eşimle kan grubumuz aynı sorun bu olabilirmi

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve entersan tarafından 20 Nisan 2008 başlatılmıştır.

20 Nisan 2008
    Konu Sahibi : entersan
  1. entersan

entersan Guest

hanımlar benim ve eşimin kan grubu sıfır eraş pozitif sorun bu olabilirmi bu yüzdende hamişlik olmazmı:uhm::uhm::uhm::uhm:

2. 20 Nisan 2008
  3. EU3

EU3 Guest

hayır kesinlikle problem yaratmaz. eğer kadın negatif erkek pozitif olursa sorun olur.ama bu da gebe kalmada değil,2.bebek te genellikle sorun yaratır.

4. 20 Nisan 2008
  5. entersan

entersan Guest

neden ikinci bebekte sorun yaratır

6. 20 Nisan 2008
  7. entersan

entersan Guest

:KK46::KK46::KK46::KK46::KK46:yardım edin:roflol:

8. 20 Nisan 2008
  9. EU3

EU3 Guest

bu duruma rh uyuşmazlığı denir.1.bebekte sorun yaratmıyor.1.gebelikten sonraki 72 saat içinde anneye anti-D uygulanması gerekiyor.eğer uygulanmazsa 2. bebekte sakatlıklara sebep oluyor.1.gebelikten kastım düşük ve kürtajlar da dahil.kahverengi akıntının sebebi hakkında birşey diyemeyeceğim .kaç gün arayla oluyorsun ve kaç gün sürüyor?pko veya endometriyozis de olabilir.doktora gittin mi?

10. 20 Nisan 2008
  11. entersan

entersan Guest

evet yumurta çatlayamıyor dendi bekarken gittim sürekli diana veriyordular

12. 20 Nisan 2008
  13. baytar

baytar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kan grubu ne olursa olsun bu gebe kalmada problem oluşturacak bir neden değildir canım...eşler arası kan grubunun farklı oluşu yalnızca kadının negatif erkeğin pozitif olduğu durumlarda yaşanır o da gebe kalmada değil sadece gebelik oluştğunda,bebeğin kangrubunun pozitif olduğu durumda yani doğum esnasında problem oluşturur,nedeni doğum sonrası göbek kordonunun kesilmesi ile anne ve bebeğin kanlarının birbirine temas etmesi sonucu damarlarda pıhtılaşma oluşturabilmesi sonucu ölüme sebep olabilmesidir ama artık tıp çok ilerledi bu da problem olmaktan çıktı sorun değil yani bebeğin pozitif olan kanını negatife çeviriyorlar kan değişimi oluyor yani...

14. 21 Nisan 2008
  15. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Slm canim bir sonun cikmas tip illerledi.Hormanlar nasil?

16. 23 Nisan 2008
  17. entersan

entersan Guest

hormon bozukluğu var heralde tüylenmemde var

18. 23 Nisan 2008
  19. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ewet canım büyük ihtimal pko.bendede var çünkü benimde hep öyle siyahsiyah geliyordu sökülmüyordu.bir ay normal regl olursam diğer ay siyahlık şeklinde geliyordu