eşimin sperm hareketliliği "0" çıktı arkadaşlar.

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve unutmabirgun tarafından 6 Ekim 2010 başlatılmıştır.

6 Ekim 2010
    Konu Sahibi : unutmabirgun
  1. unutmabirgun

unutmabirgun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar tüpbebek tedavimize Ankara Centrum Tüpbebek merkezinde başladık ancak eşimin sperm hareketliliği "0" çıktı onun üzüntüsü içerisindeyim.Sperm sayısı:400.000 hocamız sayının yeterli olduğunu ancak hareketlilik olmamasının kötü olduğunu söyledi.Acaba sperm hareketliliğini arttırmanın yolları nelerdir aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız oldumu acaba?

2. 6 Ekim 2010
  3. milkabeyaz

milkabeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tıbbi anlamda tam bir çözümü yok arkadaşım..bazı hormon desteğiyle rakamlar cüzi miktarda artış gösterebiliyor.alternatif tıp dersen onda kesinlik yok ama her akşam havuç suyu içirmen gerekiyor eşine..faydasını görenler var,biz deniyoruz.yeni başladık.canını sıkma,her şey olacağına varıyor..

4. 6 Ekim 2010
  5. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Doktorunuz kim arkadasim?

6. 6 Ekim 2010
  7. unutmabirgun

unutmabirgun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Prof.Dr.Recai PABUCÇU

Hocamız gerçekten muhteşem.

8. 7 Ekim 2010
  9. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Ozaman cozer bu isi . Dediklerini harfiyen yapin.

10. 10 Mayıs 2012
  11. gkckt

gkckt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    hamile kalabildiniz mi acaba? eşinize neler uyguladınız?bizde de durum sizinle aynı :KK43:

12. 14 Mayıs 2012
  13. immortalbeloved

immortalbeloved Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım sakın ümidi kesmeyin. 400bin düşük bir rakam. ama benim eşimin de 2-2,5 milyon civarıydı.hareketlilik de çok düşüktü. ki inan zaten sayı 5 milyonun altıysa sizin rakamla bizim rakam arasında fark yok. hazırlıklı ol doktorlar zaman zaman sinirlerini bozacak.yükselmez falan diyecek. ama takviyelerle azospermi olmadığı sürece, bir de sistemli olursanız sayı ve hareketlilik cidden yükseliyor. biz kısa sayılabilecek bir zamanda 15 milyona yükselttik. hareket ve morfolojide de epey aşama kaydettik. biz de tüp bebek yolcusuyuz. ama bütün derdimiz o aşamaya geldiğimizde sağlıklı sperm sayımızı çoğaltıp başarı şansımızı yükseltmek. ben inanıyorum siz de sistemli bir şekilde takviye kullanırsanız muhakkak sayı ve hızda ilerleme kaydedersiniz.

14. 15 Mayıs 2012
  15. _secret_

_secret_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba unutmabirgün.Sperm sayısı 1 olanlar için bile ümit var.sizinki 400.000 Çok kısa sürede yükseleceğini düşünüyorum.Biz tavsiye ile uzman bir cupping terapiste gittik alanında türkiyede tek.çok şükür 1 haftada sonuç verdi.1 ay içinde hamile kaldım.Sperm yükseltmenin en kısa ve en kolay yöntemi bu yani herşeyi denemiş biri olarak biz bundan fayda gördük.Aklınızda bulunsun lgilenirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

16. 15 Mayıs 2012
  17. muzzy

muzzy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    keçiboynuzu pekmezi deneyin hem doğal hem sağlıklı bir yöntem , biz bu şekilde başarılı olduk tabii macunlar ve vitamin desteğimiz de vardı, eşimde varikosel olduğu halde..

18. 23 Mayıs 2012
  19. Bengisu87

Bengisu87 Sonunda bebeğimiz geliyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    101
    Merhaba arkadaşlar 1 yıllık evliyim ve bebişimiz olmadı şimdiye kadar korunmadığımız halde siz bilirsiniz diye size soruyorum eşim 1 haftalık cinsel perhizden sonra sperm testi vermişti sayı 21 milyon diyoo :KK14::KK14: acaba bu sayı testin 3-5 gün arasında verilmediği için düşme ihtimali varmı yoksa 1 haftada anca 21milyonmu olmuştur? bu arada
    hareketliliği %60
    mikroskopi 5-6 lokosit nadir eritrosit yazıyo
    volüm 1.5 cc
    sayıda 21 000
    000/cc yazıyo sizce bu değerler doğal yollardan çocuk sahibi olmaya yetecekmidir yoksa tüp bebeğemi gerek kalcak bu arada bendede polikistik over var tedavi görüyordum bende boşamı tedavi gördüm klomen ve glukofen kullanıyodum acabaa geçen ayda güzel gelişmişti yumurtam 18milimi bulmuştu bu ay dahada güzel gelişcekti içime öyle doğuyodu ama hamile kalma şansım varmı bakalım bu sonuçlarla? :18::18::26::26::KK14::KK14: