Eşimle sorunlarım var ne yapmalıyım?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve newy tarafından 28 Ocak 2009 başlatılmıştır.

28 Ocak 2009
    Konu Sahibi : newy
  1. newy

newy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar
    6 aylık evliyim,benim ikinci evliliğim. çocuğum yok ama onun oğlu var annesinde kalıyor çocuk. ve eşim benden 9 yaş büyük ben 29, o 38 yaşında. ilk evliliğim memleketimde idi, şimdi evlenip eşim için istanbula geldim. 1 yıl kadar uzak da olsak görüşmemiz oldu ama sanırım onu tanımam için yeterli olmamış. çünkü hep konuştuk ama birarada yaşayarak tanıma imkanımız olmadı. ailesi tanışmamıza vesile oldu ama şi mdi pişman oldular sanırım benimle evlenmesine sebeb oldukları için. bana memeleketime gitme konusunda sorun çıkarmayacağını öğretmen olduğum içintüm tatillerde gerekirse haftasonları bile gidip gelebileceğimi söylemişti ve bir takım sözler vermişti.şimdi tatil için gitmek istediğimi söyledim çok yanaşmasa da gönlünü alarak ikna ettiğimi sanmıştım ki bilet aldığımı görünce çıldırdı. ben istanbulda yeniyim çevrem yok iş arkadaşlarım hep memleketinde. çok fazla yerde bilmiyorum burda evde oturup sıkılıp duruyorum bunu mantıklıca anattım ona ama o mantıksızca 6 aylık eşini bırakıp nereye gidiyorsun dedi.üstelik 30 ocak doğum günü old.için 31 ocağa aldım bileti.o beni defalarca bırakıp gitti iş seyahatine. ben kalmadımmı yalnız hemde kimsem yokken burda.daha öncede memlekete birlikte gittiğimizde çok sorun çıkardı ailesi de kendiside ailem çok gidiyormuşum diye sorun çıkarıyorlar üstelik ailesi ile de yıllardır tanışıyoruz. bir de her tartışmamızda aynı eski eşim gibi konuşuyor. beynımden vurulmuş gibi oluyorum. çok yalnızım.ben ondan daha çok ilgi bekliyordum onun için istanbuldayım diye. bana yorum yapın lütfen çok sıkıntıdayım.senağlama

2. 28 Ocak 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bence taviz verme, nasil baslarsa öyle gider arkadasim...

Sen oraya onun kul kölesi olmaya gitmedin herhalde, tabikide memleketine aileni görmeye gitmen en dogal hakkin...Güzellikle anlat ona yine anlmazsada kendi bilir...:nazar:

Hem söz vermis ya baslangicta vaadlerde bulunmus simdi ne oldu? Köprüyü gecti tabi degilmi avucundasin nasil olsa...:kızgın:

Ben olsam ne yapacagimi cok iyi biliyorum fakat sanada öyle yap diyemem canim, sadece taviz tavizi dogurur simdi bunlarin hepsine boyun egersen sesini cikarmazsan tüm evliligin boyunca hep vazgecen taviz veren sen olucaksin...ona göre:kahve:

Allah yardimcin olsun:Saruboceq:

MissCherryBlossom ve GelenKutusu bunu beğendi.
  4. 28 Ocak 2009
  5. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    seni çok iyi anlıyorum.erkekler maalesef çok anlayışsız ve bencil oluyorlar sanki dünya sadece kendi etrafında dönüyor.ben de eşimle sorunlar yaşıyorum hem de bir sürü hiç anlaşamıyoruz ve ayrılmayı düşünüyorum..sen de benim gibi bir öğretmen olarak tatilde ailene gitmeyi istemen çok doğal tabiki aileni göreceksin bence eşinle konuş bencillik etmesin seni anlasın anlamazsa da kendi bilir sonuçta tatilini istediiğn gibi değerlendirebilirsin ..üzme kendini canım benim konuşarak halledersin umarım boşver herşeyi sen tatilin tadını çıkarkaydirigubbakcemile2

6. 28 Ocak 2009
  7. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    zaten bi evlilik geçirmişsin
    keşke ikinci evlilik için cok iyi düşünüp öyle karar verseydin

seninde tatil yapmaya hakkın var
    ya seninle gelsin yada sen kendi basına git
    15 gün sonucta :uhm:
    taviz verme
    nasıl alısırsa öyle gider

8. 28 Ocak 2009
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    çok yanlış yapıyor eşin.
    sonuçta senin ailen o, tabiki de gideceksin, göreceksin. bunun için seni kısıtlamaya hakkı yok ki.
    eğer şimdi gitmekten vazgeçersen, bu ilersi için örnek teşkil eder, tavizin en büyüğünü vermiş olursun.
    senin yerinde olsam çok farklı davranırdım..
    bence şimdi onun sözünü dinleyip gitmeyim bari dersen yarın öbür gün sıkıntılar daha da artabilir.

10. 28 Ocak 2009
  11. haxsxarxix kedi

haxsxarxix kedi pıtırcık şurubu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    taviz verme arkadaşım, eğer şimdi gitmekten vazgeçersen seni sindirdiğini düşünüp hep bu şekilde davranmaya başlar. kendi başına da karar alabildiğini görsün madem.
    hem kalacagın sure sanırım 1 hafta kadar o da abartılacak bir süre değil, yokluğunda özlerse seni daha ılımlı yaklaşır sana.

12. 28 Ocak 2009
  13. myflowers

myflowers biroyana birbuyana salla Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    su erkleler bı gunde verdıgı sozde dursa kıyamet kopacakkk ahh ahhh banada ne sozler vermıstıı hepsıı yutulduuu ve tam aksı yasandııı pısmanlık ve keskelr bır ıse yaramıyorr

14. 28 Ocak 2009
  15. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Tek taraflı fedakarlık olmaz..Bir kadın olarak benim fikrim yeterince eşine karşı fedakar davranışlar sergilemişsin..
    Sanırım eşini dolduran yada dolduraşa getiren insanlar var..Flört döneminizde size vaad ettiği şeyleri şuan yerine getiremiyor benim kanaatim o yönden yana..Yani çevre faktörleri düşüncelerini etkiliyor olabilir..
    Bence kendinizi yalnız,çaresi hissetmeyin..Şuan sizin durumunuzdan daha kötü durumda olan bayanlar var içimizde..Ve onların elinde bir meslekleride yok..
    Madem bir işiniz mesleğiniz var bir yerlerden tutunmaya başlamalısınız..
    Takıntı haline getirmeyin,lütfen en azından mesleğiniz var elinizde ve eşinize mahkum bir hayat sürmeyin..
    Belki ikinci kez yanıldım korkusu var yada bazı pişmanlıklar yaşıyor olabilirsiniz..Ama nasılki evlenmek için birlikte karar verdiniz,sorunlarınız olduğunda iki aklı başında insan oturup konuşabilirsiniz..En azından deneyebilirsiniz..
    Sevgiler..

16. 28 Ocak 2009
  17. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    İçerik nedeniyle” Ah erkekler “bölümüne taşınmıştır
    Editör arkadaşımın da bilgisine

18. 28 Ocak 2009
  19. narcoleptic

narcoleptic A'raf Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    İkini evliliğiniz olmasından dolayı tekrar hayak kırıklığına uğramaktan ve kırılmaktan korkuyorsunuz anladığım kadarıyla,hem eşinizi kırmamak istiyorsunuz diğer taraftan verilen sözler tutulmadığı için taviz veren taraf olmayı da istemiyorsunuz,haklısınız,yerinize kendimi koyup düşündüğümde böyle bir durumda sakinlikle,tatlı dille,anlayacağı şekilde konuşarak ikna etmeye çalışırdım,hatta birlikte gitmeyi önerirdim eğer izin alabilirse yada izin alabiliyorsa bu 15 günlük tatilde bir kaç gün başbaşa bir yerlere gitmeyi teklif ederdim,ailesinin daha anlayışlı olması gerekirdi diye düşünüyorum ama konu onlar değil eşinizi güzellikle ikna etmek.