Eşimin babasıyla kavga ettim ama Bayramlaşmaya gitmemekle hata mı ediyorum?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve sema27 tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

11 Aralık 2008
    Konu Sahibi : sema27
  1. sema27

sema27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bayramdan 2 gün önce eşimin ailesinin yanına gitmiştim.orda babasıyla konuşurken eşimi sordu 'borçlarını naptı toparlayabildimi biraz' dedi. bende toparlayamadığını hala bankalarla uğraştığımızı ve eşimin psikolojisininde bozuk olduğunu söyledim.gerçektende çok kötü durumu

eşimin babası birden parladı ve aşırı sinirli bir şekilde bağırmaya başladı ve bana ' oğlum hep senin yüzünden bu hale geldi,senin harcamaların yüzünden ' dedi ağzına geleni saydı ,yapmadığı hakaret kalmadı.' git annene söyle evini satsın ödesin borçlarınızı ' dedi.kayınvaldem çok ayıp ediyosun kızın bi suçu yokken yapma böyle diye ağladı ama eşimin babası iyi saçmaladı ve sonunda ölmüş babama kadar hepimize haksızca ,hakaretlerde bulundu.

ama işin aslını oda biliyo eşim bir arkadaşına kefil olmuştu arkadaşı borcunu ödeyemeyince bize kaldı borç.neyse işin aslı böyleyken bana çok büyük haksızlık yaptı.

resmen saç saça başbaşa kavga ettik zor ayırdılar.nerdeyse dövücekti beni.

ben tabi çıktım eve geldim.bayramdada gitmedim sinirim,kırgınlığım geçmedi hala. ama yarın bayramın son günü acaba gitsemmi?nede olsa büyüğümüzdür diye elini öpsemmi?siz olsanız ne yapardınız?doğru yolu gösterirseniz çok yardımcı olursunuz bana.şu an hiç objektif bakamıyorum olaya.çok kırgınım ve üzgünüm çünkü

2. 11 Aralık 2008
  3. EU3

EU3 Guest

bende olsam gitmezdım canım sen haklıysan tepkını koy bnce 1kez bagıra n 2.sinide yapr.eşin ne düşünüyor bukonuda.bıde surası var erkek evın reisidir kaıdnın aileisne duşmazkı borc ödemk.kayınpederin kendı satsın bişileirnide oğlunun borucnu odesin.

4. 11 Aralık 2008
  5. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    ben olsam gitmezdim
    bana yapılan her türlü çirkinliği unutabilir büyüğümdür gideyim diyebilirim ama söz konusu ailemse onlar hakkında en ufak bir hakaret işitirsem kimseyi tanımam

6. 11 Aralık 2008
  7. EU3

EU3 Guest

aynı sye bızde yaşadık benım haklı olduugm bı konudakayınpedrım bana bağırdı terbıyesizlik yapma bıda bu kapıdn içeirgiremzsin dedine oldugumu sasırıdm senı çok iiyi anlıyorum canım.amaben tepkımı baştan iyi koyamamışımdmekkı kayınpedrim tekrarladı ve2.sindekoydum tavrımı ben buraya kendımı azarlatmaya gelmedım,oyuzdne evlenmedımdedim

8. 11 Aralık 2008
  9. mademoiselle

mademoiselle offf pofff Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence de gitmeyin
    kayınvalidenizi telefonla arayıp bayramını kutlayın neden gelmediğinizi de zaten o tahmin eder
    size çok ayıp etmiş bayram ya da diil ben olsam hayatta gitmem bi daha

10. 11 Aralık 2008
  11. sema27

sema27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eşimde gitmedi ama ben hiç bi şekilde etkilemedim onada gittiği zamanlarda aynı şekilde kızdığı için gitmek istemiyo.ama ben bugünde söyledim git ne olur babanın elini öp sonuçta senin baban o dedim.ama gitmiyo inat etti.

gerçekten sonuna kadar haklıyım,kendisine dedimki ikimizde bir gün ölüp gidicez Allahın huzurunda bugünkü yaptığın haksızlığı nasıl ödiyceksin.sana hakkımı helal etmiycem baba dedim.sinirim çok bozuk yaa

12. 11 Aralık 2008
  13. EU3

EU3 Guest

bence gitmede değerin bilinsin ve artsın cnm..affettikçe değerimizi yitiriyoruz insanların gözünde..sonuna kadar haklısın ..birazdaha zamana bırakabilirsin..

düşüncem biraz katı gelebilir ama tecrübelerime dayanarak yazıyorum benzeri şeyleri kayınvalide,elti görümce gibi kişilerle yaşadım ve yaşıyorum malasef((((((

14. 11 Aralık 2008
  15. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benim yaa.. Neden borcunuz oldugu bellı oldugu halde kayınpederınızın böyle yaklaşması cok sacma..Sanırım baska seylerden rahatsız olmus yada oluyor ki bırden bıre aılenızı karıstırmıs işe..
    Büyüğünüzdür,tabiki bayramlarda kırgınlıklar kızgınlıklar unutulmalı ama gercekten cok incitmiş sizi,yazık.. Bence gidin,zaten bayramın ilk günü deılde son günü gıtmekte bı tavırdır..Kayınvaldenızde izah etmiştir durumu anladıgım kadarıyla,kayınpederınızde farkına varmıstır ama dediğim gibi bence baska bırseye takılmıs kayınpederınız..Büyüklük sizde kalsın,gidinki ilerde size diyecek birşeyi olmasın..yerimseniben

16. 11 Aralık 2008
  17. EU2

EU2 Guest

bende olsam gitmezdimm ,,ya tabi insanın içinde Allah korkusu olunca tedirgin oluyosun ama senide bu şekilde azarlamaya hakkı yokk,,gidip elini öpsende adamda utancak yüzde yok en iisi gitmemekk,Allah akıl fikir versin böle insanlara,,yazık çok yazıkk

18. 11 Aralık 2008
  19. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    borcun nedeni belli iken niye sana haksızlık ediyor ki hadi etti neden taaa ailene gidiyor konu..

bnce kesinlikle ne sen git ne de eşin..

büyükse büyüklüğünü bilsin. bi arasın özür dilesin öyle şey mi olur. sen onun lafını çekmek zorunda değilsin ki... ne oğluna ne sana saygısı kalmamış bir adama siz mi öğretip saygı göstericeksiniz kıymet mi bilecek..

kendinizi üzmeyin silip atın..

ilk adımı o atmadan siz atmayın derim ben... çok üzüldüm geçmiş olsun.