Eşimin spermiyogram test sonucu YARDIM

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve yasmer tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : yasmer
  1. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar 2 yıl 4 aylık evliyiz çocuğumuz olmuyo tedaviye başladık doktorum benden şimdilik sadece çocuk doğduğunda herhangi bir ciddi rahatsızlıkla karşılaşmasın diye rahim ağzı kanseri, akdeniz anemisi, hepatit b, kansızlık var bende onun birde idrar tahlili istedi eşimden de spermiyogram tesiti istedi yaptırdık bunları sadece rahim ağzı kanser test sonucum çıkmamıştı doktorum aynı zamanda devlet hastanesinde görevli hastaneden aldım sonuçları eşiminkiyle beraber götürdüm işi vardı pek ilgilenmedi göz gezdirdi diğer tahlil sonucunuda al muayenehaneme gel konuşucaz dedi eşimin test sonucu için çok kötü değil dedi ama bana sayı ve hareketlilik az gibi geliyo sizden de yardım almak istedim
    eşimin test sonuçları şöyle
    sperm sayısı 18.000.000 normal değerler 20.000.000
    tüm ejakülatta 90.000.000 normal değerler 40.000.000
    hareketsiz %50
    yerinde hareketli %20
    yavaş doğrusal olmayan hareketli %25
    ileri doğru hızlı jareketli %05

açıklama olarakda şu yazıyo 60dk içinde %50 den fazlası ileri hareketli veya %25 den fazlası ileri hızlı hareketli olması erekiyo yazıyo

doktora gidene kadar kafayı yicem canım acayip sıkkın birde eşim sigara içiyo bu teste baktıktan sonra eşimin sigara içip içmediğini sordu bende içiyor malesef dedim hemen bırakıcak öyle söyle dedi eşimle konuştum telde resmen kükredi ne demek ya ne için uğraşıyorum anlamadım ki canım baya sıkıldı benim hormon tahlillerim yok ama sadece bir tahlilimde TSH 1.8 NORMAL DEĞERLER 0.27 - 4.2 yazıyodu heralde bu iyi dimi rahimime yumurtalıklarıma falanda baktı çok güzel demişti tertemiz demişti

kızlar eşimin sperm testi için bana açıklama yaparmısınız doktora gidicem ama bir kaç gün sonra eşimde canımı sıkıtı iyice moralim bozuldu :1no2:

2. 15 Eylül 2008
  3. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende eşimin değerlerine göre kıyaslarsam benim eşimin ileri hareketlisi % 0 çıkmıştı
    sanırım sizdede ileri hareketli düşük
    yalnız morfoloji bakılmadımı oda önemli benim eşimde % 1 çıkmıştı
    varikosel teşhisi konuldu cuma ameliyat oldu

canını sıkma erkekler bu konuda sanırsam sert tepki veriyolar
    dr a beraber gidersiniz kendide dinler
    Allah yardımcınız olsun

4. 15 Eylül 2008
  5. EU3

EU3 Guest

merhaba yastev,eşinin sperm sayısının normal yolla hamile kalabilmek için en az 20.000.000 olması gerekir.ilreri hızlı sayısının da %50 olması gerekir.mutlaka bir üroloğa muayene olması gerekir.geçmiş olsun ,umarım önemli bir problem çıkmaz.

6. 15 Eylül 2008
  7. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    cevabuın içiin sağol evet morfoloji yok bende şaşırdım ona
    eşimin tepkisi çok sertti biliyorya suçlu olduğunu bir doktor daha sigarayı bırak demişti onda da küplere bindi sen içerde doktoru uyardınmı diyo bana sigarayı bıraksın diye canımı çok sıktı gidicez beraber bakalım dinlesin ama o kadar dik kafalıki zararlı şeylerin hepsi onda ölür yinede o illeti bırakmaz

8. 15 Eylül 2008
  9. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    sağol canım üroloğa gitmedikte özel kadın doğum uzmanına gitmiştik o verdi bu testi yaptırdık zaten zorla yaptı heralde bir daha yapmaz bu testi her neyse düşük dimi bende öyle yorumlamıştım

10. 15 Eylül 2008
  11. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ileri hareketli %20 olması gerekiyor benim eşiminde %19 çıkmıştı sol varikosel çıktı bizim normal olmasına rağmen ameliyat oldu eşim. ihmale gelmeyecek bişey bu varikosel. mutlaka üroloğa gitsin testlerle.

12. 15 Eylül 2008
  13. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    ayyy canım gerçekten mi ameliyat olması gerek acaba ayyyy dur bakim eşimle konuşayım ne dicek

14. 15 Eylül 2008
  15. smhsmh

smhsmh Kaan'ım Allaha Emanetsin Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    aaa sen konuşma canım madem adam kızıyo:mymeka:
    boşver dr konuşsun hem daha teşhis falan yok ultrasonda çıkıyo varikosel
    benim eşim işte ameliyat oldu
    duruma göre
    sen sor yardımcı olabildiklerimde olmaya çalışırım canım geçmiş olsun:teselli:

16. 15 Eylül 2008
  17. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Biraz değerleriniz düşük gibi tatlım. Umarım varikosel ya da başka bir neden değildir. Yalnız sigara spermleri çok etkiliyor gerçekten. Bir arkadaşım eşi sigara içerken aşılama olmasına rağmen hamile kalamadığı halde, eşi sigarayı bıraktıktan 4 ay sonra doğal yoldan hamile kaldı.
    Eşinle doktor konuşsun.
    Sen de eşinle konuşurken şefkatli ve anlayışlı ol. Erkekler için bu konular zor. Olmaması gerek, bizim kadar güçlü olmalarını bekliyoruz ama maalesef toplumsal öğrenilmişlikler onlar için zorlaştıryor bu türe şeyleri.
    İyi haberlerini bekleriz. Sevgiler.

18. 16 Eylül 2008
  19. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    çok sağol canım konuşmuyorum sadece gece sahurda dedimki senin bırakman gerekirken en azından azaltman sense daha çok içiyosun dedim napayım denedim ama olmadı daha önce dedi bende o zaman kendin veya benim içindi şimdi bebeğimiz için dedim sesini çıkarmadı bende sesimi çıkarmadım doktora gittiğimizde doktor kesin söylicek zaten cumartesi doktora gidicez peki bu varikosel ameliyatı hangi durumlarda oluyo hareket azlığında mı sayı azlığındamı