Eşimin hastalığı ne olabilir?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve toxicdaisy tarafından 20 Şubat 2010 başlatılmıştır.

20 Şubat 2010
    Konu Sahibi : toxicdaisy
  1. toxicdaisy

toxicdaisy anneciğinin uğurböceği... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Eşim dönem dönem depresyona giriyor genellikle sonbahar-kış (işleri bozuluyor biraz kuaför kendisi)o dönemlerde doktora gidiyor ilaç kullanıyor iyileşiyor tekrar tekrar hep böyle en son 6 ay ya da 9 ay ilaç kulanmıştı tam olarak hatırlayamıyorum.
    Bu dönemde umutsuz,kimseyle konuşmuyor,bana soğuk davranıyor,ölmek istediğini söylüyor,mesleğini yapamadğını yani becemediğni söylüyor...
    Ben netten biraz araşırtım manik depresif olmasından şüphelendim,depresif kısmı oluyor ama manik kısmı olmuyor.Gittiği hiç bir doktor da senin hastalığın bu kardeşim demiyor ne yapmammız lazım anlayamadım norml bir insan depresyona en fasla bir kaç kere girer çok önemli olaylarda hayatında ama eşim her sene mutlaka demekki bu bir hastalık ama ne? bende hamiileyim ve onun yüzünde şuan psikolojim çok bozuldu lütfen yardım edin...

2. 22 Şubat 2010
    Konu Sahibi : toxicdaisy
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Anlattıklarınız bir siklotimik depresyonu ya da mevsimsel depresyonu düşündürtüyor. Teşhisin ne olduğunu eşinizi takip eden doktoruna başvurarak öğrenebilir ve doğru beklentilerle doğru davranış kalıpları geliştirebilirsiniz.
    Kolay bir gebelik ve doğum geçirmeniz dileğiyle,