eşimin arkadaşları

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gravity tarafından 29 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : gravity
  1. gravity

gravity Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    640
    Ödül Puanları:
    153
    eşimin arkadaslarına aşırı derece değer vermesine her konuda haklı bulmasına artık çok sinir olmaya başladım acaba biz kızlarmı erkekler gibi birbirimize bu kadar bağlı olamıyoruz.eşime bir arkadaşı ile ilgili senin arkadasın şöyle davranıyor dediğimde ya da arkadasın bu konuda hatalı desem hemen onları savunmaya gecıyor.yani haksız da olsalar hiç laf ettirmiyor.en son basımızdan gecen bır olayı anlatayım eşimin çocukluk arkadaslarından birinin evine misafirliğe gitmiştik.eşimin arkadaşı 3-4 kere kpssye giriyordu ama aldığı puanlar dusuk olduğu ıcın atanamıyordu bıkac yıl önce A grubundan uzmanlık kadrolarından bırıne gırdı kurumunu yazmayacagım ama sunu soyleyım çok ıyı bır kurum o dönem yüksek puan aldığını söyledıler.bende o dönem kpssden kendı branşımda sınava girmiştim ve B grubundan hakkımla atanmıştım.misafirlikteyken eşimin arkadasının karısı bana sen cok yuksek alamamıssın ıste biz işletmeciyiz bızım işletme,hukuk vs de yapmamız gerekıyor bızım kı daha ağır falan dıye eşini durmadan övdü durdu benı de yerden yere vurdu.ne benım esım orda bısey dedı ne de onun esı agzını acmadı .o olay acıkcası benım agrıma gitti.bu olaydan iki yıl sonra yani 2-3 gun once eşimin arkadasının kımlık numarası bir şekilde elime geçti ve sonuçlarına baktım belki bu konuda bana kızanlar olabilir kımsenın özel hayatına mudahale etmek ıstemezdım ama sinirlerim gercekten bozulmustu.gırdıgı butun senelere baktım ve butun senelerin bütün puan dilimleri arasında aldığı en yuksek puan 72 benim ise o dönem atamamın yapıldığı puan 88.(bu arada önceden insanlar hakkıyla bir şekilde atanıyorlardı.A grubu için torpıl olayı oluyordu şimdi komple sorular dağıtılmaya başlanmış.insanların başarılı olursam atanma şansım var güvencesi de ortadan kalkmaya başladı). her neyse ben bunu öğrendikten sonra senın arkadasın işte bu kadar cevredeki insanlara laf edıyorlar kendılerıne bakmadan dedim. ya eşim gene korumaya geçtı ne yapsın onda hata yok işte karısı sorunlu ondan kaynaklanıyor.o öyle bir insan falan değil dedi.bunu gibi örnek çok aslında eşim arkadaslarına haklı da haksız da olsalar laf ettırmıyor.arkadasları yuzunden benı kırıyor farkında degıl.sizin eşleriniz de böylemi arkadaslar yoksa bir benim eşimmi arkadaslarının avukatı:kızgın:

2. 29 Ağustos 2010
  3. feyza85

feyza85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bağzı insanlar arkadaşlarıla ilgili yapılan eleştirileri kendi üzerlerine alınıyor olabilir ve "benim arkadaşım böyle biri değil,dolayısıyla bende böyle biriyle arkadaş değilim"gibilerinden savunma gereği duyuyor olabilir,ayrıca zaten eşin doğru söylemiş asıl kabahati eşi yapmış,orda eşinin arkadaşının karısına laf yetiştirmesi uygun olmazdı bence canım opuyorumnanaktan

4. 29 Ağustos 2010
  5. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    b azi insanlarin böyle iste biz daha basiriliyiz biz daha üstünüz
    ama canim onlar degismezki esinde bunu biliyordur
    yani tartisma cikacagina heee deyip gecmis sadece
    bence birak kendileri sahte basarilarla mutlu olsun sen huzurunu bozma

6. 29 Ağustos 2010
  7. Pozi

Pozi Hayat neden şekil yapıyor Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    148
    Vallahi ne yalan söyleyeyim eşimin hiç öyle haksız insanı koruma moduna geçme durumu yoktur. Zaten fazla da arkadaşı yok evlendikten sonra sorumluluklar arttı göörüşmeye zaman olmuyor.
    Sizin konunuza gelince. Böyle kabul etmelisiniz. Çok önemli değil bırakın korusun. siz karı kocasınız onlar arkadaş. sizde kendi arkadaşlarınız için aynı şeyi yapın. Ama belli ki bu saatten sonra değişmez. Malesef...

8. 29 Ağustos 2010
  9. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    Haksız yere atananların burnunda fitil fitil gelsin o pozisyonlar kazandıkları paralar..!
    konuyu bıraktım bu konuya deli oldum

10. 29 Ağustos 2010
  11. Pozi

Pozi Hayat neden şekil yapıyor Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    148
    Amin amin aminnnn yarebbimmmm

12. 29 Ağustos 2010
  13. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Tamam da sizi küçümseyip kocasını öven kişi eşinizin arkadaşı değil ki arkadaşının karısı.. Yani eşiniz doğru söylemiş.. Hata arkadaşında değil karısında....
    Ayrıca bunun lafını etmek bence çok gereksiz...
    YAni adam torpille girmiş belli ki... Eee ne olmuş.. Sanki ilk torpil vakası sizin eşinizin arkadaşı değil ki....
    BAk işte senin arkadaşın böyle kendine bakmadan başkasına laf ediyo falan demenize ne gerek vardı anlamadım... Lafı o etmemiş, eşi etmiş.. Ve senin eşin de arkadaşının eşinin denszliğini kabul etmiş....

14. 29 Ağustos 2010
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu aradaaa, evet yıllarca KPSS ye hazırlanıp da dirsek çürütenler dururken torpille kopya ile memuriyete girenler gün yüzü görmesin inşallah....

16. 29 Ağustos 2010
  17. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    eşim öyle bir ortamda olsaydık benim arkamda dururdu.herzaman eşimin söylediği bir söz var çoğu arkadaş gelip geçici bir tek sen kjalıcısın hayat arkadaşımsın başkalarının yüzünden seni üzmem der

18. 29 Ağustos 2010
  19. gravity

gravity Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    640
    Ödül Puanları:
    153
    evet ilk torpıl vakası benım esımın arkadası degıl evet cok var hatta eşimde senın soyledıgını soyledı bana. benım kızdıgım nokta onların evındeydik ben küçümsendim başkaları derken de kendımı kastetdim zaten.o konusurken eşinı susturabılırdı hos benım esımde arkadası dıye agzını acmadı bende mısafırız dıye acamadım.o da içimde kaldı.aslında bu konuyu ornek olarak vermıstım.benım esım arkadasları soz konusu olunca hiçbir eleştiride bulunmama izin vermiyor.benım asıl sıkıntım bu.gerci konumun içinde toplumsal bir sıkıntı da var.