Eşinden Şiddet gören ve boşanmaya cesaret edemeyen herkesi dertleşmeye bekliyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve leydi26 tarafından 6 Mart 2010 başlatılmıştır.

6 Mart 2010
    Konu Sahibi : leydi26
  1. leydi26

leydi26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlara merhaba ben 10 yıllık bir beraberliğin ardından mutlu olabileceğimi sandığım çok iyi tanıdımı düşündüğüm bi evlilik yaptım ve hayatım cehenneme döndü benimle aynı problemleri yaşan arkadaşlar gelin dertleşelim

2. 6 Mart 2010
  3. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    şiddetmi görüyorsun...
    çok üzüldüm !
    peki neden bu zulüme bir son verip darp raporu alıp kocan olacak o pisliği dava etmiyorsun ?

4. 6 Mart 2010
  5. Yakamozzz33

Yakamozzz33 Bir kalpte üç aşk ... Üye

Beğenildi:
    586
    Ödül Puanları:
    238
    Boşanmaya neden cesaret edemiyorsun o kısmını anlayamadım eşinden korktuğun içinmi ? Aç bi dava ver mahkemeye evden uzaklaştırılsın bak bi daha uğrayabiliyomu o eve, boşanır taşınırsın başka bi yere adresini kimseye vermezsin kurtulursun neden çekiyorsunki sanada yazık değilmi ... Hayatını mutlu bi şekilde geçirmek varken kendine yazık ediyorsun ...

6. 6 Mart 2010
  7. BenLiLa

BenLiLa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    üstelik finans uzmanı olarak görünüyorsun profilinde eğer doğruysa ona maddi olarak bir bağımlılığında yok ?
    pekala kendine çok güzel bir hayat kurabilirsin.
    susmak nereye kadar?
    ve neden?

8. 6 Mart 2010
  9. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    34.088
    Ödül Puanları:
    563
    Şiddet görüyorum demişsin neden çekiyorsun o zaman eşin olacak o adamı .
    Mesleğinde var yazık değilmi sana.
    Bırakamadığına göre kendince sebeblerin var herhalde.

10. 6 Mart 2010
  11. tuanamevsim

tuanamevsim canım kardeşim gülşah Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    senağlama şiddete maruz kalmak kesinlikle ve kesinlikle kabul edilebilicek bişi değil ilk eşimle bazı sorunlarımızdan ötürü boşanma kararı almıştım eski eşime bunu söylediğimde annemdeydik balkonda eşimle oturuyorduk...söylediğim anda yüzüme inen bir tokat ve tokatın şiddeti ile kafamı öyle bir balkon demirlerine vurmuştumkii kaşım yarılmıştı.belki evliliğimi kurtarabilirdim ama şiddett olduğu anda durum değişiyor 18 yaşındaydım aallahtan çocuğum yoktu o tokattan sonra defalarca yalvardı.ertesi günü dayıma gittim annemle birlikte uzun süre dayımda kaldımm.annem evimize geri döndüğünde defalarca gene anneme gidip yalvarmış.dayımda olduğumu söyleyince annem dayıma çıkıp geldi...benim en büyük şansım ailemdi çünkü bana sonuna kadar destektiler.tekrar yalvardı yakardı dayımla konuştu dayım kararımı verdiğim değişmeyeceğini söyledi.bende bunu onayladım benim sorunum şiddet değildi boşanma kararımı alırken eşimin sorumsuzluğuydu öyle birinede çocuk doğurmakta en büyük hata olurdu kendime değil evladıma yazık olurdu.ama evliliğimi tam anlamı ile sona erdiren kesinlikle o tokattı.belkide o tokat olmasa eşim bişiler için çabalasa gene boşanmazdık kimbilir.ama daha yolun başında iki aylık evli iken bir tokat herşeyi bitirdi....şuan ikinci evliliğim ve çok mutluyum allahım nazarlardan korusun... bu konuda söyleyebileceğim tek söz aileniz desteği çok ama çok büyük rol oynuyor boşanmak tabiiki kolay bişi değil ama şiddet cidden evliliğin en büyük tehditi allah şiddet ile yuvasını ayakta tutmaya çalışan nerde kim varsa yardımcısı olsun sabır versinnn ne denebilirkii..ama tekrar tekrar söylemeliyimki belki bende ailemden destek alamasaydım belki hala o kişi ile evli olabilirdim ve bir kez şiddete başvuruldumu devamı bir şekilde geliyor bunu yaşayan bir akrabam ve bunu yaşayan tanıdıklarımdanda buna şahidim allah yardımcınız olsunnnn

12. 6 Mart 2010
  13. helenic

helenic Guest

Ben bu tip insanları anlamıyorum....Şiddet görüyor ve ayrılmıyor...

Sizin hiç mi kendinize saygınız yok? Hiç mi gururunuz yok?

Vallahi anlamakta güçlük çekiyorum ve bu kadınlara çoooook kızıyorummm :eek:lmaz:

14. 6 Mart 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Dayağa katlanıyor iseniz hepte katlanacaksınız demektir. Karşı taraf bu mantıkta.

Boşanmaya cesaret edememek nasıl birşey ki. Hiç bir güç insanı bu eziyet altında tutamaz. Yeri gelir insan tek başına da olsa ayaklarının üstünde durabilir.

16. 6 Mart 2010
  17. helenic

helenic Guest

vereliniortak

Ayrıca bence durabilir değil...Her türlü DURMALI!

18. 6 Mart 2010
  19. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    zaten arkadaşın pek niyeti yok.
    tek amacı sadece dertleşmek.