eşinin morfolojisi %2 olup hamile kalan var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve wavy tarafından 15 Ocak 2008 başlatılmıştır.

15 Ocak 2008
    Konu Sahibi : wavy
  1. wavy

wavy Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Ben 1,5 yıllık evliyim ve eşimle çocuk yapmaya karar verdiğimizde ikimizde kontrollerimizi yaptırdık. Eşimin sperm sayısı, hareketliliği normal ama Morfoloji %4 olması gerekirken %2. Doktorumuz normal şartlarda bebek sahibi olabileceğimizi fakat morfoloji nedeniyle biraz zorlanabileceğimizi 3 ay deneyin ve tekrar görüşelim dedi. biz bir süredir deniyoruz ama her ay hüsranla karşılaşıyoruz. Bu durumda olup hamile kalan arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim.

2. 16 Ocak 2008
  3. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benim eşimin ilk testide %1 çıkmıştı,ileri hareket sıfırdı.A+B=%60gibi bişeydi sanırım.
    Dr. 6 ay daha deneyin demişti bize.Sonra aşılama önerdi.

Bence sizde deneyin biraz.Bu arada keçiboynuzu kürlerini siteden bul onları uygulayın baya faydalı oluyormuş.

Benim eşim fındık,ceviz balla bile baya farkettirdi sonucunu.Bizde yaklaşık 2 aydır keçiboynuzu pekmezi kullanıyoruz.Eşim suyunu içemedi.
    Bol şanslar canım, umut var her zaman.

4. 16 Ocak 2008
  5. nix

nix Tek tesellim hayallerim.. Üye

Beğenildi:
    442
    Beğendikleri:
    335
    Ödül Puanları:
    83
    wavy benim esiminkide 3% cikti dr ayni seyi banada soyledi ama bende de tiroit problemi var o yuzden ikisi birlesince baya zor oluyo bidaha sperm testi isredi bakalim keciboynuzu yiyor. bi sure sonra test yaptircaz

6. 16 Ocak 2008
  7. wavy

wavy Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar havucu duymuştum ama keçi boynuzunu ilk kez duyuyorum.Keçiboynuzu sperm sayısını mı yoksa morfolojiyi mi düzeltiyor?

8. 17 Ocak 2008
  9. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sperm sayısını ve hareketliliğini sanırım.Ama belki morfolojiye de faydası vardır.İlerleyen aylarda görücez artık onu.Eşim 2 aydır devam ediyor.İlk yaptırdığı testte morfoloji sonucunu da yazarım inş.

10. 18 Ocak 2008
  11. gulseren4434

gulseren4434 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kisslar Hiç Dikkat Etmemiştim Bu Başliktan Sonra Eve Gidip Eşimin Test Sonucuma Baktim Bizimkinin Morfolojisi % 1 :KK43:

12. 18 Ocak 2008
  13. wavy

wavy Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar eşie keçi boynuzu suyu içirmeye başladım. Fakat yarın memleketten kayınvalidemler geliyor. eminim eşim onlar durumu çakar diye içmeyi bırakacaktır:KK43: ağlamak istiyorum

14. 18 Ocak 2008
  15. wavy

wavy Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım sizde nasıl bir sorun var bilmiyorum doktorunuz morfoloji ile ilgili bişey söylememiş miydi? Gerçi bizim doktorumuz pek önemsemedi ama herşey normalken bebiş sahibi olamıyorsak ve sadece morfolojide terslik varsa o zaman nedeni o dur gibi geliyor.

16. 18 Ocak 2008
  17. gulseren4434

gulseren4434 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim eşim 2 kere tahlil yaptırdı farklı yerlerde, ilkinde 14.800 çıktı ikincide yıkanmış hali 11 milyon yıkanmamış 9 milyon doktor işaretlemiş 9 milyonu ve morfoloji % 1 parantez içine almış ben aralıkta tüp bebek denedim ama olmadı :1no2:

18. 18 Ocak 2008
  19. wavy

wavy Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok üzüldüm. ama ümidini kesme azospermi olanlar bile çocuk sahibi olabiliyor. sizin de çok düşük değil.:1hug: benim eşim 3 kez test yaptırdı.1. sinde farklı bir yerde yaptırmıştık ve 4 milyon çıktı eşime kısır muamelesi yaptı salak doktor. eşimin kendisine gelmesi 2 ayı buldu sonra ısrarlarımla daha uzman bir yerde yaptırdık 42 milyon en sonuncusunda 60 milyon çıktı ama morfoloji %2:KK43: bilmiyorum etkisi oldu mu ama ben eşime bol bol havuç yedirmiş ve e vitamini kullandırmıştım. şimdi birde keçi boynuzunu duydum. bence sende dene tabi ikna edebilirsen benimki biraz zor ikna olmuştuyerimseniben