle beni götürmedi,konuşmadım dilim tutuldu.Bu kadarına yuh artık dedim.Ne kendi akrabalarımı ne onunkileri eve çağıramıyorum.Hemen surat 5 karış oluyor ve benimle konuşmuyor.Annem bile evlendikten sonra 3 kere geldi.Onun annesini bile çağıramıyorum.Ama o istediğinde arkadaşlarını çağırıyor.Akrabalarım herşeyi anladı ve onlar da benden soğudular.Tamam ben de samimi olmak istemiyorum ama arada gönüllerini yapmak gerekmez mi? Bayramlarda tatil yapalım bahanesiyle istanbuldan kaçıyor.
    Eşim kötü biri değildir.Birçok eşe göre gördüğüm kadarıyla daha değer verir ama bu konuda beni çok ağlattı ve bu yüzden o kadar üzüldüm ki boşanmak bile geldi aklıma :KK43:

Bayanlar bu durumda eşime nasıl yaklaşmamı tavsiye edersiniz.Ona senede bir de olsa bu insanlarla görüşmem gerektiğini arada kaldığımı nasıl ikna edici bir dille anlatırım?Aranızda bu tür durumla karşı karşıya kalan var mı?Ne yaptınız?

2. 4 Kasım 2010
  3. LeydiBird

LeydiBird EVİM... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım zaten demişsin gidip gelirler ama sonra arkalarından demediğini bırakmaz diye. E akrabanda olsa bu tarz insarlala ben olsam görüşmezdim zaten. Bence eşin iyi yapıyor. Ben olsam hiiiç gitmezdim bile. Dedikoducu insanlar yüzünden huzurunu bozma. Oh negüzel ne gelen var ne giden. Az görüşmek özellikler akrabalarla her zaman daha iyidir.

4. 4 Kasım 2010
  5. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    Akrabalarından uzak dur, onlardan her türlü zarar gelir,

ne diyeyim yanlış yapıyorsun gerçekten sana zarar veriyorlarsa görüşme ama sadece kocan istediği için görüşmüyorsan enteresan bir yapın var derim

ayrıca bir çözüm bulmak için çok çok geç

sen zaten taaaa nişanlıyken kabul etmişsin bu olayları şimdi evlenmişsin neredeyse 2 sene olacak yenimi anladın?

6. 4 Kasım 2010
  7. tuqqce

tuqqce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ahh canım ne diyim allah kolaylık versin

8. 4 Kasım 2010
  9. zehra2509

zehra2509 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    canım senin ailene göndermemesini anladım ama kendi ailesine neden götürmüyorki?onu sordun mu canım peki ona ne cvp veriyor?bence görüşmesen bile yılda birkerede olsa enazından bayramda gitmen lazım sonuçta akrabaların iyi yada kötü canım sana bu konuda katılıyorum....peki annenler eşinin tavırlarından anlıyorlardır onlar ne diyor bu duruma?bide kayınvalidenler var onlar görüşmemenize ne diyorlar?

10. 4 Kasım 2010
  11. PAPAYATAKARA

PAPAYATAKARA cennet kokulu ANNEMM!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Akrabalarının yüze gülen, ama arkadan her türlü konuşan karakterde olduklarını kendin söylemişin.
    Eşin akrabalarına gitmiyor diye, eşinden boşanmayı da düşünmüşsün. Peki değer mi?

Nişanlılık deneme sürecidir, nişanlıyken bu sorunu yaşayacağınız çok belliymiş,
    henüz nişanlıyken bile bu konuda moralinizi bozmuş, neden o zaman önlem almadınız?

"Eşim kötü biri değildir.Birçok eşe göre gördüğüm kadarıyla daha değer verir ama bu konuda beni çok ağlattı ve bu yüzden o kadar üzüldüm ki boşanmak bile geldi aklıma :KK43:"
    demişsiniz ya hani;
    bence, madem akrabalarınız çok da değer insanlar değilmiş, onlara eşimi götüreceğim diye
    kendinizi de eşinizi de yıpratmayın. Eşinizle mutlu olmaya bakın.

Bu konuda herhangi bir çare bulacağınızı pek sanmıyorum çünkü;
    annemle, babam da öyledir. Biri 54, biri 66 yaşında ve hala bu nedenle tartışırlar, yıllardır uzlaşamadılar.
    Annem akrabalarına çok bağlıdır, gider-gelir, babam da tam tersine gitme-gelme durumlarını hiç sevmez.
    Annem başlarda çok zorlamış babamı, baktı ki olmuyor, gideceği heryere tek başına gitti bugüne kadar.
    Annemi seven, gerçekten dost olan akrabaları da babamı öyle kabullendiler,
    annem onları arayıp, sorduğu için babamın hareketi nedeni ile anneme hiçbiri darılmadı.
    Babam da eşiniz gibi ister annemin, ister kendi tarafı olsun kimseye gitmez, bayramlarda gider sadece,
    o da canı istediği yerlere...

Siz de öyle yapabilirsiniz, istediğiniz akrabanıza kendiniz gidebilirsiniz, sizi gerçekten seven;
    eşinizin değil, sizin tutumunuzu baz alır.
    Eğer eşiniz kendi ailesine, akrabalarına yakın olsa, sadece sizinkilere karşı isteksiz olsa;
    çok büyük hata yapardı, her iki tarafa da soğuk, uzaksa;
    babamda da gördüm ki zorlamayla olmuyor bu işler.

Son düzenleme: 4 Kasım 2010
  12. 4 Kasım 2010
  13. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Öncelikle bu nasıl bir nick babykiller, hiç anlam veremedim. Bir insan kendine neden bu ismi koyar ki açıklar mısınız?
    Konuya gelirsek, eğer eşine de evlenmeden önce akrabalarınla ilgili bilgi verdiysen o yüzden gitmek istemeyebilir. Ben de olsam gitmek istemezdim sonuçta.
    Ama sanırım sadece sizin ailenize karşı öyle değil kendi ailesine karşı da aynı, o zaman eşinizin karakteri böyle.
    Ona akraba ilişkilerinin öneminden, ne olursa olsun insanların kalbini kırmamak gerektiğinden falan bahsedin.
    Yani bizim akrabalarımızın içinde de var dedikoducu insanlar ama ne yapalım gitmeyelim mi, herkesi böyle çıkarırsak hayatımızdan, kimse kalmayacak çevremizde.
    O yüzden insanları eğer size çok zarar vermiyorlarsa olduğu gibi kabul edin.

14. 4 Kasım 2010
  15. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    benimde sen yazınca dikkatimi çekti kürtaj falan muhabbetidir belki

16. 4 Kasım 2010
  17. labellevie

labellevie İlkbahar çiçekleri Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    Gerçekten hiç anlam veremiyorum acaba anlamını bilmiyor mu? Sanmıyorum:KK47:

18. 4 Kasım 2010
  19. esmer226

esmer226 Berika'M hoşgeldin.. Üye

Beğenildi:
    1.159
    Ödül Puanları:
    163

dogru söze ne denir... :KK9::KK9: