eşimin tarafı km lerce uzakta olsalar :(

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ibet tarafından 1 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ibet
  1. ibet

ibet ağır işçi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    forumda herkezin derdine derman olmaya çalışırımda kendime olamam nedense....yazıp içimi dökececem bayram günü....
    geçmişe geri gitmek anlamsız ve boşa kürek çekme olsada .........düğünüme 7 saatlik yoldan 2 saat önce gelen ve evlilik öncesi evlenecek oğulları ile koşmayan , evlendikten sonra torunlarının son ikisinin doğumuna dahi gelmeyen (bu kayınpeder oluyor ),torunlarıın başarılarını kutlamayan,onları doğum günlerinde anmayan eş ailesi hacca yazılmış sonuçta çıkmış..eşim gidecekmiş onları hac uğurlamasına..bende rest çektim....anne hakkı var ise oda evladını ayırmadan hakkını verse sende koşa joşa git tabi dedim..ama eşimin kendinden küçük evli olan erkek kardeşi , kayınvalide ile altlı üstlü oturuyorlar vede resmen herşeylerini karşılıyorlar..elektirik tel su yemek v.s...kira yok zaten..bize ise hiç..koca hiç...

şimdi gelinde eşim hac uğurlamasına gitsin....haksızmıyım arkadaşlar.......kayınvalideden yana şansım yok benim............ben saygıda kusur etmedim hiç etmemde ama soğuttular resmen beni kendilerinden......biz bodrumda onlar balıkesirin bir köyündeler....uzakta olsalar böyle bazı olaylardan huzursuzluk yaşıyorum...bugün aradım köyü..akrabalardan duydum..sormuşlar bizleri kayınvalideler geleceklermi diye denmiş oğlumuz gelecek bizi hac uğurlamasına gelin gelmeyecek diye ne bu şimdi..o zaman eşimide göndermiyorum..en azından gitmemesi için elimden geleni yapacağım.........

2. 1 Ekim 2008
  3. chocotripi

chocotripi çilek reçelim minik kızım Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canım anlıyorum sinirini
    ama hacca gönderecek eşin
    bu evlatlık görevi
    ana baba kötü olsa da evlat evlatlığını yapacak
    ben de bu bayramda hiç istemesem de gittim el öpmeye
    üstelik bana ve aileme ne iftiralar attılar
    kaç defa yüzüme neler söylediler
    ama bazı görevlerimiz var yapmak zorundayız
    ana baba duası almak zorundayız
    şu aileler olmasa eşler gül gibi geçinir gider
    neden çocuklarının mutluluğunu istemezler anlamıyorum

4. 1 Ekim 2008
  5. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Canım haklısın, kırılmışsın yapılan adaletsizliği görüyorsun, ama yine de oğullarını ailesiyle ilişkilerinde etkilemek güzel bir davranış olmaz. Ne olursa olsun eşinin anne ve babasına karşı içinden nasıl geliyorsa öyle davranması gerek.
    Sana karşı eşinin davranışlarına dikkat et sen. Evinizde huzurunuzu boş yEre bozma bence.
    Umarım herşey zamanla düzelir.

6. 1 Ekim 2008
  7. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ablacim seni anliyorum cok kirilmissin.. ama annesini ve babasini hacca ugurlayacak.. böyle güzel bir seyde esini destekle bence..

rahmetli anneannemin hep bi lafi vardi: iyilik beklemeden iyilik yap.. cünkü karsilik bekledigin anda bu iyilik degildir dedi.. Allahim onlari af etsin ne diyebilirim ki.. ama sen yinede esinle ailesi arasinda olan iliskisini etkileme.

8. 2 Ekim 2008
  9. ibet

ibet ağır işçi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cidden moral oldunuz bana arkadaşlar................iyiki varsınız sağolun varolun........karışmamamı söylediniz karışmayacağım sizin fikirleriniz doğrultusunda.......sağolun a.s.

10. 2 Ekim 2008
  11. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.679
    Ödül Puanları:
    163
    Bence karışmamakla en iyisini yaparsın, hem anne-baba, oğul arasına girmemiş olursun hem de hac gibi kutsal bir vazifesini yerine getiren bu insanları hacca uğurlamamak gibi bir yanlışı yapmamış olursun.

12. 2 Ekim 2008
  13. zafergamze

zafergamze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ahhhhhhh ahhhhhhhh keşke ben dünyanın bi uçunda olsaydım eşimin aileside bi uçundaaaa.neolurdu yaniii :KK43::KK43::KK43::KK43:

14. 2 Ekim 2008
  15. EU3

EU3 Guest

Gidipte dönmemek var... Onun icin birak esin ailesini görmeye gitsin, helallessin. Hatta sende git büyüklük sende kalsin. Hem esinde cok mutlu olur.

16. 2 Ekim 2008
  17. JENNXIXFER LOPEZ

JENNXIXFER LOPEZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bildiğim hacca gitmeden helallik alınır herkezden.Senden almayı düşünmüyorlar mı acaba?Bir plan yapmadan seni "gelin gelmeyecek,oğlan gelecek diye"ilanda bulunmaları çok rahatsız edici olmuş.Hacca gelip gitsinler hayırlısıyla sen uygun bir dille lafını oturtursun o zaman.(Mekke-Medineyi her ziyaret eden hacı olmaz bunu unutma,hacılık ayrı bir ruh kalitesi gerektirir.Bazıları turist olarak gider gelir.Bazı ruhlar Arabistana gitmeden hacılık mertebesine ulaşır)Allah hepimize hacı olmayı nasip etsin.:Saruboceq:

18. 2 Ekim 2008
  19. yildiztornavida

yildiztornavida Bos Gezenin Bos Kalfasi:( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    karismamakla iyi edersin canim, isabetli bi karar almissin... sonucta hac gibi kutsal bi vazife.. onlar hacca gittiklerinde dua et, Allah onlarin kalplerine sana karsi torunlarina karsi sevgi versin,saygi versin, merhamet duygusu versin... insallah mutlu olursunuz... aslinda sen de gitsen bi bakima iyi olabilir, kim öle kim kala... olur da akillarina gelirse helallik isterler... chocotripi de demis ya görevlerimiz var istemesek de yapariz, bu da onun gibi bisey.. ama bu kismi sana kalmis.. esine karisma derim ben de....
    bi de esinin ailesi dünyanin bi ucunda sen bi ucunda olsan da geline kizi degil gelin gözüyle bakan kayinvalide-kayinpeder o dünyanin bi ucundan da yapar yapacagini... üzülme keske uzak olsalardi diye.... en azindan dibinde oturmuyolar :KK66:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.