eşimle çözemediğimiz sorun...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve mawro tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

24 Nisan 2010
    Konu Sahibi : mawro
  1. mawro

mawro biraz ayrılık biraz hüzün Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben yeni evli bir kızcağızım.
    gecen yıl subat ayından bu yana düğün hazırlığıyla sadece ben ve eşim uğraştık ama kaynana kayınpeder biz öbür geline 7 burma yaptık sanada öyle yapacaz dedği halde nişan döneminde borçlarını sayıklayıp durdu eşim 5 bileziğimi yaptı kayınpederde beyaz eşyalardan fırın buzdolabı ve çam mak yı aldı bu kadar.. salonu yemegı gelınlıgı ev kırası ıvırı zıvırı mobılyası y.odası herseyı ıkımız yaptık velhasıl bu arada yaptıgımız altınlardan ıkı bılezgı bozdurmak durumunda kaldık kaldıkı ıkımızde zor durumdaydık..bu süreçte bize kimse bir yardımda bulunmadı.hatta eşim için gençliğinde biz ona iş kurmuştuk o altınların yerine sayılsın gibi sözler edilmiş.son hazırlıklarda evlerine gitmiştik bana sahte altın takmayı teklif ettiler.kabul etmedim ..adetlerden konuşuldu..annem bizde gelin düğünden önce giydirilir dedi kaynanam bizde öyle adet yok dedi.neyse zor bela ucuza getirilen bir alışveriş edildi benim için.kaynanam alışveriş öncesinde şöyle demişti bizde alışveriş olmaz gelinlik alınır ama ne gelinliği soran oldu ne duvağı onlarıda kendim aldım.kaynanam habire düğünden sonra gelirsiniz yemeği yer altınları bırakırsınız bikaç gün sonra alırsınız yeni evliye hırsız dadanır.falan fıstık...bilmem kim gelininin altınlarını iki sene saklamış bananeyse bundan.bir takım tatsız olaylar falan..düğün günü kuaföre gidiyoruz bende para var görümcem babasından para almış bendeki yetmezse tamamlamak için bana diyoki mawro sen parayı ver bana ben veririrm bende o an aklımda başka bişiy var herlde verdim şimdi diyorum salak kafam ben verdikten sonra kendimde öderim dşünün kuaöfr paramı bile ben verdim .düğün oldu baya takımız takıldı sonra biz eve geçtik.takılar bende tabi onlara ne geldi gitti bilmiyorum.babam bile kendine verilen zarfları kayınpedere vermiş..düğünden sonra bir haftada tüm borçlarımızı kapattık sayılır.sorunlarda buralarda başladı.Nyse Yni evlymm 2 haftalaık gelin akrabalarıyla gelmek istedi ben nerden bileyim densiz konuşacaklar verdm ağızlarının payını tabi kaynanamla görümcemede dedim bir daha akrabalarınızdan kimseyi evimde istemiyorum getirme Zten düğünden dolayı bir dolmuşluğum var sonra kaynanamlara verdiğimiz düğün cdsi sorun oldu ne zmaan kaynanamlara gitsem hergün tüm akrbalarıyla benim cd mi izliyor eşimle sırf bu yüzden bile tartıştık 1 aylık gelin çiıldırdım onuda engelledim görümceme dedim ne işleri var tüm sülale benim cdmle..falan filan
    bide bizim düğün bizim düğün sanki kendileri yapmış gibi...biz yaptık onlarda sahiplendi..
    şu aralarda eşim istediği halde gitmek istemiyorum içimden gelmiyor dedim eşim darıldı sen git senin anan baban.benle gitmek istiyor o da.dedim gidersemde bana eksik yaptıkları altınları isterim koop yazılcaz peşinat tamamlamam lazım diyorumve en kötüsüdfe sana altınlarını yapacaz diyorlar ama ben onlarıbiliyorum yapmazlar diyor gel de ayar olma.aslında kötüü niyetli değiller cahiller biliyorum ama ben bıktım yoruldum..beni çok seviyorlar sygıda kusur etmem evime geldiklerinde hizmette kusur etmem eşim teşkr eder ama ben çok soğudum en son kaynanam sana altınlarını yapacaz ama sen bizimsizn önce dış borçaları bititrelim dedi buna kızıyoorum bende yeni gelinim el kzııyım beni niye sona atıyorsun anlamıyorum..bu konuya acaip takmış vazıyetteyım eşimde habire yapmazlar isteyıpte canlarını sıkma dıyor yaslı ınsanlar falan fılan ..
    durum bu tam anlatamamış yada karmaşık anlatmış olabilirim..
    sizlerin düşüncesi nedir..

2. 24 Nisan 2010
  3. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Tek sorıun 2 eksik bilezik mi yani..
    7 demişler 5 yapmışlar...
    Başka hiçbir sorun yok tek sorun bu mu yani???
    2 bilewzik için kimseyi lkırıp üzdüğüne değmez..
    Tabii bu benim fikrim....
    Çok takmam böyle şeyleri ben onu yaptılar bunu yaptılar gibi bir derdim olmaz...
    Bana hiçbişey yapmadılar herşeyi eşim kendisi yaptı..
    Tüm beyaz eşya ve mobilyayı beraber alıp beraber ödedik..
    Kayın pederin taktığı bileziği bile eşim alıp eline verdi...
    Hiç de sorun yapmadım....
    Yapı meselesi tabii... Bir de hayatta neye önem verdiğinle alakalı bişey..
    Para pul bunlar bence elimizin kiri.. Bunlar için kalp kırmaya değğmez...

4. 24 Nisan 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sinirlenmekte çok haklısınız size bir bilezik dahi takmamışlar beş bileziğide eşiniz yapmış galiba.suç tek taraflı değildir sizi soğutan onlar olmus ama bence siz o bilezikleri unutun bundan sonra almaları biraz zor.boşuna kendinizi yıpratırsınız bide gelininde kuaför parasını ödediğinide ilk defa sizden duydum

6. 24 Nisan 2010
  7. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bu arada benim kayınvalidemlerde eşime doğru dürüst bişey yapmadılar.eşim hepsini kendi yaptı 15 tane bilezik beş yüzük 4 bileklik bir kolye takıldı 3 tane bileziği sadece ailesi taktı diğer hepsini eşim yaptı.evet insanın çok içine batıyo diğer kayınlarıma nişanda ayrı düğünde ayrı takıldı bide ev eşyalarına yardım etmişler bana hiçbişey yapmadılar.insanda soğuma oluyo evet ama asla saygıda kusur etmedim.

8. 24 Nisan 2010
  9. hurrem

hurrem iyilik güzellik Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ben de aynı dertte muzdaribim canım. kaynımın tüm eşyaları altınları alınmış ama biz her şeyimizi kredi çekip öyle aldık.
    ben de çok soğudum. saygısızlık etmem. uzağız zaten senede bir görüşürüz. onda da yabancı gibi mesafeliyim.
    bayramdan bayrama ararım konuşuruz.
    ama eşim de her şeyin farkında o bana diyor annemlere kızgınsın biliyorum bir şey diyemem sana haklısın diye.
    saygıda kusur etme ama mesafeni de koru derim ben. eşinle de aranı bozmaya değmez. olan olmuş artık.

10. 24 Nisan 2010
  11. BenmasMavi

BenmasMavi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kayınvalideniz diğer geline 7 bilezik yapıyor size gelince 1 tane bile yok öyle mi...

5 bileziği de eşiniz takıyor ,o alıyor.

Kayınvalideniz onu zamanında işe sokmuştuk ona sayın diyor.Çok teşekkür etseydiniz minnettar kaldığınızı da söyleseydiniz keşke...

Zahmet olmuş oğlunu işe sokması,bu borcunuzu nasıl ödeyeceğiz diye kara kara düşünmenize gerek kalmamış,bilezik takmıyoruz ona sayın demişler ne güzel .

Ne kadar saçma ya rabbim ne kadar saçma.

Akıl mı alır mantık mı acaba ?

Sahte altın takarak kimi kandıracaklardı,düğüne gelenleri mi kandıracaklardı,yoksa senin ve senin ailenin gözünüzdeki azıcık değeri mi kaybedeceklerdi ?

Her yörenin adeti her yere uymaz elbette önemli olan orta yolu bulmaktır.Bizde öyle adet yok diyerek kaçmak yerine üstüne düşen vazifeyi üstlenmeyi bileceksin.

Sizin düğün cd nizi izlemeleri koymasın size bu kadar ,yazık bırakın izlesinler ,mutluluğunuzu görsünler,size imrensinler işte...

Hiç eksik altınları isteyip de canınızı sıkmayın,boş yere huzurunuzdan olmayın derim ben.Yapsalar zamanında yaparlardı öyle değil mi.Hiç sanmam şuan yapsınlar o eksik altınları felan.

Bence istemeyin.Aranıza mesafe koymuşsunuz ,en iyisi de bu zaten.Olması gerektiği gibi olun.

Sürekli onu bunu konuşarak da eşinizle aranızı açmayın.Siz kapınızı kapatın dışarda kalan dışarda kalır hiç ilgilenmeyin bile...

12. 24 Nisan 2010
  13. defne44

defne44 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence abartıyosun benim nişanımda 2 bilezik taktılar oda hediyelik. dügündede hiç bişey takmadılar. eşyaların çogunu biz ödedik kına gecesi kıyafetime varana dek ben aldım. şuan hamileyim ilk torunları oldugu halde bir çöp dahi almadılar. yani nerdeeee 5 bilezik. bu kadar takma bence. elbet bir gün anlarlar boşveeeeerrrr

14. 24 Nisan 2010
  15. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadaryla mesele sen ve ailen düğün için çok çaba harcamışsınız en cok zahmeti siz cekmişsiniz
    ama olan olmuş artık bun dillendirip mutlu yuvanı neden huzursuz edesin ki
    boşver cnm sorun 2 bilezik olsun
    eşinle aran iyi olsun da
    artık düğün ve ceyiz zamanını da fazla kafana takma derim
    olan olmuş artk
    zamanında tavrınızı belli edecektiniz

16. 24 Nisan 2010
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Üç beş bileziğin derdine düşmeyin olan olmuş bitmiş. Huzurunuz varsa ne ala. 20 bilezik taksalardı ve huzurunuz olmasaydı daha mı iyiydi.
    Benim düğünümdede bir şey yapılmadı hatta onların taktıklarını bile eşimle birlikte aldık. 20 senedir tek lafını etmedim. 20 senedirde hala bir şeylerini görmüş değilim. Şimdi tutup eltime şu kadar taktın ben ilk gelindim bana niye takmadınız diye sorun çıkarmak boş ve gereksiz. Bence sizde aynını yapın ve boşverin, huzurunuza bakın.

18. 24 Nisan 2010
  19. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    valla eşimle biz bana 4 bilezik yaptık karşı taraf hiç yapmadı
    ikisini de borçlar için bozdurduk
    ama kayınvalidemler çok fakir ve cok da titizlenirler bana ve beni severler o yüzden aklıma bile gelmiyor
    nişanı da kendi ailem yaptı onlar 5 kuruş harcamadı
    daha neler neler
    eşimle huzurum olsunda
    bir de beni sevmeleri ve değer vermeleri de yetiyor