Eşimin Çok Gücüne Gitmiş !!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve anyone0205 tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : anyone0205
  1. anyone0205

anyone0205 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşimin her türlü sorumsuzluk, baskı, şiddet vb. durumlarını iki senedir bilen fakat engel olamayan ailesi, ben durumu (şiddet hariç.) kendi aileme anlatınca babam kayınpederimi arayıp sizi adam bildik kızımızı verdik, böyle mi yapıyosunuz ... diye kalayı basınca, eşim ve ailesi bize adam diilsiniz dedi diye gücenmişler, çocuklar istedi biz sadece istemeye gittik diyolar bide. bana yaptıklarına bakmadan nasıl böyle düşünüyolar anlamış diilim. şimdi eşimin ailesinden kimseyle görüşmek istemiyorum ama hala yüzsüzce beni arıyolar, allahtan iki seferde telim tesadüfen yanımda diildi, onlarda benden sonra eşimi aramışlar. eşim düzeleceğine söz verdi, şiddeti kesti. diğerlerini de kesmek için çabalıyo ama ailesiyle görüşmek istemiyorum. eşimse ailesiyle görüşmemi istiyor ( önceden baskı yapıyodu, ben kaynanamı iki üç haftada bi arıyodum, kendileri bizden 1000km uzakta oturuyolar, doğal olarak dakka başı arama ihtiyacı hissetmedim. ama eşim hergün aradın mı annemi, arasana diye baskı yapıyodu) şimdi ise hiç birini istemiyorum en azından bi müddet. ne yapmalıyım kafam çok karışık :KK43:

2. 1 Haziran 2010
  3. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    madem bazı şeyleri kabul ediyor istemediğin şeyler hakkında baskı yapmaması gerektiğinide anlamasına yardımcı ol.
    yani illa ailenin mi devreye girmesi gerekiyordu bazı şeyleri kabullenmek için . ne oldu yani iyimi oldu ailenin ona hiç ilk zamanki gibi olmaz hep bi tavır olacaktır. keşke bu dereceye gelmeden kendi içinizde halledebilseydiniz. anlayamıyorum bu erkek milletini.
    aileninde arkanda olması çok güzle bişe.

4. 1 Haziran 2010
  5. ECZACIMM

ECZACIMM Papatya gibiyim Üye

Beğenildi:
    265
    Ödül Puanları:
    123
    arama bence
    hadlerini bilsinler
    ne zaman düzelmek için çaba sarfettiklerine inanırsın o zaman yaklaşırsın..
    ağırlığını koy
    yoksa daha da üste çıkarlar

6. 1 Haziran 2010
  7. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    267
    Ödül Puanları:
    213
    eşin maden bi gayter içinde araman konusunda da ısrar etmemesini söyle
    eline böyle bi fırsat geçömişken ağırlığını koy bence

8. 1 Haziran 2010
  9. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Seni zorlamamalı araman için :eek:lmaz:
    Hatır gönül sorma içten gelirse tatlı gelen ve samimiyet hissedilen şeylerdir.
    Zoraki olmaz. a.s

10. 1 Haziran 2010
  11. anyone0205

anyone0205 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ailemi ikinci senemde haberdar ettim, o da artık değişeceğine söz verdiği halde işine gelmeyen şeylerde hala üstüme yürüdüğünü görünce açtım aileme durumu. kaynanama oğlunun yaptıklarını anlattığımda aileme söyleyemedim oğlunuzun yaptıklarını, yüreklerine iner diye korktum ama böyle gidersede söylemek zorunda kalcam demiştim, kaynanam da "aman ha söyleme, onlar da üzülmesinler biz oğlumuza tembih etcez" demişti ama oğlullarında bi değişiklik olmayın ca söyledim. tabi kaynanam bu lafını eşimin yanında söyledi, bence çok düşüncesizce bi davranıştı çünkü oğlunun "annem tembihledi, ailesine açmaz durumu, en kötü yine benim aileme söyler kendi annem babamdan azar yerim" diye düşünmesine sebep oldu bence. ama tabi bende bi yere kadar sustum, sonrada aileme açtım, babam eşimi görmek istemiyo, en azından benim mutlu olduğumu gözlerimden anlayıncaya kadar. evet bu iş gerçekten eşimle ailemin arasını açtı, ama eşimin yaptıklarına rağmen ailemin yüzüne gülmesi, kaynanamları alıp aileme gitme istekleri, ve gidincede ailece bizimkilerin yüzüne gülüp herşey çok güzelmiş gibi davranmaları bana çok koyuyodu.

12. 1 Haziran 2010
  13. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım en nefret ettiğim şey telefon icat edendende nefret ediyorum artık bende sürekli aramak istemiyorum ama eşim hergün aradın mı arasana zaten iki gün aramasan kaynanam komalarda oluyor. sende benim gibi tek gelin misin.

14. 1 Haziran 2010
  15. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Sımdı agırlıgını koymazsan, hemen yumusarsan, aılene bıldırmenın bır degerı olmayacaktır.

Benzerı hataya ben dustum. Ben esımı, kendı aılesıne sıkayet ettım, sonra dayanamadım, gıttım konustum, esım o kadar mahcuptukı aslında ama ben konusunca o haklı konumuna gectı. Dusun kı annemı ara ve ozur dıle bıle dedı bana.

Ne oldu, hıc bır sey degısmedı. Aılesıne bıldırdıgım, benı uzen davranıslarına hala devam edıyor. Nıye? Cunku ben cabuk yumusadım.

Sakın yapma derım bu nedenle. Affetme hemen, gerekırse cıkar esının aılesını hayatından, Aranızda o kadar mesafe de varmıs, kolay olur sanırım senın ıcın.

Benı rahatsız eden esım oldugu ıcın, senın kadar sanslı degılım.

Gercı senın de esınle sorunların varmıs, ama degısmeye basladı yazmıssın.

Umarım gercekten oyle olur, fakat hemen ınanma. Bır anlıkta olabılır, benım esımın yaptıgı gıbı.

16. 1 Haziran 2010
  17. anyone0205

anyone0205 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen tek gelimin :KK43: eşimim bütün baskıları arasında biriktirdiğimiz bi miktar paramız var. eşim babasının rahatsızlığı için ameliyat parası vermeyi teklif etti. bende "o parayı senin dayağını, sorumsuzluklarını, vs. çekerek biriktirdim. o parada benim göz yaşım var. ağlatarak sattırdığın düğün takılarım, evlilik hazırlıklarında salon ve yemek odası takımını zorla aldırttığın ve bu yüzden ödeyemediğim öğrenim kredisi param var. madem yardım etmek istiyosum babandır bişey diyemem, yardım etmeyi tabiki isteyebilirsin. o zaman parayı bölüşelim kendi payından ver" dedim. "git yaaa vermem babama o zaman para" dedi. ki kayınpederimin bi evi bi arabası var, aynen bizimde öyle. ama eşim onlar elden çıkmasın hazırda birikmiş paradan vermek istedi bunu anlarım ama gelin parasınada göz dikmek ne demek ben onlar için mi gözyaşı döktüm gece gündüz çalıştım. bu gerçi onların diil eşimin fikriydi. ama yine de hoş değil.

18. 1 Haziran 2010
  19. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle görüşme...

Para felan da verme asla :umursamaz: