Eşinin Sperm Dna'sında Kırıklığı Olan Var mı?

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve ARKAMAHALLE tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : ARKAMAHALLE
  1. ARKAMAHALLE

ARKAMAHALLE yine vazgecmedim senden Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaslar yillardir yaptigimiz tedavilerin sonucu hep negatif cikti
    merkezimizi degistirdik ve sperm IMSI yontemi dedikleri yontemle inceledirler ve esimin spermlerinde kiriklik cikti
    bas anomalisi yani mikroenjeksiyonla bile saglikli gebelik elde etmez cok zor saka gibi kabus gibi
    bu konu hakkinda bilgisi olan varmi yada ayni olayi yasayanlar

bazi erkeklerin sperm sayisi yuksek olsa bile dna kirikligi olabiliyormus o yuzden basarisiz tedavilerinizde bu yonteme basvurmanizi tavsiye ederimsenağlamasenağlama

2. 22 Ekim 2010
  3. GULSEZER

GULSEZER Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayırlısı olsun arkadaşım.biz de kısmetse 2 ay sonra yaptırcaz o testten .doktor son bi tedavi deniyo.2-2,5 ayımız kaldı.tedavilerin hiç birinden cevap alamadık.heyecanla bekliyorum.en çok da eşimin üzülmemesi için dua ediyorum.biz de de morfoloji sorunu var .allah eşlerimizi bize bağışlasın.bizlere sağlıklı ömürler versin.her şeye alışılır.umarım sizin için de güzel sürprizler gösterir rabbim.

4. 23 Ekim 2010
  5. ARKAMAHALLE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    amin ins hepimiz icin allahim yardim etsin

6. 23 Ekim 2010
  7. hazel82

hazel82 Rabb'im mucizemi koru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım dna fragmantasyonudur o test.normalde en cok % 15 olması gerekıyormus.bızımde %42 cıkt..ı 4 ay once esımde varıkosel vardı amelıyat oldu.2 hafta sonra test yaptrcaz. bakalım duzelme varmı.bızde 8 aydr denıyoruz daha sonuc alamadık.morfolojıde % 2 idi.ama sızın yuzde kac acaba.% 100 olamaz heralde elbette saglam morfolojıde vardr.esınde varıkosel varmı urologa muayene oldumu.allah sıfalar versın hepımıze

8. 30 Ekim 2010
  9. ARKAMAHALLE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim bu morfoljiden haric birsey diye biuliyorum ben morfoloji form normal yuzde 1 di AYRIYETEN DE dna kirikligi dendi tama olarak bende cozemdim aynimi degilmi diye

ins duzelme olmustur sizdede

10. 2 Aralık 2010
  11. ARKAMAHALLE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu konuda bilgisi olandami yok:KK50:

12. 5 Aralık 2010
  13. ARKAMAHALLE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu konuyu gundemde tasimak istiyorum bizim gibi olan arkadaslar hep birlikte kallaim dertleselim ve destek alalaim birbirimizden cunku nette bile bu konuda birseyler bulamiyorum:KK53:

14. 6 Aralık 2010
  15. hazel82

hazel82 Rabb'im mucizemi koru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende kımse duymadım sen ben ve daglarrdan baska.yanı kımse dna hasar testı yaptrmadı mı acaba.yada cok kısının haberı yok bu testten.ama sperm degerlerı normal olupta gebelık elde edemeyen erkeklerde de bu oluyormus.Allah yardımcımız olsun.bende senın msjaından sonra cok panık yaptım .ya mıkroylada olmazsa dıye.ama bak memorıaldan baska bır hastaneye gıt ve orda ol dıger tedavını.bence olur yaaa.

16. 8 Aralık 2010
  17. ARKAMAHALLE

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim galiba kimsenin haberi yok bu durumdan evet bende duydum spermleri iyi olanlarda da dna kirikligi oluyormus
    neden oyle dedin canim sen nereyi dusunuyorsun ve fazla panik yapma cunku sizin yuzde yuz degil yani saglikli sperm var ne zmaan denemeyi dusunuyorsun ve nerde denmeyi dusnuyorsun bana nereyi tavsiye edersin

18. 12 Aralık 2010
  19. mehtaperkan

mehtaperkan Hoşgeldin Elif Nil'im Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun canım. Bizde de morfoloji ve sayı sorunu var. İlk tüp denememiz kimyasal gebelik. Bu testi hangi hastanede istediler sizden? Bizede bu defa yöntemi değiştireceğiz dedi doktorumuz ama neyi kastettiğini bilmiyorum belki bu yöntemdir.