Eşinden çok Para Kazananlar Lütfen Tecrübelerinizi Paylaşin...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve SuHayat tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : SuHayat
  1. SuHayat

SuHayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar,

Eşim ve ben ayrı işlerde serbest çalışıyoruz ve ben eşimden çok daha fazla para kazandığım bir iş yapıyorum.. Çoğu aylarda o neredeyse hiç para kazanmıyor ve evin geçimi ve diğer tüm masraflar bu yüzden benim üzerimde. Hoş ben pek sorun haline getirmiyorum bu durumu ama o genelde çok öfekeli ve ben bazen bu öfkesini ekonomik sorunlarına bağlıyorum..

Merak ettim aranızda benzer sorunlar yaşayan arkadaşlar varmı? Neler yapıyorlar ve evliliklerini bu durum nasıl etkiliyor , tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim..

Şimdiden teşekkürler.

2. 31 Mayıs 2008
  3. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Daha önce de yazmıştım.
    Eşimle evlenmemize 1 ay kala işten ayrıldı ve bir müddet çalışmadı.
    O dönemde kredi borcu, evin geçimi vs. her türlü yük benim omuzlarımdaydı..
    Ama ne ben, ne de eşim bu durumu hiçbir zaman sorun yapmadık.
    Yanlış anlamayın sizin için değil genel konuşucam.
    Çoğu zaman eşlerinden daha çok kazanan kadınlar, belki de farkında olmadan eşlerine bu durumu hissettiriyorlar ve adamlar da kendilerince tepki veriyor.
    Sonuçta hayat müşterek, zor zamanda da birbirine destek olmaya söz vererek evleniyorsunuz..
    Böyle meseleleri sorun haline getirmemek gerek diye düşünüyorum.

4. 31 Mayıs 2008
  5. SuHayat

SuHayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ne güzel, çok şanslısın.. bende aynı senin gibi düşünüyorum ve bu durumun sorun haline gelmemesi için elimden geleni yapıyorum aslında.. Ama sadece benim çabam yetmiyor malesef..

Bide benim eşim biraz savruktur ve ben de aksine çok tutumlu düzenli biriyim. Ben böyle tutumlu davrandıkça onun gözüne daha çok batıyor sanki.. Halbuki ben tedbirli davranmak zorunda hissediyorum kendimi, çünkü ikimizde serbest çalışıyoruz ve yarının ne getireceği hiç belli olmuyor.. Ya benimde işlerim bozulursa diye endişeleniyorum ve onun savrukluğuna istemeden tepki gösteriyorum..

Tabi iyi zamanlarımızda güzel güzel konuşup anlatarak beni anlaması için uğraşıyorum... Oda bana çoğu zaman hak veriyor ama gene de savrukluk yaptığında sorunlar, tartışmalar oluyor...

6. 31 Mayıs 2008
  7. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Canım eğer evliliğiniz henüz yeniyse veya enin eşinden daha fazla kazanma durumun yakın zamanda ortaya çıktıysa, eşin adaptasyon sorunu da yaşıyor olabilir.
    Bir müddet üzerine gitme derim ben.
    Erkek psikolojisi işte, nabıcaksın.. yerimseniben

8. 3 Haziran 2008
  9. SuHayat

SuHayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkürederim cidden merak ediyorum hepsi aynı tepkiyi mi veriyor acaba?

10. 3 Haziran 2008
  11. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kendimde degil ama cevremde gordugum kadariyla kadinin daha cok kazanmasi hep problem oluyor..Asamadi bizim erkeklerimiz daha bu konulari..

12. 3 Haziran 2008
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    özelde çalışırken evet bende eşimden fazla kazanıyordum ama onu hiç hissettirmedim..sizin eşinizin gösterdiği davranış çoğu erkeğin belki göstereceği davranış..önemli olan hissettirmektir..onun en zayıf olduğu noktada sizin edeceğiniz bir kelime onu üzmeye hatta kırmaya yeter belki yaptığınız davranışın yada sözün sizce bir manası olmayabilir ama dedim ya hassas olunan para konusu olunca durumlar değişiyor..evlilikte biz vardır..ben sen yoktur..ve bu herşeyde böyledir..onun için eşinize her konuda destek olun ama sevgiyle ve bunuda hissettirin..nasıl bizler çalışmadığımız zaman bunu sorun etmiyorlar her koşula bize destek oluyorlarsa bence onlarda bunu hakediyor diye düşünüyorum...
    sevgiler...

14. 4 Haziran 2008
  15. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Benim de çevremde gördüğüm kadarıyla bayanlar daha azla kazanınca eşleri sinir oluyorlar ama bunu ne yazık ki onlar hissettiriyolar .Sizin için söylemiyorum, mesela bir kere alışvarişe çıkmıştık ve eşi daha az harcayalım şu var bu var demişti karısı hemen benim param var senin borçlarını da öderim alışverişimi de yaparım demişti bizim yanımızda o an bay ya da bayan olmaya gerek yok insan çileden çıkablir .

16. 4 Haziran 2008
  17. 16eslem

16eslem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bizde de ben daha fazla alırım ama hiç bir zaman sorun olmadı çünkü sen yada ben yok biz var herşey minik kızımız ceylin için eğer ailenizde biz kavramını oturtmuşsanız sorun olmaz bence

18. 5 Ocak 2011
  19. ays83

ays83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de merak ediyorum. bu durumda bütün paranızı birleştiriyor musunuz? yoksa ev için harcanan miktarı karşıladıktan sonra artan maaşınız sizde mi kalıyor?