Eşinin/Sevgilisinin Ailesi Olmayanlar

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve MeDuSa tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

9 Mart 2010
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

...............

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Nisan 2010
  2. 9 Mart 2010
  3. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    çok takmicaksın canım bu konuyu kafana
    ailen çocuğa inanırsa sahiplenirse
    sen de adam gibi adam diosan
    gerisinin önemi yok
    tanıdığı dostu arkadaşı gelsin yanında
    ya da arkadaşının dostunun ailesi gelsin istesin
    sahipsiz diye evlnemicek mi çocuk
    işi gücü de varsa hiç tasalanma ALlah büyük
    ama sen küçüksün:))
    ay bana laf düşmez ben senin yaşında sözlendim tamam sustum tıpp:KK70:

4. 9 Mart 2010
  5. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ah kıyamam canım ya kimsem yok demiş
    doğru duzgun adamsa siz ailesi olun
    annene anlatmışın madem babanada böyle bi arkadaşlığımız var şöyle olsun istiyoruz
    nerden başlıcaz bize onun kimi gelirse uygun olur bilmiyorum de burda yazdığın o babasının ve abisinin gereksiz konularını karıştırma hiç
    o da erkek neticede alır karşısına konuşur
    allah yardımcınız olsun inşallah nişanı yıl sonuna atarsanız 2 yıl bile kalmaz geriye bi kaç ayı görmezden gelirsiniz

Son düzenleme: 9 Mart 2010
  6. 9 Mart 2010
  7. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım kimsesi olmayan adam yuvasının kıymetini bilir . Zaten evleniceksen kimsesiz biriyle evleniceksin valla herşeyi olucaksın

8. 9 Mart 2010
  9. MeDuSa

MeDuSa Guest

Saol cnm güzel düşüncelerin için,bizde bi şekilde arkadaşının falan gelmesini düşünüyoruz artık benneyaptımki.Bu arada sen kaç yaşındasın sempatiksalakcinni
    Bende öyle düşünüyorum cnm aslında babam belki önce nasıl biri olduğunu bilmediği için,ailesi olmadığı için araştıramayacağı için tereddütte kalabilir ama sanırım nişan süresi uzadıkça ailem de onu daha iyi tanır o yüzden uzun süre nişanlı kalmayı düşünüyorum yani olumunekankayizsmile
    Canım aslında dediğin gibi bir yönden iyi mesela bayramda tatilde falan hep senin ailenle birlikte oluruz diyor. Birde geçen gece msj yazmış öyle duygulandım ki; "Hayatta bana değer veren beni seven sadece sen varsın, o yüzden seni kaybetmeyi göze alamam.Seni kaybetmem demek hayatımı kaybetmem demektir. Hep yanımda ol bitanem beni hiç bırakma." diye. :gitme:

Yani bi yöne iyi diyorum aslında ama işte ailemle tanışma ve aileme kabul ettirme konusunda sorunlar yaşayacağımızı düşünüyorum. eyvahedigeldismile
    İnsanlar ailesi olmayınca ön yargılı davranabiliyor.

10. 10 Mart 2010
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    alsın çiçeğini çikolatasını aslanlar gibi gelsin istemeye. ne annesinin vefat etmesi, ne babasının ve abisinin hayırsız olması onun başını öne eğmesine sebep değilki.
    aksina daha bir dik olsun, daha güvenli olsun kendisine.
    "bakın ben tek başımayım ama neler başardım, bundan sonra da kızınızla birlikte başarmak istiyoruz" desin.
    bence aileniz de takdir eder bu yaşta bu kadar sorumluluk sahibi olup, ayakları üzerinde durabilen bi genci.

12. 10 Mart 2010
  13. yesim.a

yesim.a Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    benim eşiminde ailesi yok bir abisi var .benim ailem ikisininde ailesi oldu maddi olarak hiç yormadık yardım ettik istemeyede kendi geldi ailemde sorun çıkarmadı biliyorlarki ailesi yok önemli olan mutluluk bunlar formalite

14. 10 Mart 2010
  15. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    benim de yakın arkadaşımın eşi tek çocuktu ve annesini babasını arka arkaya kaybetti... nikah yaptılar nihakta da erkek tarafından pek kimse yoktu ama önemli olan o değildi... arkadaşımın ailesi onu oğulları gibi sevdiler... önemli olan kızlarını sevmesiydi çünkü...

illa başında bir büyük olsun isterseniz ; iş yerinden bir büyüğü ya da patronundan filan rica edebilirsiniz...

yaşınız küçük olmakla birlikte ; nişanlılık döneminde ailenin onu tanımasını düşünmen de mantıklı...
    hakkınızda hayırlısı olsun... ve sevgilin kendini hiç de yalnız hissetmesin :)

16. 10 Mart 2010
  17. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    babam bi okulda müdürdü öğretmenlerden birinin ailesinden ona destek olacak kimse yoktu babam ve bi arkadaşı gitti kız istemeye vs
    benim eşimin abileri vardı ama önce eşimin bi arkadaşı geldi babamla konuştu evet denilidikten sonra yüzük takılacağı gün abileri formalite icabı geldi ,
    önemli olan sizin mutlu olmanız boşver formalite bunlar
    mutluluklar

18. 10 Mart 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Kızkardeşimin eşinin ailesi yok..
    İlk kendi istedi, babamla tanıştıkları akşam ailevi durumunu açıkça anlatmış.
    Babam tanıştıktan sonra adama onay verince bu defa eve teyzeleri ile geldiler yanlış hatırlamıyorsam..
    Gerçi düğünden sonra teyzeleri ile de bağlarını koparmışlardı..
    Hiç bir sorun olmaz bence,dert etmeyin..