Eşimin aniden değişen davranışları :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yuna tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

31 Mart 2010
    Konu Sahibi : yuna
  1. yuna

yuna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar arkadaşlar,

Konuya direk girmeden önce biraz eşimden bahsedeyim.
    Kendisi oldukça sinirli, sinirlerine hakim olamayan ve sinirlenince lafları peşpeşe sıralayabilen bir insan, son derece kinci. Ama nasıl sevdim aşık oldum diye sorarsanız, oluyor işte ve hala da çok seviyorum. Annesine, kızkardeşi ve bazen babasına da öyle ağır laflar ediyor ki sinirlenince ben hep onu uyarırdım "bak yanlış yapıyorsun ailene saygı göster, bu laflarını haketmiyorlar" diye, ailesi iyi insanlar, annesi ile gerçekten ana kız gibiyiz, çocuklarından daha yakınım. Kadıncağız eşinden çok çekmiş yıllarca ve benim de sıkıntı çektiğimi duyunca çok üzülüyor yazık çözmeye çalışıyor.

Biz 4 yıllık evliyiz, bu huylarını bile bile evlendim tabiki. Kendi ailemden hep saklamaya çalıştım bu huylarından bahsetmedim, (annem hayatta değil, babam da anlamaz hemen otomatikman benim tarafıma geçer anlayıp dinlemeden. o yüzden kendi aileme anlatmamam şart) Eşim bana herzaman tatlı sözler söyler, sevecenlik gösterirdi, bana daima "kimse önemli değil sadece sen önemlisin" derdi.

Son 4 haftadır hergün arayan adam beni aramaz oldu (aynısını annesine de yapıyor) msn de hiç de olsa gün içinde güzel birşeyler derdi, tek laf bile etmiyor. Kendisi bana yaklaşık 2 hafta önce "Hiçbirşey ilgimi çekmiyor, artık hiçbirşey yapmak istemiyorum, yaşamak bile istemiyorum" gibi sözler söylemeye başladı.

Benimle yüzyüze hiç ciddi mevzu konuşmaz zaten. Depresyona girdiği çok açık ama insan depresyona girdi diye kendisini sevenleri birden bire sevmemeye mi başlar. Bana karşı hoyrat oldu, kötü sözler söylüyor, işyeri ile ilgili mi diye araştırdım memnunum falan diyor. Ailesine anlattım derdimi, hiç güveneceğim dostum yok o yüzden direk onlara danıştım. Annesi ilaç kullansa iyi olur dedi. Ama doktora gitmeyi ve hasta olduğunu kabul etmiyor. Ailesine ve bana karşı çok sevgisiz ilgilisiz. Büyü mü yaptılar diye bile düşündüm inanın. ilişkimiz dörtdörtlük değildi ama hiç değilse güzel davranırdı. Bana da ailesine ettiği gibi kaba sözler söylemeye başladı. (başkası mı var diyenler oldu ama sorun o değil)

Yani kısacası arkadaşlar, tamam sabırlı davranıyorum, bu bir dönemdir düzelir diyorum. Ama içim parçalanıyor, onu herşeye ramen çok seviyorum, o eski insan bana geri dönsün istiyorum. Ama çok umutsuzum.

2. 31 Mart 2010
  3. justis

justis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    umutsuzluga kapılmayın lütfen bellki gercekten bir buhran döneminden geciyor biraz daha sabredin mutlaka düzelicektir erkeklerin dogasında var bu yasadıkları herneyse dile getirip, paylasımcı olmak yerine bu sekilde tepki veriyorlar, biz bayanlar daha duygusal oldugumuz icin herseyimiz cok daha yalın ve seffaf.Biraz daha zaman verin ve 4 haftalık bir süre icin kafanızda teoriler üretmeyin.Fakat düzelmezse acıkca konusun kendisiyle

4. 31 Mart 2010
  5. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    düzelir ,sabr

üstüne gitmeden yanında olduğunuzu hissettirin. sorunlarla karşısına çıkmayın. yapıcı konuşunkaydirigubbakcemile5

6. 31 Mart 2010
  7. sck1

sck1 orkide Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ah canım ya bende sendenin 1 aylık evliyim eşimlede 5 yıl flört ederek evlendik ama evlendikten sonra çok farklı bir adam oldu ailesinden yana bir sıkıntım yok eşim beni boğuyor hayatımı kısıtlıo hem git çalış diyor hemde çocuk istiyor çok pişmanım evlendiğime çooooooookmafoldumben

8. 31 Mart 2010
  9. justis

justis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    esinizin tutumu cok bencilce geldi bana :gitme: kendi egoları söz konusu olunca cocuk istiyor, hayatınızı kısıtlıyor ama konu maddiyat olunca calısmanızda sakınca görmüyor henüz 1 aylık bir evliliğiniz var evlilik cok ayrı birsey zamanla yerine oturur umarım hersey biraz daha zaman verin esinize ve kendinize :1no2:

10. 31 Mart 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Psikiyatr a gitmeyi denediniz mi.Bir uzmandan yardım almalı diye düşünüyorum.

Siz de onun bu kötü günlerinde biraz destek olun .İnşallah düzelir.

12. 31 Mart 2010
  13. ressamderya

ressamderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birçok insan böyle dönemlerden geçebilir.zaman zaman yalnız kalmak yalnız kaldığında neden yalnızım ;neden bugün hava böyle vs ...diye söyleneblir.her şeye herkese çatabilir ki hele de sizin söylediğiniz insan tipleri bunu biraz daha ağır yaşayabilirler.çoğu zamn da depresyonla sonuçlanabiliyo bu davranışlar.eğer şu dönemde onu bunalıma sokacak herhangi bir şey ( işi olabilir ailesi olabilir arkadaşları olabilir maddi manevi herhangi birşey vb) olmadıysa eşinize çaktırmadan onu takibe alın.belki de sizin bilmediğiniz bir sıkıntısı vardır. hayatta her şey olabilir.gözünüz açık olsun ...
    umarım her şey düzelir. tipik bir hava değişimi sendromu dersiniz buna...

14. 31 Mart 2010
  15. dillerim_lal

dillerim_lal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    bu durum erkeklerde çok sık rastlanıyor.kimi dile getirmiyor kimi çocuk gibi her gün söyleniyor.benim eşimde arada bir herşeyden sıkıldığını hayatın çok boş olduğunu vs vs gibi konulardan şikayet eder.bir dönem bir bıkkınlık hali gelir.sonra geçer.size önemsiz gibi gelen bazı konuşar(iş hayatı-bir arkadaşla fikir ayrılığı-maddi zorluklar vb) onun aklına takılır büyütür büyütür ve bunalıma girer.eminim farklı boyutlarda olsada bu bütün erkeklerde olur.

ama biz kadınlar daha hassas ve ayrıntıcı olduğumuz için bize daha büyük sıkıntı olur bu halleri.

eminim senin eşininde kafasına taktığı sorunları vardır oyüzden böyledir.bence çok sık neyin var diye soruğ üzerine gitme.onu farklı yönlere yönlendir.değişik bir şey yapın mesela.ilgilen onunla ama aşırı dozda herzamankinden fazla değil.hatta arada bir çocuk gibi sev.en sert erkekler bile çocuklar gibi ilgi görmekten hoşlanırlar.

umarım bu dönem çabuk geçer

16. 31 Mart 2010
  17. siyahvekirmizi

siyahvekirmizi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    88
    Canim ya seni cok iyi anliyorum ayni olayi ben iki ay önce yasadim cok zor ,ev cocuk es hicbirsey umurunda degildi esimin normalde bize cok düskündür ama bi anda cok degismisti herseyden elini ayagini cekmisti cok üzüldüm cok agladim cokta dua ettim Allahim esim eski haline dönsün diye Allaha sükür düzeldi simdi ,yaklasik bir bucuk iki ay sürmüstü bu durumu sabret üstüne gitme hersey normalmis gibi davran Allah yardimcin olsun depresyon durumlari düzelir en kisa zamanda insaAllah.

18. 31 Mart 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.398
    Ödül Puanları:
    463
    anlattıkların bana depresyonu çağrıştırdı, depresyona girmek için illa bi derdi olması gerekmez, hep söylüyorum, bi takım hormonların olması gerektiği gibi salgılanmamsındanda olabilir, yani metabolik bişeyde olabilir, belki ilaç kullansa o hormonlar düzene girecek, bence mutlaka dr ye gitmeli
    çözümü olmayan dermansız bi dert değil yani, bence bu dönemde eşinin huyuna git, destek ol ona, beraberce aşarsınız inşallah