eşimin spermi az çıktı..tecrübesi olanlar lütfen yardım...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve derendeniz tarafından 11 Eylül 2007 başlatılmıştır.

11 Eylül 2007
    Konu Sahibi : derendeniz
  1. derendeniz

derendeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bugün eşimi zorla sperm tahliline yolladım.ve malesef spermi normalden azmış.çok moralim bozuldu.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardım ederseniz çok sevinirim.:1no2:

2. 11 Eylül 2007
  3. waterhardeningsteel

waterhardeningsteel Helin Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    vala hayatım spermi normalden az olursa aşılama yapıyorlar diye biliyorum. masrafı çok olmayan kolay bi yöntem ve genelde ikinci ya da üçüncü denemede tutuyor. tabi birde de tutabiir ama bilirsin işte cinsel ilşki gibi ben genelde ikinci üçüncü denemede tuttuğunu gördüm.

bi de tabi kocakarı yöntemleir var. benim bi akrabamın da yılarca çocuğu olmadı. o zmanlar yurtdışına falan da gitmişler. olmamış b türlü. sonra b,r iranlı hekim buna hergün bir ufak boy lahana yiyeceksin demiş. bir avuç ta badem. en son çare onu denemişler. şimdi kuzenim öğretmen aslan gibi bi delikanlı.bu da aklınızda bulunsun. lahana güzel bişe hem.

doktorlar erkekte bir tane bile canlı sperm bulursak çocuk olur diyorlar. kaldı ki eğer bir tane bile sperm yoksa bu sefer adamın kemik iliğinden bile sperm çıkarıyoalr. Sizinki çok şükür çok çok çok basit bi sorun. belki geçici bile olabilir. denemeye devam edin! yakında bebişiniz olacaktır Allah'ın izniyle

4. 11 Eylül 2007
  5. derendeniz

derendeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aranızda böyle bişey yaşamış arkadaş yokmu?sperm artıran bişeyler yokmu arkadaşlar?keçiboynuzu pekmezi hakkaten işe yarıyormu?

6. 12 Eylül 2007
  7. hilarya

hilarya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba
    Aynı sorunu bizde yaşıyoruz.
    eşimin sperm sayısı az çıktığında biz hemen bir ürolog ile görüşmeye başladık.
    Dr bizden hormon testleri istedi.Ve eşimin testesteron seviyesi biraz düşük çıktı.Bu sebep olmuş olabilir dedi.Şimdi hormon ilacı ile yükseltiyoruz.sonra tekrar Sperm testi yaptıracağız.Sayı eğer 5 milyon üzerinde olursa aşılama yapılıyormuş.Daha az ise tüp bebek.
    Ama Dr umuzun söylediği erkekdeki bu sperm sayısı çok da kafaya takılacak bir sorun değilmiş.
    Benim de size tavsiyem hemen bir dr a gitmeniz ve sebebinin araştırılması.
    Bir de spermler zaten 6 ayda bir yenileniyormuş vücutta. Şimdi az çıkmış olabilir.6 ay sonra düzelmiş de olabilir.Azalmışda
    Umarım en kısa zamanda bebişlerimize kavuşuruz
    Başka sormak istediğin birşey olursa buradayım.Birbirimize destek için.
    :1hug:

8. 12 Eylül 2007
  9. yarenkxixzxixm

yarenkxixzxixm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    derendeniz sen diğer forumda olmuyo diye yazınca ben anlamıştım eşinde problem olduğunu.hatta eşin test yaptırsın demiştim.canım benim eşinde varikosel var mı?ona baktırmanız lazım.bide doğal yöntem olarak bu forumların birinde ÇAKŞIR SUYU diye bi konu var.onu bulup okumanı tavsiye ederim.kendine dert etme sakın
    herşeyin bir çaresi var

10. 12 Eylül 2007
  11. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende geçen hafta düşük yaptım. doktorum eşime ve bana üzüm yememizi önerdi. eşimin yemesinin sebebi, üzümdeki fruktoz spermleri arttırıp kuvvetlendiriyormuş. belki yardımcı olur sana.
    allah en kısa zamanda gönlüne göre verir inşallah

12. 12 Eylül 2007
  13. yarenkxixzxixm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  14. 12 Eylül 2007
  15. yarenkxixzxixm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    6-7 tane keçiboynuzunu küçük,küçük kırıp yarım lt kaynayan suya atıyoruz 3dk kaynatıp 20 dk dinlendiriyoruz ilk 1 hafta 1 bardak sabah 1 bardak akşam içilir 1 hafta sonunda sadece akşamları içilir 3 ay devam edilir.Ayrıca taze sıkılmış havuç suyununda etkisi büyükmüş Tabi bunlar sadece sprem düşüklüğü ve hareket sayısı az olanlar için.

16. 12 Eylül 2007
  17. yarenkxixzxixm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım dediğim konu hamişlerden haberler bölümünde 4. sayfada.ay çok yazdım ben.kafanı şişirmedim umarım

18. 12 Eylül 2007
  19. derendeniz

derendeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim çok iyisin..allahtan sizler varsınız .yoksa öğleden sonra işten izin alıp eve geldim ve hep ağladım..eşime ultrason yaptıracağız varikosel varmı diye.bide bi ürolog ile görüştük.varikosel yoksa eğer sperm sayısını çokca artıran hemen herkeste başarı sağladıkları bi ilaç varmış.adını şimdi unuttum.onunla kesin olur dedi.o ilaçla çok kişi baba oldu dedi.inşallah öyle olur.