Eşinde morfoloji %0 olanlar hangi merkezde olumlu sonuç aldınız?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve tess tarafından 14 Mart 2009 başlatılmıştır.

14 Mart 2009
    Konu Sahibi : tess
  1. tess

tess Guest

Arkadaşlar eşimin sperm sayısı 10 milyon ama morfoloji %0. 4 negatif mikro geçirdim. Bizde tek sorun bu gibi görünüyor çünkü yapılmayan tetkik kalmadı.Şimdi iyi bir tüp bebek merkezi arıyorum. Önerilerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.

2. 14 Mart 2009
  3. duygu_22

duygu_22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm canım bızımde aynı sorunumuz vardı doktorumuzun tavsıyesı uzerıne özel ege tüp bebek merkezine gittik doktorumuz erdal beydi 3embırıyo transfer edıldı ve suan test degerlerıme gore hamıleyım ıstersen arastır derım rabbım hastaneyı ve doktorunuzu denk getırsın ınsallah

4. 14 Mart 2009
  5. tess

tess Guest

canım teşekkür ederim cevabın için. Allah sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin inşallah.

6. 14 Mart 2009
  7. tess

tess Guest

güncel

8. 14 Mart 2009
  9. hennas

hennas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizim de sorunumuz aynı.IMSI diye bir yöntem varmış,özellikle morfoloji kötü olanlarda daha başarılı olnuyormuş,klasik mikroenjeksiyon tedavisinde 400 kat büyütülüp seçiliyormuş spermler ama IMSI yönteminde 6000 kat.
    istanbulda benim bildiğim bu yöntemi brüksel tüp bebek merkezi ve memorial hastanesi uyguluyormuş.ama başarı oarnı gerçekten artıyor mu araştıma lazım.
    bu yontemı kullanan bır merkezde tüp bebek yaptıran birileri var mı?
    eşim şimdi varıkosel ameliyatı olucak 3-6 ay sonra degerlerımız duzelmemişse bızde tüp ebbek tedavıse baslıcaz,o yuzden ben de su anda arastırıyorum butun merkezleri.

10. 15 Mart 2009
  11. tess

tess Guest

canım ben o yöntemin yapıldığı yerde 2 kez denedim. Ankarada hrs tüp bebek merkezi diye bir yer. Daha sonra bir başka doktora sorduğumda bunun reklamını bile yapmaya değmez bu sadece kullanılan mikroskobun çeşidi ve çoğu merkezde var dendi.

12. 16 Mart 2009
  13. markiz0674

markiz0674 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam,
    Bizde de morfoloji sıfır 7.denememiz olucak hrs de 1.dondurulmuş 2 denememiz oldu ve hrs sadece reklam yapıyo tedavi fiyatları çok yüksek tedaviye başlayınca tahlillerden bile para istiyorlar ve anestezi ücrete dahil deyil diyorlar geçen yıl ödemiş olduğum para 6000 tl ve sonuç sıfır. Bizide IMSI denilen mikroskobu överek tedaviye çağırdılar. Ama benim anladığım şey merkezlerin şunu yapıyoruz bunu yapıyoruz diye yapyıkları şey sadece reklam tedaviye girdiğinde herşey rutine giriyor ve size yapılan ek hiçbirşey olmuyor. Biz şuan Ankara tıpta tedavi oluyoruz.

14. 16 Mart 2009
  15. markiz0674

markiz0674 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Duygu size morfoloji için uygulanan bi tedavi yada senin eşine uyguladığı bitkisel v.b. bişeyler varmı merak ettim yazarsan sevinirim.

16. 16 Mart 2009
  17. benmine

benmine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benimde eşimdemde morfoloji %0 çıktı. bende haziran ayı gibi tedaviye başlıycam.morfoloji için yapılabilcek hiç birşey yokmuş doktor öyle diyo.bize söylediği şey zaten biz spermlerden kaliteli olanı transferde kullancaz diyo.bu morfoloji bozukluğu sperm sayısının az olması ile aynı gibi bişeymiş.yani ha sayı az hada 100 milyon spermde morfoloji %0 .umarım herşey umduğumuz gibi gider.

18. 16 Mart 2009
  19. markiz0674

markiz0674 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    minecim doktorlar genelde öyle söylüyor çünkü onlar için ne maddi nede manevi kayıp var sadece aldıkları parayı biliyorlar.. Bir spermde sağlam bir baş yüzde yüz başanomali ise o nekadar döller ve döllese de o embriyo ne kadar sağlıklı olabilir hiç araştırdınmı bence sen bunu doktorlara burakma biraz araştır. Biz tutunmama konusunda androloji profa gittik ve o direk morfoya bağladı ve ben eşime 5-6 aydır keçiboynuz kürü ve havuç kürü uyguluyorum belki işey yarar ama morfo kesinlikle önemli diğer faktörlerde var tabikide ama morfoyu hiç yabana atmayın. Bak hem sölüyosun ha sayı az hada 100 milyonda sıfır morfo. Az la sıfır birmi azda sperm var ama sıfırda hiç yok.