Eşimle sorunlarımız var içim acıyor yardım edin!

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve esperanza9 tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Mart 2010
    Konu Sahibi : esperanza9
  1. esperanza9

esperanza9 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 4,5 yıldır evliyim.eşimle ben küçük bir yerde öğretmenlik yapıyoruz.Eşimle evlendiğimizden beri yalan söyleme huyu vardı.ben hep onu uyardım bu konuda ama olu olmaz her şeye yalan söyledi.Ona hiç güvenmemeye başladım.Evlenirken borçları varmış ben bunları sonradan öğrendim ve birlikte ödedik.Sonra kaygı hastalığı ortaya çıktı kendisinde tedavi gördü.1,5 yıl boyunca hep kendisinin yanında olup çok sıkıntılı bir dönem geçirdik.Şimdi zaman zaman yine ortaya çıkıyor ama eskisi gibi değil hastalık.Fakat bu çok zor bir dönemdi.Eşim akşam erkenden uyurdu hiç birşeyle ilgilenmezdi.Çok sıkıntı çektim.geçen yaz saçlarım döküldü.Miğrenim var zaten 1,5 ay önce şiddetli bir baş ağrım oldu.Filmerin hiç birinde problem çıkmadı ama doktorum hiç üzülmeyeceksin dedi.Bunu eşime de söyledi.Tatildeydik o zaman.Ben ailemin yanına gitmiştim.Aramız da eşimle iyiydi.O , doktordan çıktıktan sonra ailesinin yanına gitti.Tatil dönüşü öğrendim ki eşim beni aldatmış.ben hastayken o kadının evinde kalmış 2 gün.yıkıldım.ayrılmaya karar verdim.Eşimin ailesi geldi.o beni çok sevdiğini 1 aylık bir şey olduğunu ve kızın konuşmalarına kandığını söyledi.gecelerce uyumadı.Eşimin beni sevdiğini biliyordum.Kızla konuştum defalarca kızın düzgün biri olmadığına kanaat getirdim.eşime sadece 3 aylık bir deneme şansı verdim.yeminler ederek bir daha asla yalan söylemeyeceğini bunu göstergesi olarak sigarayı bırakacağını söyledi.ben sigara içimiyorum ve yıllardır bırakmasını söylüyorum.Tamam dedim ama yine yalan söyledi boş bir şeyden ve şimdi de ben sigarayı bırakamıyorum bu yalan sorunumu çözecğim diyor.ben 30 yaşındayım.Çocuğumuz olsun istiyordum ama hayatım bir kör düğüme dönüştü.O beni çok seviyor ben de onu seviyorum ama sevgi yetmiyor ki her şeye.Çok yıprandım gücüm kalmadı atık.Öyle çok istiyorum ki düzelsin bir şeyler.Ama gözümün önünde parçalanıyor her şey.Şimdi bana bunları niye yazdın diyeceksiniz?Dedim ya küçük bir yerde yaşıyorum bir psikolog yok.Olayların içinde olunca doğru değerlendiremiyor muyum diye düşündüm.Lütfen bana yardım edin.Siz benim yerimde olsanız artık düzelmez mi derdiniz yani kısacası tamam mı derdiniz devam mı?Akılakıldan üstündür bana bir çıkış yolu gösterin.

2. 17 Mart 2010
  3. ay_yuzlum

ay_yuzlum PaMbık PrenseSim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    çok zor bir durum.. ufak sorunlar neysede olay bi kere büyüdü mü arkası o kadar hızlı ve katlanarak geliyor ki.. erkeğin nefsine hakimiyeti çok zayıftır, bir de sorunları vardı sanırım eşinin bir anlık boşluktan kaynaklanmış olabilir. tabi bu kabul edilecek bir bahane değil ama birbirinizi seviyorsanız bişeyleri toparlamak için çabalayın ve mekanınızı değiştirmeyi deneyin. peki eşinin aldattığı kadın nasıl birisi de kötü olduğuna kanaat getirdin kuzum..

4. 17 Mart 2010
  5. eceezgi

eceezgi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.070
    Ödül Puanları:
    163
    canım Allah yardımcın olsun ama aldatmak çok büyük bir suş ve daha yeni evlisiniz.Birkere tamam dersen devamı gelir mi acaba.Ya yine aldatırsa diye bir şüpheyle sürekli yaşayabilecekmisin.

6. 17 Mart 2010
  7. MRMN

MRMN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    haramın azı çoğu olmaz hesabı aldatmanın da azı çoğu olmaz ..bi kere yaptıysa bitmiştir o iş..sen sürekli süphelerle yaşayacaksın kendi hayatını kendine zindan edeceksin ...bazı hatalar affedilir ama bunun gibi büyük hatalar bir kere olur ..geri dönüşü yoktur ..kocanıza sorar mısınız siz onu aldatsaydınız affeder miydi ? alacağınız cevap kararınız olmalı ..lafın özü bu ..

8. 17 Mart 2010
  9. zmn

zmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    allah yardımcın olsun cok zor bır durum ayrılsan olmaz ayrılmasan olmaz.eşinden ayrılmamanın sebebı sevgı degıl bence alıskanlık ondan ayrılırsan mutlu olmayacagını dusunuyor olabılırsın.sorunlarınız varsa cocugu ertele olan o kucucuk bebege olur dogum psıkolojısı lohusa psıkolojı zor bunları esın sana yardımcı olmazsa atlatamazsın kısa surede ayrılırsın,daha da yanlız kalırsın,bakalım bır daha evlenecek olursan o adam bebegı kabul eder mı? yada yazdıklarımı hıc okumamaıs kabul et bende cıkmazdayım senı de cıkmaza soktum. senı sevseydı aldatmazdı,insan sevdıgınden baska bır tene dokununca tıksınır benım fıkrım bu ama erkekler ne dusunur bılmemem.sana tek tavsıyem bebek yapma

10. 17 Mart 2010
  11. sofiasultan

sofiasultan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayatım ben bu adamı hiç tutmadım hem hasta hem yalancı hem de seni aldatmış sakın çocuk yapma bi süre daha dene sonrasına bi ailenle bi konuş ve son kararını ver derim

12. 17 Mart 2010
  13. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Eşiniz sizi çok seviyor öyle mi.?
    O yüzden bir ay boyunca siz hastayken başka bir kadınla yatmış..
    Fazla aşktan mı yapmış bunu,olayları istediğiniz gibi görmeye devam ettikçe hayatınız böyle devam eder.
    bu adama çocuk yapmak ise büyük cesaret zira bu sefer 9 ay başkasıyla yatar.

14. 17 Mart 2010
  15. HayduT

HayduT MinikSalyangoz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    evet kız düzgün biri olmadığı için eşiniz aldattı. yoksa eşinizin hiç suçu yok değilmi? tüm suç karşı tarafta o ayarttı.. yoksa eşiniz yan gözle bile bakmazdı. bence kendinizi kandırıyorsunuz. öocuk olayına gelince 100 kez daha düşünün derim..

16. 17 Mart 2010
  17. esperanza9

esperanza9 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Yazdıklarınızın hepsini içten yazdığınıza eminim.Eşim bu kızla internette tanışmış.kendisinin tanımadığı ailesinin merhabalaştığı bir aileymiş.Hep telefonda konuşmuşlar.kız başka bir şehirde.Tatilde 2 gün evinde kalmış.Ben bu olayları öğrendikten sonra bir gün eşim erkek arkadaşıyla telefonda konşuyordu.Arkadaşı kendisinin can dostudur.Bir başka odadaydı.Ses gelince dinledim arkadaşına da olanları anlattı.arkadaşı ihtimal vermedi önce onun böyle bir şey yapabilmesine inanmadığını ifade etti.Konuşmalardan bunu anladım.Sonra arkadaşına 2 gün evinde kaldığını ama aralarında hiç bir şey geçmediğini anlattı. kızın tatlı sözlerine kandığını kendini bir oyunun içinde hissettiini falan söyledi.bunların hiç biri mazeret değil.Ayrıca sormuşsunuz yazayım.Beni kız aradı.ilk 1 hafta evli olduğunu bilmediğini sonra öğrendiğini söyledi.Ayrıca kız bana onu bir daha görmek istemediğini söyleyip eşime ise her haliyle kendisini kabul ettiğini söyledi.Gerçekten çok zor bir durumdayım en azından omzuna yaslanıp ağlayabileceğim biri ile yok yanımda.Eşim facebook adresine girmeyeceğini söylemişti bana ama dün adrese girmiş.sadece sayfada ne var ne yok diye girdim diyor.Yazdıklarınızda çok haklısınız kadınlar ayrılmaya korkuyor.Çünkü bilinmezlik hep korkutur insanı.Ben bana zarar vermesine artık izin vermeyeceğim. Ayrıca bazı arkadaşlar sanırım yanlış anlamış 1 aylık bir cinsel birliktelik yok ortada biz zaten öğretmeniz.Kız ayrı bir şehirde.15 günlük tatilimiz var.Tatilin 1 haftasında yanımdaydı ben hastaydım çünkü.ınanamıyorum ki elleriyle yemek yedirdi bana ben hastayken.Onların 2 gün görüştüklerinden eminim.Fakat yalnız cinsellik değildir ki aldatmak.Bir başkasına canım diyebiliyorsan o da aldatmak deil midir?

18. 17 Mart 2010
  19. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Bir aylık ilişki diye bu sözlerinize göre yazdım.
    eşinizin ifadesi bu
    Öğretmen kız eşinizde öğretmen ben bir aylık bir ilişki olduğunuda düşünmüyorum.
    Kızın konuşmalarına kanmak derken eşiniz 5 yaşında değil sanırım bir erkek neye kanarda bir kızla yatar hemde eşi hastayken..?
    kızın düzgün olup olmaması meselesi de tamamen kadınlık gururunuzla ilgili..
    her kadının yaptığı hataya düşünüyorsunuz ve kızı suçluyorsunuz.
    konuyu niye açtığınızı anlamadım.
    size göremediklerinizi gösteriyoruz ve elbette profesyonel değiliz akademik bir eğitimimiz yok..
    tamamen kişisel düşüncelerimiz..
    size sürekli yalan söyleyen ilk fırsatta biriyle yatan bir adam eşiniz.
    siz onun sizi çok sevdiğine inandırmışsınız kendinizi,
    ya o da yalansa ..???? yalancı değil mi bu adam..
    yaş 30 çocuk gerek diye çocuk yapılmaz bu adama asla çocuk yapılmaz.
    ama yapılacaksa da bütün bu yaşadıklarınızı sindirip susup oturup duracaksınız.
    sizde yalanlara inanıp gerçek hayattan uzaklaşacaksınız.
    hayat sizin...
    siz zaten ne olmuş 2 gün yatmış da diyerek bizim yorum yapma durumumuzu elimizden alıyorsunuz.
    bu ihanete böyle bakan ender kadınlardasınız,eşiniz çok şanslı biri bence..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.