Eşinden ayrılanlar, ayrılık aşamasına gelip dönenlerin tecrüberi

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve xoxmrxuxm66 tarafından 23 Ocak 2010 başlatılmıştır.

23 Ocak 2010
    Konu Sahibi : xoxmrxuxm66
  1. xoxmrxuxm66

xoxmrxuxm66 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim ricam eşinden ayrılan yada ayrılma aşamasına gelip tekrar dönen arkadaşlardan tecrübelerini aktarmalrını istiyorum şuan öyle bi konumdayım düşünmek için zaman verdik birbirimize
    ayrılık aşamasına gelen arkadaşlar bu noktaya getiren son damla nasıl geldi nasıl çözümlendi sonrası pişman olundumu yoksa başamı dönüldü
    ayrılan arkadşlar ise bu kararı nasıl kesinleştirdi sonrası ne gibi duygular kaldı pişmanlık veya iyiki yapmışım gibi bide tabi ayrılık sonrası insanların size bakış açısı hayat şartları çocukların sorumlulukları iş hayatı gibi konularla ilgili paylaşımlarda bulunursanız çok yardımcı olacaksınız bana

2. 23 Ocak 2010
  3. kardelen07

kardelen07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    ailen arkandaysa hiç korkma.bu süreci çok kolay atlatırsın.

4. 23 Ocak 2010
  5. xoxmrxuxm66

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    konum 32 kez görüntülenmiş ama kaydedeğer görülmemiş olacakki bi kez yazılmış
    görüntüleyen arkadaşlar gerçekten fikirlerinize çok ihtiyacım var sizin veya yakınlarınızn yaşadığı olumlu olumsuz olaylar bana fikir olacak

6. 23 Ocak 2010
  7. xoxmrxuxm66

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    malesef hiç bi destekleri olmayacak canım herşey sil baştan olacak ama eğitimim ve mesleğim var sosyal güvencem evim var

8. 23 Ocak 2010
  9. mavigece75

mavigece75 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Canım evet görüntülenip cevap yazılmamasının sebebi bence çok açıklayıcı olmamışsın ...sorun ne ilk önce buna göre konuşmak lazım...ayrıca ailen çok önemli...gerisini boşver bence ailen seni anlarsa bence herşeyin altından kalkılır...bende ayrıllık aşamasından yeni döndüm...ama benim konum çok derin ...seni bu aşamaya neler getirdi...

10. 23 Ocak 2010
  11. mavigece75

mavigece75 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108

destek derken maddi destekten mi bassediyorsun...evin işin varsa bunada gerek yok...kendine bir düzen kurarsın...

12. 23 Ocak 2010
  13. betl_24

betl_24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle iyi düşün benim değil ama cok sevdiğim bir arkadasımın başında aynı dertler eşi ile ayrılık aşamasında bir kez affetti eşini tekrar başa döndüler ve çektiği sıkıntıları en baştan yaşıyor
    sana ne yaşayabilecegın konusunda fikir vermek yanlış olabılır çünkü nasıl bir çevreye sahipsin eşinle problemlerin ne boyutta bilmek imkansız ama çevremden gördüğüm kadar cok sıkıntılı ve hayata köklü degişiklikler getirecek bir dönem bu...
    inşallah senin için en güzel ve hayırlı olan kararı alırsın

14. 23 Ocak 2010
  15. esto

esto Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşım bizde o aşamaya geldik sonra döndük ama şu an yine aynı durumdayız çünkü sorunumuzu çözemedik bilmiyorum okudunmu benim dederdim senikiyle aynı yerde yazılı benim eşimde söz verdiği halde şimdi beni zorla ailesinin yaşadığı ilçeye götürmeye çalışıyor valla benim tecrübem şu
    1.erkeklere guvenilmez tabi genelleme yapmamak lazım
    2.sorun çözülmeden boşanma kararı kapatılıyorsa vakti geldiğinde tekrar ortaya çıkıyor

16. 23 Ocak 2010
  17. necsel

necsel Canım oglusumm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bosanma asamasindayim martta mahkememiz var
    19 aylikta oglumuz var
    bu noktaya gelmemek icin cok denedik ama olmadi iste daha fazla zorlamanin anlamida yoktu artik
    olmayinca olmuyor iste
    ailem destek kimseden ters bir tepki almadim...alicam diyede dusunmuyorum...dusunmem gereken daha onemli seyler varken elalem neder derdine dusemem acikcasi...
    evet zor bir surec bu ama inan Allah sabrinide veriyor ben bazen nasil dayaniyorum nasil ayakta kalabiliyorum diyorum ama zaman geciyor iste alisiyorsun yeni yasamina...
    cocugumuz bende kalicak nafakasi olsun gerekli diger ihtiyaclari olsun onlarida karsilicak..ben suan calismiyorum yaza dogru dusunuyorum calismayi...oglum 2 yasina girince krese vermek istiyorum cunku onun icin calisma olayini suan erteliyorum...pismanmisin bu kararindan drsen hayir degilim derim cunku elimden geleni yaptigima inaniyorum ki kendi aileside ayni sekilde dusunuyor zaten...
    evet bazen keske bu durumlara gelmeseydik diyorum ama ne yazikki faydasiz...
    sizin icinde hakkinizda hayirlisi olsun...
    bildigim ogrendigim sey olmayinca olmuyor zorlamiycaksin...

18. 23 Ocak 2010
  19. yelda85

yelda85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla arkadaşım evin varmış sosyal güvencen varmış eğütümin varmış en azından boşansan bile ayakta durabileceksin inşallh iyi olursunuz ayrılmazsınız bi yuva kolay kurulmuyo ama anlaşamadıktan sonra yapabilecek bişey kalmıyo sanırım yinede iyi ölçbiç düşün derim .