eşinin sperm sayısı az olanlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sevcangoksel tarafından 11 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : sevcangoksel
  1. sevcangoksel

sevcangoksel Allahım sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar eşinin sperm sayısı az olduğu için hamile kalamayanlar var mı? Eşi üroloğa giden varmı?Nasıl bi tedavi uyguluyorlar sperm sayısını çoğaltmak için? Lütfen bilgisi olan yazsın.

2. 11 Ağustos 2008
  3. vesta

vesta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım seninle aynı sorunu yaşayan çok kişi var burada.Biri de benim.Gebelik bölümünde erkek infertilitesi konusu bunu için zaten.Hatta listemiz bile var.Sen bak bi oraya.Ben sana istersen yine anlatırım tedavi sürecini.

4. 11 Ağustos 2008
  5. didipxixrçxixk

didipxixrçxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar selam..ben 3 yıllık evliyim ve iki yıldır uğraşıyoruz. ben de prolaktin ve tiroid problemi var..eşimde de sperm sayısı normalin altında..üroloğa gittik.. tamoksifen diye bi ilaç verdi..normalde kanser hastalarında kullanılıyormuş..ilk üç ayda artış oldu ama ikinci üç ayda başladığımız noktadan daha da düşük oldu..eşim de bıraktı..

6. 11 Ağustos 2008
  7. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Benim esimim hem sperm sayisi düsüktü hemde sperm sekillerinde problem vardi..

biz sperm sayisini cogaltma tedavisini kabul etmeyip direk ICSI(microenjeksiyon)

denedik ve ilkindede basarili olduk..sanirim sayiyi yükseltmek icin ilac almasi lazim.

8. 11 Ağustos 2008
  9. sevcangoksel

sevcangoksel Allahım sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    eşinin sperm sayısı kaç çıktı.Bizimki 7 milyon.Eşim daha doktora gitmedi.Biraz çekiniyo. Biz de 1 yıldır çocuk istiyoruz.Benim bütün tahlillerim iyi çıktı.

10. 11 Ağustos 2008
  11. didipxixrçxixk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım biz doktora girmeden önce 17 milyon du..ilk üç aydan sonra 20 milyona çıktı..ikinci üç ayda 13 milyona düşrü..aşılama sırasında işe yarar kaliteli sayı 5 milyondu..sonra da test yapmadık..normalin çok altında..bunda çekinecek bişey yok..benimki de beni zorladı ilk dönemler ama bu ikimizin problemi ve birbirmize destek olmalıyız..işimizi kolaylaştırmalıyız..

12. 11 Ağustos 2008
  13. vesta

vesta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok geçmiş olsun, bizim dr.umuz ilaçların bir süreliğine yükselttiğini ama sonrasının çok kötü olduğunu söylemişti.Kesinlikle önermiyor zaten eşimin kullanmasına da izin vermiyor.

14. 11 Ağustos 2008
  15. didipxixrçxixk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada ben hala hamile kalamadım..uğraşıyorum..ikinci aşılamayı bekliyoruz:KK43:((

16. 11 Ağustos 2008
  17. didipxixrçxixk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya boşuna ümitlendik ve eşim boşuna strese soktu kendini..strese girdikçe daha beter oluyor tabi sayı..allah hakkımızda hayırlısını versin napalım..çaresiz dert vermesin

18. 11 Ağustos 2008
  19. didipxixrçxixk

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    güzel bir örnek vericem ama..kuzenim 5 yıl çocuk için uğraştı..eşi varikosel oldu..imkansız dediler..tam aşılama yapacağı ay hamile kaldı..tamamen sürpriz oldu..allah hepimize en kısa zamanda bu sürprizleri yaşatır inşallahhhh!!!