esının sperm sayısı 2 mılyon olup normal yolla hamıle kalan varmı

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve karamel86 tarafından 25 Kasım 2008 başlatılmıştır.

25 Kasım 2008
    Konu Sahibi : karamel86
  1. karamel86

karamel86 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    ewet arkadaslar hıckımsenın basına bole bı sey geldımı normal yolla hamıle kalabıldılmı veya tup bebek yaptırıpda tutan varmı

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Kasım 2008
  2. 25 Kasım 2008
  3. sibel1979

sibel1979 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanmıyorum.benim eşiminde 2-5 milyon arası değişiyor.normal yolla hamilelik olmuyor.ama yinede allahın takdiri dedi doktor.sonuçta tek sperm yeterli..

4. 25 Kasım 2008
  5. zeynep 26

zeynep 26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hayır canım benimde eşimin spermleri 2 milyon civarı ama 6 senedir hamile kalmadım zaten doktor direk tüp bebek öneriyo aşılama bile yapmıyolar

6. 25 Kasım 2008
  7. EU2

EU2 Guest

canim benim esiminde toplam 3 milyon iki yildir deniyoruz tik yok zaten direk mikro dedi dr gunum yaklasti tedaviye basliyorum yakinda
    ama olmayacak diye bir sey yok azosperm ile bile hamile kalan var allahin takdiri yani

8. 16 Mart 2010
  9. duru34

duru34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar
    size son 2 ayda başıma gelenleri anlatacağım. 8 aylık evliyiz ve çocuk sahibi olmaya karar verdik,ama önce bir terslik olmaması açısından ön kontrolden geçmek istedik. Ben bir jinekoloğa,eşim ise bir ürloğa göründü. Bende ir problem çıkmadı,eşimin spermiyogram değerleri ise çok kötü çıktı. Spermiyogram sonucuna göre eşimde mlde 7 milyon sperm vardı ve hareketliliği % 35 çıktı. Dr sonuçların kötü olduğunu ve bir yanlışlığa yer vermemek için spermiyogramı tekrarlattı ve sonuçlar değişmedi. Biz daha çocuk denemeden dr dr gezmeye başladık ve hepsi de eşimin varikoselden (grade 1 varikoseli vardı) ameliyat olması gerektiğini söölediler aksi halde çocuğunuzun olması çoook zor dediler. Biz ameliyata pek yanaşmadık ve dra gitmeyi bıraktık,herşeyi sildik kafamızdan,hiç stres yapmadan,sanki olumsuz hiçbirşey yokmuş gibi davrandık. Üzerinden 1 ay geçti ve ben şimdi hamileyim. Drların her dediğine kesinlikle inanmayın,imkansız diye birşey yok. Ve bunca olumsuz konuşmalara rağmen ben ilk ayımda hamile kaldım. Sakın stres yapmayın. UMarım isteyen herkesin çocuğu olur.

10. 16 Mart 2010
  11. denser

denser Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Mrhb. uzun süredir buraya yazamıyorum içimdekileri.. bugün kafam karışık içim bom boş yani..

Duru34 arkadaşım müthiş bir mucize yaşamışsın. Tebrik ederim seni. Allah kucağına almayı nasip etsin inşallah. Rabbim tüm bebek isteyenlere hayırlısıyla bu mucizeyi yaşatır inşallah..

Benim eşimde sayı 3 milyon. Dr. banada bu değerlerle normal yolla olmaz dedi allahtan umut kesilmez demeyi de unutmadı ama.
    1 doğal tüp denemem başarısız oldu. Benden daha çok kötü deneyim yaşayan var burada tabiki. Ama çekilen çilemiz duygularımız acılarımız ortak. Önceleri umudum hiç tükenmiyordu fakat şimdi o kadar güçlü hissetmiyorum kendimi. Herşey yüce rabbimin takdiri muhakkak. Şimdi tekrar denemeye korkuyorum. Aynı sonucu alacağımdan korkuyorum. Kendimi hazır hissetmiyorum o duruma..
    ılk sonucumu negatif alınca bu kadar yıkık değildim yinede üzülüyordum ama şimdi yaşadığım duygular daha beter. Normal yolla kalırım belki diye çok ümitliydim ama yok yok her ay kan ağlıyorum..
    Ümitlerim kırıldı. Biliyorum daha başındayız ama sanki bir el beni aşağıya doğru çekiyor kızlar..

Durucum ne güzel yazmışsın hiç birşey yokmuş gibi davrandık stres yapmadık diye.
    Bizde eşimle polyannacılık oynamaya başladık, stres yapmadık, hiç bir şey yaşamamışız, negatifi görmemişiz gibi hatta çocuğumuz olsada olur olmasada olur ne yapalım ölüm değil ya sonunda dedik. Sonuçta rabbim verecek, yoktan var etmek, olmayan spermi oldurmak rabbimin takdiri. Tekrar tüp deneyene kadar olacaksa olur dedik. Tüp deneyince de garantisi yok nede olsa..
    Düne kadar ben bunu başarmıştım birden bire ruh halim değişti dün akşam. Şimdi içim kızgın, yorgun, gücüm yok. Burda okuyordum kızlar başarısız deneyimlerden sonra tüp denemesine başlarken yorgun beyinlerle giriyorlardı tedaviye. Şimdi daha iyi anlıyorum onları..
    Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.. Hakkımızda hayırlı olana gönlümüzü de razı eylesin inşallah..

12. 16 Mart 2010
  13. krishazel

krishazel Rabbim Sana Emanet Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Arkadaslar keci boynuzu kuru yapin bizim sayi kurle cok artti.

14. 16 Mart 2010
  15. saydocan

saydocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    krishazel merhaba , yaklaşık ayhı günlerde negatif almıştık seninle , bizdede sperm az hemde yumurta az, ne kadar arttı sperm sayısı ?

16. 16 Mart 2010
  17. 35deniz

35deniz Rabbim'e emanet Denizim:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    arkadaşlar keçi boynuzunun faydası var eşimin 17 milyondu 1 ay evicap kullandı aynı zamanda keçi boynuzu yaptık 30 milyon oldu
    şimdi değişik macunlar ve havuç suyu yapmayı düşünüyorum çünkü sayıyla beraber hareketliliğin de artması gerekiyor..

18. 16 Mart 2010
  19. saydocan

saydocan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    denizcim nasıl yapıyosunuz peki keçiboynuzunu, kaynatarakmı , günde ne kadar , bide evicap nedir?