Eşinde İnmemiş testise bağlı azospermi olanlar

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve demmi tarafından 13 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : demmi
  1. demmi

demmi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 7 aydır inmemiş testis azospermisiyle mücadele halindeyiz. aynı durumda olanlar başlarından geçenleri, yaptıklarını, gördükleri faydaları, doktor görüşlerini ve tüm deneyimlerini paylaşırlarsa bu soruna odaklanarak hep birlikte çözümler üretebiliriz diye düşünüyorum ne dersiniz.

2. 19 Temmuz 2010
  3. demmi

demmi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ne oluyor anlamadım bakım yapılıyor deniliyor ama yazılanlar siliniyor. olmaz!

4. 21 Temmuz 2010
  5. zcu

zcu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    demmicim bizde aynı dertden muzdaribiz.ilaç kullanıp veya bitgisel kürler kullanıp fayda gören varsa bize yardımcı olsun.lütfen birbirimize yardımcı olalım.olumunekankayizsmile

6. 22 Temmuz 2010
  7. demmi

demmi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Evet zcu benzer sorunları olan arkadaşlaryardımcı olursa yaptıklarını başarı ve denemelerini paylaşırsa çok daha sınırlı kitleyle daha hızlı yol alırız. istersen birbirimizin durumunu bir hatırlayalım. benim eşim 5 yaşında çift taraflı indirilme ameliyatı olmuş ama sol taraf yukarda kalmış ve şu an doktorların elle hissedemeyeceği küçüklükte neredeyse tamamen yok olmuş. sağ taraf ise tam ideal olmasa da normala yakın bir boyutta ocak 2010 dan beri azospermimizin farkındayız. çeşitli zamanlarda keçiboynuzu, nohut kürleri çakşır kökü suyu, arısütü bal polen ve proxeed plus isimli ilaçları içtik endol-trental kullandı eşim ancek kaan hoca bıraktırdı sonra. hormonlarımız da normal sınırlarında. sizde durum nasıl?

8. 22 Temmuz 2010
  9. zcu

zcu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    evet kader arkadaşım.insanlar farklı dertler aynı.bizi bizden başkası anlayamaz allah yardımcımız olsun.ben kendimizden bahsedeyim.eşim 8-9 yaşlarında inmemiş testis ameliyatı olmuş.bizimde biri normale yakın diğeri ondan biraz daha küçük.2004 yılında evlendik.ilk 6 ay çoçuk istemedik.6 aydan sonra çoçuk istedik olmadı.bir yılı doldurduk ben doktora gittim.miyom cıktı rahmin yanında ameliyat oldum.daha sonra tekrar hamilelik olmayınca eşim bir labaratuarda sperm testi yaptıdı.400.000 çıkış oldu.fakat hareket azlıgı vardı yüzde 5 falan doktor tüp bebek olur dedi.madiyatımız yoktu ve sigortamız tüp bebeyi henüz karşılamıyordu günümüz eksikti.bir yıl bekledik.hastaneye gittik.sperm tahlilindeçıkış sıfırdı.bu yılda mayıs 31 de m. tese oldu yine sonuç sıfır.patolojide iyi sayılır dediler.emre beyi aradık m.tese henüz yeni bekleyelim dedi. kaan hocayı aradık .klomen yarım tablet birde testojel verdi .daha başlamadık.eşimin testosteronu biraz düşük15-40 olması gerekirken8.8 sadece incir kürü uyguluyoruz ağustosta ilaçlara başlıycaz.bu kadar.görüşürüz.

10. 27 Temmuz 2010
  11. demmi

demmi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler zcu, fsh nasıl sizde inşallah tedavileriniz olumlu sonuçlanır ve normal çıkış olur sizde

12. 27 Temmuz 2010
  13. zcu

zcu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    demmicim...bizim hormonlar şöyle fsh13.7 lh 7.09 free testosterol 8.8 15-40 arası olması gerekiyormuş. total testosterol 2.84 bu kadar .sizin hormonlar nasıldı.ilaç tedavisi oluyormusunuz.

14. 28 Temmuz 2010
  15. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    benim eşimde 8 yaşlarındayken ameliyat olmuş maalesef çok geç bi yaş tek yumurtalığı yukarda diğeride sadece 3.5 milyon morfoloji ise %1 biz maddi konulardan dolayı henüz bi tedaviye başlayamadık.değerlerin daha çok düşmesinden korkuyoruz.dr lar tüp bebek diyor aşılamadan ümitli değiller:)

16. 28 Temmuz 2010
  17. demmi

demmi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    [QUOE=zcu;14362306]demmicim...bizim hormonlar şöyle fsh13.7 lh 7.09 free testosterol 8.8 15-40 arası olması gerekiyormuş. total testosterol 2.84 bu kadar .sizin hormonlar nasıldı.ilaç tedavisi oluyormusunuz.[/QUOTE]
    Bizimde fsh 11 lh 9 serbest 18 total 4,5. proxeed plus ve yeni başlanan klomen tedavimiz var.
    nazz81 geç yaş ta olsa güzel sperm çıkışlarınız var bu herkese nasip olmaz. kıymetini bilin spermlerinizi dondurun bir an önce çünkü inmemiş testiste aniden spermlerin hepsi birden ortadan kayboluverebiliyor değerler hep sıfır çıkabiliyor. şansınız varken değerlendirin.

18. 2 Ağustos 2010
  19. demmi

demmi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bu durumda olup doğal hamile kalan var mı?