Eşimle sorunlarım hakkında bana bir akıl verin

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve asraasra tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : asraasra
  1. asraasra

asraasra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    selam arkadaşlar,5 yıllık evliyim 3 yaşında oğlum var..biz görücü usulüyle kısa bir sürede evlendik aşk hiç bir zaman olmadı sevgi ve saygı vardı..eşimin kötü bir alışkanlığı yok fakat bir birimizi tamamlamıyoruz sürekli tartışma halindeyiz..evin hiç bir işini üstlenmiyor her şey benim üstümde düşünün sabah kalkar ekmeği alır kahvaltıyı hazırlar bin ricayla kalkar ,akşam işten gelir yemekten sonra uyur sonra kalkar tv bakar biz oğlanla yatarız o oturur..hiç bir işe elini sürmez bende çalışan insanım hatta bazı cumartesi günleri bile çalışıyorum fakat o beni makina gibi görüyor...bu arada eşime karşı cinsel isteksizliğim var o buna aldırış etmiyor hep istiyor buda bana daha itici geliyor...açıkcası çok bunaldım mutlu değilim bu şekilde ömrüm nasıl geçecek bilmiyorum..çok karışık yazdım kusura bakmayın..

2. 31 Ekim 2010
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    eger boyle giderse bosanmayi dusunuyorum diye bir fikriniz varsa, ve kararliysaniz alin karsiniza konusun. ya degiseceksin caba gostericeksin ya da biticek deyin. yok bosanamam diyorsaniz hic blof yapmaya gerek yok. kaybedecek bir seyi olmadan da kocaniz degismez. o zaman tek yapacaginiz evin islerini yapmamak, kendinize zaman ayirmak her buyurdugunda cinsellikle onu doyurmamak. kisaca kendi keyfinize bakicaksiniz, kendiniz mutlu olmasaniz da ona da istedigini vermiyceksiniz. bakin yazdikca ne kadar beyhude geliyor bana su soylediklerim. bence en iyisi bosanmayi goze alip isteklerinizi belirtmek. duzelirse ne ala, duzelmezse de herkes kendi yoluna...

4. 31 Ekim 2010
  5. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım gayet sade anlatmışsın ama senin hayatın karışık...
    eşini seviyormusun bi kere ve sevginden eminmisin?
    sonuçta çocuğunuz var birbirinize karşı saygınızı asla yitirmeyin..
    eşinle konuş bu sorunlarını seni anlicaktır evliliğinizi daha çekilir hale nasıl getiririm ona bir bak istersen
    farklı metodlar deneyin..mutlu olmak için birbirimizi nasıl anlamamız gerek nasıl davranışlar sergilemeliyiz die düşünüp evliliğinizi keyifli bi hale getirmeye çalışın..
    sen ne düşünüyosun

6. 31 Ekim 2010
  7. laylay

laylay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Monotona baglamissin hayatini iyice bunaliyorsun biraz kendine vakit ayir izinli oldugun bi gün sen cocugu al parka sinemaya v.s git de o günü kendine ayir kuaföre ne bilim alisverise falan cik kendin icin.icinden gelmese bile yap kendini daha iyi hissedersin yatak mevzusundada istemedigin zaman acik acik söyle zaten cok yorgunum sende hic yardimci olmuyosun de ,cocogunuzuda alin 3ünüz beraber biraz disarda takilin sürekli is-ev bunaltir insani,iletisim kurmayi deneyin bunlara ragmen bisey degismiyosa o zaman adam akilli karsina al konus böyle nereye kadar gidecek diye umarim iyi haberlerini duyariz canim bol sans...

8. 31 Ekim 2010
  9. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Anladığım kadarıyla paylaştığınız hiç bir şey yok,çocuğunuz var o da mecburiyetten olmuş gibi.Eşiniz kendine bir hayat arkadaşı değilde,ihtiyaçlarını karşılayacak bir hizmetçi seçmiş.Kusura bakmayın yazdıklarınızdan anladığım bu.
    Konuşarak isteklerinizi belirtip,bir insan olduğunuzu anlatın ona,birlikte çeşitli aktiviteler yapın..
    Bence size işlerde yardımcı olmasından çok birlikte paylaşacağınız ortamlar ve sıcaklık,yakınlık olmasını bekleyin.Gerisi zaten sizin istediğiniz gibi gelir.

10. 31 Ekim 2010
  11. asraasra

asraasra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    açıkcası boşanma işini dün dile getirdim bu şekilde mutlu olmadığımı beraber aile terapistine gidelim dedim o da bana iyi bir pskiyatrist var seni oraya götüreyim dedi...sorunun kendinde olduğunu kabullenmiyor oğlumu kreşe o bırakıyor ve akşamları o alıyor cumartesileride öğlene kadar bakıyor bu onun için işmiş bakıcılıkmış bense babalık görevi olduğunu söylüyorum bunun için bile taktir bekliyor...etrafımızdan örnek veriyorum ben böyleyim diyor..bu şekilde yetiştim diyor..her yolu kapatıyor ...

12. 31 Ekim 2010
  13. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    canım o zaman psikiyatrisi kabul et..fakat psikiyatrise sorununuzu belirt..
    eşinizi de görüşmeye alır..
    eşin senin için görüştüğünü düşünür..böyle bir fayda olabilir belki de..

14. 31 Ekim 2010
  15. beyazlale_87

beyazlale_87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anlıyorum canım çoğu evli bayan aynı sıkınıtıyı yaşıyor..erkekler böyle kadınlardan daha benciller yapacak çok fazla bişi yok nacizane tavsiyelerim
    bi evlilik danışmanına gidebilriisniz
    sorunları tatlı dille konuşma yoluna gidebilriisniz
    eşinizi değiştiemek yerine kendini değiştirmeye çabalayabilriisn
    hayatına renk katacak hobilerle uğraşabilirisn seni mutlu edecek kendini daha iyi hissettirecek
    cinsellik probleminzi hafife almayın belkide tüm sorunların kaynağı odur...cinselliklik bi evlilikte çok büyük önem taşıor
    boşanmayı düşünmeden önce karşılıklı çaba sarfetmek lazım ve ben şuna çok inanıyorum hiç bişi tek taraflı diildir eşinizin sizi memnun etmeyen tarafları olduğu gibi eşinzide sizden çok memnun olmayabilir...eşinizi tenkit ederken önce iyi bir özelliğini dile getirin...mesela evet cumartesi günleri çocuğumuzla ilgileniorsun ALLAH razı olsun ama şunları şunlarıda yapsan beni çok mutlu eder yükümü hafifletirsin gibi...

16. 31 Ekim 2010
  17. ahbuben

ahbuben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cumartesi bakıyor olması çok iyi, onun dışındaki herşey benim durumumla benzerlik gösteriyor...
    ben eşimden yardım istediğimde de "sana yardım edersem sen napıcaksın evde" diyor...benim eşim esnaf, işyerinde elmanlarına emretmeye alışmış evde de aynı hakimiyeti kurmak istediği için çatışıyoruz biz de.
    içinden gelmeden yaptığında da oflayarak puflayarak iş yapıyor bu erkek milleti, yine yardımcı olduğu için sevinemiyosun...valla bizimki 8 yıldır değişmedi, barışmalarımızdan sonra kısa aralıklarla iyi oldu ama sonra yine özüne döndü...

18. 31 Ekim 2010
  19. DERXIXNDENXIXZ

DERXIXNDENXIXZ aşka aşığım bal gibi... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bir ömür çocuk için bile olsa böyle geçmez asraasra!!!
    kimseye hizmetçilik yapmak için yetiştirmedi seni annen-baban.
    çok net tavrını koy kocana-evliliğimden memnun değilim; böyle devam edersen tek başıma yaşamayı değerlendireceğim demelisin.
    yok dikkate almıyor-kendine çeki düzen vermiyorsa....o zaman daha ciddi çözümler düşünmek zorundasın