eşinin sperm sayısı 1 milyonun altında olanlar...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Yeshill_Yansima tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : Yeshill_Yansima
  1. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar eşinin sperim sayısı 1 milyonun altında olanlar tüp bebek denemelerinizi nerde yaptınız? ilk denemede sonuç aldınızmı? nasıl bir tedavi uyguladınız? yardımlarınızı bekliyorum..

2. 1 Mart 2010
  3. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaşım, benim eşimin sperm sayısı da 1 milyon'un altında. Ben ilk denememi Alman Hastanesi'nde yaptırdım. İlki negatif sonuçlandı, şimdi dondurulmuş tedavisindeyim. Alman Hastanesi'nin ürologu Tansel Kaplancan çok başarılı bir doktor. Ayrıca erkek infertilitesinde laboratuar koşulları ve embriyolog bir kez daha önemli hale geliyor. Ben hastanemi bunu düşünerek seçmiştim. Birkaç hastane ile görüşüp en doğru kararı verebileceğinden eminim.

4. 1 Mart 2010
  5. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    opuyorumnanaktan
    bende brüksel tüp bebek merkezinde yücel beyle tedavime başladım.bugün 3. günüm puregon 300 vuruluyorum. sizin eşinizin sayısının okadar düşük olmasının nedeni neydi? bizde hafif başlangıç derecesinde varikosel çıktı ama ameliyat olmadan bir tüp bebek denemek istedik.şimdide kaygılanıyorum ya tutmazsa diye.

6. 1 Mart 2010
  7. yojimbo

yojimbo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Moralinizi yüksek tutun.Benim eşimin de sayısı 300.000 çıkmıştı (doktor bu sayı yeterli dedi tedavi için. Ama eşim bu hafta bir kez daha yaptırcak, son dakika kötü bir sürprizle karşılaşmamak için).IMSI ile en iyi spermleri seçecekler.Bu durumda olup, pozitif sonuç alan çok hikaye okudum burada.Birbirimize destek, moral verelim:)

8. 1 Mart 2010
  9. haymatlos

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Bizdeki problemin sebebi tam olarak tahmin edilemiyor, ama büyük ihtimalle bebeklikte testislerin geç inmesinden kaynaklanıyor. FSH yüksekmiş. Doktor bunu "vücudun sperm sayısının düşük olduğunu biliyor, yükseltebilmek için boyuna FSH salgılıyor ama yumurtalıkları daha fazla çalıştıramıyor" diye açıkladı. Başlangıç düzeyde de bir varikosel var ama doktor onu hiç önemsemedi bile. Bize sayıyı kaliteyi artırmak için herhangi bir yöntem önermedi, sadece genetik analiz yapıldı, normal çıkınca tüp bebek tedavisi için yetecek sperm hayli hayli var dediler. Nitekim 11 yumurtamı dölleyebilecek gayet sağlıklı spermler bulundu ve 10 adet sağlıklı embriyom oldu. Bence hiç endişe etme. Mikroenjeksiyonda yumurta sayısı kadar sperm lazım sadece. O da bulunuyor mutlaka. Yeter ki genetik bir problem olmasın.

10. 1 Mart 2010
  11. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
  12. 1 Mart 2010
  13. elam8080

elam8080 Guest

yeşil yansıma benim eşimde de varikol sorunu vardı fakat eşim evlenmeden önce amaliyat olmuş ama pek düzelme olmamış çünkü tekrar olabiliyormuş yani amaliyat kesin çözüm değilmiş biz tüp bebekten önce aşılamayı denemek istiyoruz ama şansımız ne olur bilemiyorum açıkcası hangi dr. ve merkezi seçeceğimize de karar veremedik mesela size aşılama olmaz direk tüp bebekmi denemenizi önerdiler ayrıca brüksel burdan araştırmalarım sonucu erkek infertifelerinde ımsı tekniğini kullanıyormuş sizdede onumu uygulayacaklar ve ayrıca tedavi aşamalarını ve merkezle olan memnuniyetini olumlu olumsuz aktarırsan inan bize yardımcı olmuş olursun. Umarım tedavin olumlu sonuç verir ve bebişine kavuşursun.

14. 2 Mart 2010
  15. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim kendi kadın doğum dr.uma biz durumu anlattığımızda 10milyonun altına aşılama önermiyorum ben dedi. bizimde sayı 300.000 olunca direk tüp bebek deneyin dedi. bende bi arkadaşımdan duydum yücel beyi zaten tanıyordum florencedayken. arkadaşımın sebepsiz infertiliteydi daha önce başarısız denemeleri olmuştu yücel beyde hemen oldu. bende dedim o zaman gidip görüşelim. benim içime sindi güvendim ekibe. evet cnm IMSI tekniği kullanıyorlar bu da olumlu karar vermemizi sağladı. işte yarın iğnelerimin 5. günüolucak kontrole gidicem umarım yumoşlarım büyüyodur :Saruboceq:

16. 2 Mart 2010
  17. haymatlos

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar, size önemli bir noktayı aktarayım, bizim tedavimiz sırasında doktorlar yumurta toplama gününde yeterli sperm bulunamaz diye yumurta toplamadan yaklaşık 1 hafta önce de sperm alıp dondurdular. Sperm sayısı çok dalgalanabiliyor. Özellikle çok az olunca bu dalgalanmalar problem yaratabiliyor.

Bir de arkadaşlar bunu sizi korkutmak için söylemiyorum ama böyle bir ihtimal de var: birkaç sperm analizinden sonra sayı 1 milyonun altında görülürse doktorunuz istemese bile mutlaka genetik analiz isteyin. Allah'ın hikmeti işte, genetik problemin olduğu durumlarda sperm sayısı da bu genetik bozukluk aktarılamasın diye çok az olabiliyor.

18. 2 Mart 2010
  19. Yeshill_Yansima

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım sen bunu daha öncede söylemiştin bende dr.uma sorcam demiştim unuttum bilmiyorumkismile kısmet olursa yarın tekrar kontrolüm var o zaman kesin sorucam bunları