Eşinin Ailesi ile Farklı Kültüre Sahip Olup Sıkıntı Yaşayanlar Var mı ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve turkolog2009 tarafından 17 Mart 2010 başlatılmıştır.

17 Mart 2010
    Konu Sahibi : turkolog2009
  1. turkolog2009

turkolog2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlara.s.
    Yanlış anlamalara mahal vermemek için öncelikle kısa bir açıklama yapmak istiyorum.Unutmayalım ki her yerde iyi insan da vardır,kötü de...İyi ve kötü kavramları göreceli olduğuna göre herkesin iyi ve kötü anlayışı farklıdır.Sizden ricam benim bu şehrin insanlarını kötülediğimi,onlarla ilgili genel bir değerlendirme yapmadığımı bilmeniz.
    Sevgili Kadınlar Kulubü dostlarım,benim sorum şu:Eşimin ailesi Karamanlı,hatta annesi Çerkes kökenli.Eşimin ailesi çok farklı insanlar.Benimle ve ailemle taban tabana zıtlar.Eşim küçük yaşta eğitimi için onlardan ayrılmış.Aldığı eğitimden de kaynaklanan bir farklılık söz konusu.Eşimin ailesi paraları olduğu halde haddinden fazla cimri,halden anlamaz,'ben bilmem ki' den başka birşey bilmeyen,riyakâr,param gideceğine canım gitsin anlayışında,devamlı kendileriyle övünen,iş onlara düştüğünde ortadan kaybolan,yürek yaran,üstlerine vazife olmayan herşeye karışan insanlar!!!!Bu insanlar neden böyle bir türlü anlamadım.İçinizde eşinin ailesi Karamanlı olan ve çeşitli sıkıntıları olan arkadaşlar varsa ve benimle bu konuda duygularını paylaşırlarsa çok sevinirim.
    Şimdiden çok teşekkür ederim:1rolleyes:

2. 17 Mart 2010
  3. kendinizde diyosunuz bu işin memleketi olmaz.
    konuyu memleketle bağdaştırmak isteyip aman yanlış anlamayın demeniz saçma. madem öyle neden eşimin ailesinden yana mutsuzum diye açmıyosunuz?
    kültürler her memlette farklıdır ama cimrilik bir kültür değildir memleketle bağdaştırılamaz!

4. 17 Mart 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.120
    Ödül Puanları:
    463
    yani ben tam olarak derdini anlamadım, eşinin ailesi size para vermiyor diyemi yakınıyorsunuzbilmiyorumkismile

Son düzenleme: 17 Mart 2010
  6. 17 Mart 2010
  7. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.665
    Ödül Puanları:
    163
    Hem şehrin insanlarını kötülemek istemem diyor hemde ısrarla (hemde konu başlığı yaparak) Karaman'lı diye söylüyorsunuz.
    Açıkcası bende derdinizi anlamadım. Biraz daha açarsanız iyi olur.

8. 17 Mart 2010
  9. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    bence bunun karamanli olup olmamalari deil.:eek:lmaz: benimde esimin ailesi cok paralari vardir ama onlara sorarsan biseyleri yok dedigin gibi bizede cok zit insanlar ama karamanli deiller yani. valla senin ne demek istedigini anlamadim.:1ninca:

10. 17 Mart 2010
  11. nelit

nelit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yani eşinin ailesinin cimri olması karamanlı olmalarınamı dayanıyo senin anlattıklarından bu çıkıyo bence ve yanlış bi yargılama olmuş
    cimrilik riyakarlık karamana veya başka bi şehre özgü bişey değilki her yerde bunlardan var ne alaka yani??

12. 17 Mart 2010
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Bence eşinin ailesi sırf Karamanlı diye bu dediğin kötü özelliklere sahip.
    mesela doğum yerlere Kırıkklae olsaydı ya da Bitlis'de yaşasalardı melek gibi insanlar olurlardı. Hep bu Karaman'ın suyuyla havası yüzünden. Böyle canavarlaştırıyor insanları naparsın :nazar:

14. 17 Mart 2010
  15. tr_lelli

tr_lelli çook da şaapmamak lazım :P Üye

Beğenildi:
    21.886
    Ödül Puanları:
    363
    Karamanın koyunu sonra çıkar oyunu.... valla başlığı görünce bu deyiş aklıma geldi..

16. 17 Mart 2010
  17. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ne eşinin ailesinden hoşlanmamanın onların Karamanlı olmasıyla arasında nasıl bir ilişki kurduğunu anlayabildim... Ne de eşinin ailesinden neden şikayet ettiğini.. Karman çorman.. 3 cümlede bir memeleket vurgusu ama somut hiçbirşey yok...

18. 17 Mart 2010
  19. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    alkisalkisalkis:roflol::teytey:a.s.