Eşimle iletişim sorunu yaşıyorum..Lütfen yorumlarınıza ihtiyacım var :((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve herbishey tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : herbishey
  1. herbishey

herbishey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhabalar

İçinizde bende çok çok daha büyük çok çok daha tecrübeli kk üyleri var eminim. Lütfen bana yardımcı olun.

Eşimle sorunlar yaşıyorum yaşım 26 eşiminde 26 1yıl 4 aylık evliyiz. İstanbulda yaşıyorum ben çalışıyorum eşimde öyle. Eşimin ailesi İzmir de yaşıyor.
    Ayda bir İzmir e gitmeye çalışıyoruz. Ama malum geçinmek zor. Eşimin ailesi durumdan anlamıyorlar hiç sormuyorlar. Durumunuz nasıl diye sürekli çağırıyorlar. Ses çıkarmıyorum. Çünkü eşimin ailesini görmek onun en doğal hakkı. Bazen eşime diyorum. Yanlış anlama beni sen işyerinden izin alabilirsin git 3 - 4 gün kal istersen diyorum. Ben olmadıgımda ailedir sonuçta konuşcak özel şeyleriniz olur rahat konuşabilirsin. Hem özlem giderirsin diyorum. Samimiyetimle söylüyorum. Sensiz gitmem diyor. Ama dolduraşa geldiği içinde ben 15 gündür ailemi görmüyorum diye sürekli bana bagırıyor.
    Ev huzurum kaçmasın istiyorum o yüzden tepki vermiyorum. Ama herşeyi böyle ses çıkarmaya çıkarmaya aramızda daglar oluştu. Hem de çok büyük daglar.

Gezmeyi çok seven biriyim ben eşimde öyle2 aydan fazla dışarıya hiç çıkmadık. İşlerinin yogunlugundan dolayı geç geldi veya ben annemde kalmak durumunda kaldım. Sonra bayram falan geçti böyle sürekli koşuşturma içinde sürdü gitti. İşyerinde çok büyük sorunlar yaşadım çok yıprandım. Eşime sorunumu anlatırken sanki başka birinin yaşadıgı olayı anlatıyormusum gibi sadece dinledi.

Geçen gün uzun süredir birlikte bişeyler yapmadıgımızı söyledim. Koşuşturmadan yoruldugumu söyledim ama bunları söylerken öyle birikmiştimki agladım. Zaten duygularıma hakim olamayıp aglamasaydım yine de konuşmazdım onunla bu konuyu. Çünkü daha öncede buna benzer sıkıntılarımı paylaştıgımda hep tepkisizliği ile karşılaştım. Haklısın ama çalışıyorum işlerden dolayı oluyor dedi. Sadece bu 2 cümleyi söyledi.

Yaptıgım yemeklerde bile eline saglık sözünü duyamıyorum artık. Onu mutlu etmek için çok şey yapıyorum. En sevdigi yemekleri yapıyorum. İşyerinden avans alıyorum hadi bu hafta İzmire gidelim diyorum. Onun için makyaj yapıyorum, güzel giyiniyorum. Aylardır güzel bi sözünü duymadım ama. Sinirli veya yorgun oldgu zaman tek kelime bile etmiyorum. Çünkü herşeye kızabiliyor.

Artık bişey yapmıyorum evde 2 yabancı gibiyiz. Bu zamana kadar o veya ben ayrı zamanlarda yataga girmiş kişiler degiliz. Artık yemegimizi yedikten sonra ben evi topluyorum ve yatıyorum. O da tv izliyor. Aramızdaki uçurumların farkında değil. Belkide ne kadar oturaklı bi evliliğimiz oldugunu düşünüyor bilmiyorum. Ama içimde fırtınalar kopuyor.

Evin market alışverişi ile ilgilendigi yok artık..
    Pazar sabah erkenden kalktım. Krep ve kurabiye hazırladım sofra kurdum geldi eşim oturdu. Ekmek poşetine bi baktık ekmek az var. Ekmek yokmuş neden sölemiyorsun sanki dedi elindeki çatalı masaya fırlattı. Gözümden kaçmış kahvaltı hazırlarken neden böyle bagırıyorsun anlamıyorum dedim.

Sonra balkona çoraplarla çıktıgını gördüm. Neden çıkıyorsun dedim daha dün temizledim evi terlikler hemen burda ynaında neden giymedinki dedim.
    Allahım tamam sus yaa iyki bi temizlik yaptın. Nolucak sanki böyle çıktıysam.
    Neden böyle yapıyorsun anlamıyorum dedim. Ben de çalışıyorum bende yoruluyorum. Pazar işim kalmasın diye cuamrtesi erkenden kalkıp evi temizliyorum dedim.

Herşeye sürekli böyle bagırıp çagırıyor, tepki veriyor. İletişim kurmakta zorlanıyorum. er zaman evimde tek istedigim şey huzur ama ben böyle 2 yabancı gibi iletişimsiz bi şekilde huzur istemiyordum.

Anlattıklarım belkide size anlamsız gelebilir. ama zaten sadece özet oalrak anlattım size bunun dışında gelişen birçok oaly var tabiki de :KK43:

Dünden berievde hiiçbişey yapmamaya karar verdim elimi hiçbirşeye sürmücem. Bunun da yanlış oldugunu biliyorum. Ama çok çaresizim bugüne kadar hep alttan alarak halletmeye çalıştım herşeyi ama olmuyor. Ben ne kadar sessiz kaldıysam eşimde o kadar kendini saldı gevşek olamya başladı.

Lütfen başka bi çıkış yolu varsa söyleyin ne yapmam gerektigini. Eşimle çok severek evlendim ben ama şimdi sevgi adına hiçbişey kalmadı. Bu kadar çabuk bitmiş olamaz

2. 19 Ekim 2009
  3. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    Arkadaşım,bence bu adamın seninle şahsi bir sıkıntısı yok.
    Evliliğe alışamamış,anlattıklarına bakılırsa sen ideal bir eşsin.
    Kendine güveni tam,aklı başında,mantıklı bir kadın çizgisi görüyorum yazıklarından.
    Severek mi evlendiniz,görücü usulü mü,evlendiğinizden beri böyle mi,yoksa değişti mi?
    Bilmiyorum evlilik yaşantısına ayak uyduramamış,mutsuz bir adam görüyorum ben..
    Yeterince çaba sarfetmişsin,onun mutsuzluğuna inmek kalmış geriye,derdi ne,ne istiyor..?
    Krep yapmış bir kadına ekmek yok diye niye çatal fırlatıyor..Mutsuz bu adam,sizi de mutsuz ediyor..

4. 19 Ekim 2009
  5. hayathayat1995

hayathayat1995 hayat Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anlattıkların hiç öle anlamsız filan değil. cicim ayları geçince çoğu kadın aynı şeyleri yaşıyor. erkeklerle hayata malesef farklı pencerelerden bakılyoruz. biim çok özenerek emek harcayarak yaptığımız şeyleri onlar çok basit algılıyorlar. problem olmayacak şeyleri problem ediyorlar. sana tavsiyem onun sorumluluklarını sakın üstüne almaya, onu rahatlatmaya kalkma. sorumluluğunu oevde ki erkeğin kendisi olduğunun bilincini ver. mesela alışverişte. yarın çocuk ta olur herşeyi senden bekler. birazcık nefes alsın yazık dersin ama o nasıl olsa karım herşeyin üstesinden geliyor ben ense yapayım der. erkeklerin çoğu eşlerine merhamet edip

6. 19 Ekim 2009
  7. ebru82

ebru82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence o size nasıl davranıyorsa o şekilde davranın..üstüne düşmeyin.osizinle konuşmuyorsa sizde konuşmayın,sanki onunla aynı ortamda degilmişsiniz gibi davranın..erkeklerini şımartınca bı tarafları kalkıyo o yuzden size verdgi degerden daha fazla onu düşünmeyin

8. 19 Ekim 2009
  9. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm ne yenı nede eskı bır evlılık tam bırbırınıze alıŞmıŞ olacaĞınız evre
    ama genelde kadınlar alıŞamaz evıne anneme gıtcem dıye dıretır
    sızıde tam tersı eŞın garıp.pekı bu kadar sorun arasında cınsel hayatınız nasıl belkı Özel bı soru ama bu yÖnten bı sıkıntısı vardırda ondan bÖyledır belkı.sen doĞru hareket edıyosun anladıĞım kadarıyla.ıŞ yada baŞka bı yÖnden baŞka sıkıntısı olabılırmı sana sÖyleyemedıĞı

10. 19 Ekim 2009
  11. herbishey

herbishey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eskiden böyle değildi 3 ay öncesine kadar çok iyiydik Ama şimdi ne oldu bilmiyorum. Severek evlendik. 2007 den beri birlikteyiz. Ama artık gözlerine baktıgımda o sevgiyi göremiyorum sanki ya da ben öyle algılamak istiyorum bilmiyorum. Belki benimde hatalarım vardır. 2ay önceye kadar hep sorardım ne oldu diye. İşle ilgilimi benle ilgilimi bi sorunun var diye 1 ay hep ilgilendim ama tepkili cevaplar alınca. Ben de sormamaya başladım. Kendimi yıpratmim üzmim dedim. Şimdi de uçurumlar oldu aramızda

12. 19 Ekim 2009
  13. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    eskidende böylemiydi acaba merak ettim.. evliliğinizin kaçıncı ayından sonra bu oldu. sevgiliykende sorunlarınız varmıydı.

14. 19 Ekim 2009
  15. bebegem

bebegem BEBEĞİMİ VER RABBİM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben ev hanımıyım ve bir sabah erken kalkıp krepmiş kurabiyeymiş hazırlamadım..... çoğu zamanda eşimi defalarca markete yollarım canımız ne isterse alır gelir.....

işten gelir hatta bazen evde yemek olmaz git dışarıdan al derim alır gelir.....

ama bana hiç bir zaman neden eve gelmedEN söylemedin gibi bir cümle kullanmaz....

yani senin EŞıN bulmuş bunuyor....anlattıklarına göre mükemmel bir eşsin....

eşinden kaynaklanıyor gördüğüm kadarıyla her sorun....

bence al karşına konuş olmadımı ayrılabileceğini açıkca dile getir.....

HER AY izmire gidilirmi canım böyle bişey varmı aldığın para yollaramı gitsin...neden evde rahat rahat oturmayayım neden gezmeye eşimle gitmeyeyim..bence kıskançlık yapıyor eşin senin ailen yanınızda diye bunuda söyle ona istersen kendi ailemede sık sık gitmem de....

seninle zaman geçirmek istiyorum de....

BıRDE BEBEĞıNıZ OLURSA ıZMıREDE DEVAMLI GıTMESSıNıZ BEBEK KÜÇÜK DERSıNıZZZ

Son düzenleme: 19 Ekim 2009
  16. 19 Ekim 2009
  17. herbishey

herbishey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Genellikle işle ilgili sıkıntısı olabiliyordu. Ama şu aralar Allaha şükür öyle bir durumu da yok olsa mutlaka anlatır bana. Konuşmak istiyorum ama evimde tartışma kavga istemiyorum. Cinsel hayatımızında renkli oldugu söylenemez. Ben artık eşimden çok uzak görüyorum kendimi. O birliktelik istediginde geri cevirmiyorum.

18. 19 Ekim 2009
  19. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    866
    Ödül Puanları:
    203
    Madem birkaç ay öncesine kadar mutluydunuz..
    Birden aşkı bitmeyeceğine göre birşey oldu?
    Yani diyorum ya anlattığınıza göre mutsuz ve hırçın.Her insanın böyle dönemleri olur ama geçer..3 gün 5 gün..
    oturup konuşun,mutsuz olduğunuzu anlatın,korkutun,çözün eşinizi..
    yoksa böyle yaşanmaz ki..