Eşimle tartıştım, kızgınım...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve efsunnnn tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : efsunnnn
  1. efsunnnn

efsunnnn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok sıkkın. dün gece eşimle tartıştık. konu da bana göre çok çirkin.
    özetlemeye çalışıcam başarabildiğim kadar.

ikimiz de çalışıyoruz. yani kısmen de olsa eşit derecede katkım oluyor eve. borçlarımız var, özellikle kapatmaya yoğunlaşmış durumdayız. ben maaşımdan, aylık giderlerimi yaptığım kredi kartıma yatırmam gereken miktarı alıp, kalanını tümüyle borcumuza yatırması için eşime veriyorum. o da beni ay sonuna kadar, kişisel ihtiyaçlarım için günlük bir miktar vererek idare ediyor. (eşimle ayrı olduğumuz dönemde bazı taksitlere girmiştim ve hala onları ödüyorum. aylık giderlerim dediğim onlar) yalnız şöyle bir şey var ki eşime yanında ne kadar olduğunu ne zaman sorsam cebinde kalan parayı direk söylemek yerine "sana şu gün şu kadar, bu gün bu kadar vermiştim" filan diyor. bu da kendimi hiç iyi hissettirmiyor. dün gece de yatmadan önce yanımda para olmadığı için "yarın kuaföre gidicem para verebilir misin" dedim. "al iki günlük çalıştığım para bu" diye surat asarak verdi. artık patladım ben de. "niye böyle tavırlı tavırlı veriyosun hiç verme böyle vereceksen" dedim. oldum olası karı koca arasında senin paran benim param muhabbetinden nefret etmişimdir. "ben içinden extra hiç bir miktar almadan kaç yıldır her ay aldığımı eline verdim ve bir gün bile demedim ki sana şu kadar verdim falan. ayıp olmuyor mu ama" diye çıkıştım. kozmetik ve kuaför giderlerim ona çok gereksiz geldiği için bana sürekli fuzuli harcama yaptığımı söylüyor. o da giyimine kuşamına almayı biliyor ama. bayağı tartıştık. peki dedim. "bundan sonra madem bana para vermek zoruna gidiyor, öyleyse artık senin kazandığın kendine benim kazandığım kendime olsun, bu suratı çekmeyi haketmiyorum" diye blöf yaptım. sinirlendi ama kabul etti. demedi ki ben senin kocanım niye sana para vermek zoruma gitsin. demek ki çalışmasam ondan para istemek eziyet olacaktı. çok ağırıma gitti.
    gece arkamı döndüm yattım. geldi sarıldı özür dilerim dedi. tamam senin maaşından almam artık dedi. sanki ben bunu demek istedim. duymak istediklerimi duyamadım. yorulmuştum ve öylece uyudum.
    sabahtan beri 3 defa aradı bişey yokmuş gibi aşkım bebeğim diye konuşuyor ama ben buz gibiyim.
    abartıyor muyum kızlar yorumlarınıza ihtiyacım var lütfen.
    uzattım kusuruma bakmayın...

2. 20 Mayıs 2010
  3. nikahxsxekeri

nikahxsxekeri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım üzülme...bence abartmıyorsun....çünkü senelerdir çalışıyosun haliyle bunalmışsın.belki biraz rahat etmek istiyorsun...eşine rahatsızlığını hissettirmen iyi olmuş.bak o da hatasını anlamış olumunekankayizsmile daha fazla büyütüp daha fazla üzülme bence...

4. 20 Mayıs 2010
  5. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Haklısın ama o da bunalmıştır borçtan filan. Yoksa senin paran benim param teranesi yaptığından değildir muhtemelen, hatasını da anlamış. Akşam küsme, surat yapma. Ama sakin sakin konuş. Seni rahatsız eden şeyin ne olduğunu tatlı dille anlat. Bundan sonrası için de iyi bir adım olacaktır.

6. 20 Mayıs 2010
  7. efsunnnn

efsunnnn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    özür diledi evet ama söylemesi gerekenleri söylemedi ki.
    yani sizce de "ben senin eşinim, senin benim diye bişey yok, olur mu hiç senin maaşın sana benimki bana" gibi cümleler kurması gerekmez miydi? böyle sürekli sana şu kadar verdim falan demek bir erkeğe yakışır mı? bu aralar sık sık tartışıyoruz bişeylerden dolayı. o yüzden uzatmak da istemiyorum ama canım çok sıkıldı. ben bir kere bile demedim yaa aldığım parayı sana veriyorum diye. bu kadar hassas davranan bir kadına ayıp değil mi böyle yapmak?

8. 20 Mayıs 2010
  9. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108

Doğru söylüyorsun. Ama işte ben de diyorum ki art niyet varmış gibi durmuyor anlattıklarından çıkan sonuca göre. O yüzden beklediğin sözcüklerin onlar olduğunu ve nedenini sakince güleryüzle anlatırsan doğru bir iletişim kurmuş olursunuz.

10. 20 Mayıs 2010
  11. efsunnnn

efsunnnn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim canım. ama ben hatasını anladığını düşünmüyorum. yoksa "tamam senin paran sana kalsın" der miydi? ben blöf yapıyorum, karşı çıkacak "olur mu öyle şey" diyecek sanıyorum o kalkıp bütçeyi ayırmayı kabul ediyor! üstelik sabahtan beri soğuk konuşuyorum o sanki dün geceyi yaşamamışız gibi yaklaşıyor :gitme:

12. 20 Mayıs 2010
  13. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.140
    Ödül Puanları:
    488

erkekelr bizler gibi farklı düşünceye sahip degiller ki
    biz ne bekleriz onlar ne yaparlar yada ne söylerler
    zıt kutup gibi işte...

14. 20 Mayıs 2010
  15. efsunnnn

efsunnnn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim.
    biliyorum mantıklı olan aynen senin söylediğin gibi davranmak. ama 5.5 yıllık bir evlilikte bunu tartışır hale gelmek gerçekten yaraladı beni. bilmiyorum sakin konuşabilir miyim. ah ben erkek olmalıydım yaa..

16. 20 Mayıs 2010
  17. yercekimlikaranfil

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Tabi sen daha iyi tanırsın eşini. Ama bana sinirle verilmiş bir tepki gibi geldi blöfüne karşılık vermesi. bugün de hiçbirşey yokmuş gibi davranarak yok saymak istiyor belli ki. Sen ona doğru düzgün özür dilemeden, bu konuda birbirinizi iyice anlamadan konunun kapanmayacağını anlat akşam. Ama dediğim gibi hırgürle değil de normal bir sohbet ses tonuyla.

18. 20 Mayıs 2010
  19. efsunnnn

efsunnnn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim. ama bi kere kafasına vursam olmaz mı :CüvCüv: napim çok sinirlendim