Eşimin öğrencileri

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve adiyef tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

24 Eylül 2009
    Konu Sahibi : adiyef
  1. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    biz eşimle geçen sene doğuda öğretmendik bu sene tayinimiz çıktı,başka bir şehirdeyiz de neyse ben konuya gireyim.aslında çok büyük bir dert değil de biraz önce eşimle tartıştık sinirim bozuldu.acaba hangimiz haklı size danışmak istedim.benim eşim lisede resim öğretmeniydi.öğretmenlik yaptığı lisede kız erkek bütün öğrencileriyle çok samimiydi.lise sondan 3kız 2 erkek 5 öğrencisine ders veriyordu,resim öğretmenliğine girmeleri için.orda o bölüm olmadığından başka şehirlere başvuracaklardı.sınav da ağustostaydı.eşim yaz tatilinde konyaya gelin orda yurtta kalırsınız.ben size ücretsiz kursa devam ederim demiş.2 erkek adanada torpil bulmuş oraya gitti.3 kızda konyaya gelecekmiş.eşim bana bunu yazın tam gelecekleri zaman söyledi.bana durup dururken birkaç gün sonra burdalar,yazın onlara kurs vercem yurda yerleştircem sonra kurs yeri ayarlıycam onlar yaz boyu bana emanet dedi.sonra ertesi gün bir baktık kızlardan biri almış başını tek başına gelmiş.gittik onu aldık yurda yerleştirdik.eşimlede samimi samimi konuşuyorlar sinir oldum.bir de kızı almaya giderken eşim bana sendemi geliyorsun demezmi ben seni yalnız o kızla niye arabada oraya buraya gönderiyim dedim.bir iki gün sonra biri daha geldi bide onu yerleştirdik.birinin babası izin vermemiş gelmedi.yaz boyu onlarla uğraştık.ailelerinden bir kişi ne aradı ne sordu.malzeme almaları gerekiyor eşim götürüyor falan .yalnız gitmelerinede ayrıca sinir oluyorum.kurs yeri bulamadı.bazen annemlerde bazen kayınvaldemlerde verdi.gözümün önünde olmasıda iyi oldu ama.onun dışında kızlar büyük şehre gelince bol bol gezdiler.konyada gezmedik yer bırakmamışlar.gözaçık kızlar.ama eşim bir işleri oldumu onlar bilemez ben götüreyim diye arabayı alıyor onları alıp bırakıyor sinir oluyordum.onları uğurladığımız gün de(arabada yer olmadığı halde zorla binmiştim)otobüse bıraktık hadi gidelim diyorum eşim hala otobüs hareket etsinde öyle diye zorla bekledi.deli oldum ya.biraz önce yaz boyu beni sinir ettin dedim diye sinirlendi yeter uzatma diye bağırdı.of kim haklı acaba.kendi babası bile kızdı.yeter bu kızları gönder artık diye.

2. 24 Eylül 2009
  3. wwater

wwater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    e şimdi o kızlar konyada okul kazandılar mı

4. 24 Eylül 2009
  5. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    mesleğiniz itibariyle kötü bir yorum yapmak istemem.öğrencilerine destek olmak ve ilerlemelerini sağlamak istemiştir ama işi ile evi arasında dengeyi de korusaymış iyi olurmuş.herşeyin aşırısı zarar

6. 24 Eylül 2009
  7. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    onları emanet olarak getirdiği için bu kadar üstlerine düşüyo olamazmı?
    eşin kötü bişey yapabilecek bi insanmı? bişey diyemiyorumki şimdi..
    senin şikayetin yaz boyu eşinle vakit geçirememekmi? baaşaka bişeydenmi şüpheleniyosun anlamadım?
    sonuç olarak anlamadım

Son düzenleme: 24 Eylül 2009
  8. 24 Eylül 2009
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Ne kadar iyiliksever bir eşiniz varmış, akıllara zarar:nazar:

10. 24 Eylül 2009
  11. dirim

dirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.088
    Ödül Puanları:
    238
    canım duygularında haklısın
    sonuçta senin yerinde olsam bende sinir olurdum
    öğretmen-öğrenci arasındaki mesafeyi her zaman korumak gerekiyo
    konyaya davet edip ders anlatmasına bişey demiyorum ama
    karşılaması,uğurlaması
    onlar bilmez ben götüreyim demesi felan garip

12. 24 Eylül 2009
  13. mor_salkim

mor_salkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ??????? no comment bişey diyememyeceğim hssas konu

14. 24 Eylül 2009
  15. masumum

masumum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Eşiniz herkese karşı böyle düşüncelimi yoksa sadece bu kızlara karşımı, belki sadece emanet olarak üzerlerine düşmüştür, siz yinede kötü düşünmemeye bakın.

16. 24 Eylül 2009
  17. BitterCikolatam

BitterCikolatam Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    canım bu kadarıda fazla tamm ögretmen yardımcı olmak zorunda ama getir götür bindir af edersiniz eşşek kadar kızlar kendileri her işini yapabilirler
    böyle aileleri anlamıyorum ben nasıl arayıp sormazlar genç kız bunlar
    tamm ögretmen ama neler duyuyoruz(canım sakın yanlış anlama eşin bunn dışında)
    lütfen cocuklarınıza karsı bu kadar sorumsuz olmayın pek hala bulundukları şehşrde bi kursa gidebilirler.cok yanlış cok:eek:lmaz: genç insan bunlar allah korusun şeytana uyabilirler

18. 24 Eylül 2009
  19. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    valla evinde huzursuzluk çıkaracak kadar iyiliksever bir eşiniz var demek ki ne diyeyim..