eşiniz aileniz hakkında konuşur mu?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve buklelikedi tarafından 24 Ekim 2010 başlatılmıştır.

24 Ekim 2010
    Konu Sahibi : buklelikedi
  1. buklelikedi

buklelikedi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    123
    Selam;

sizin eşiniz de aileniz hakkında konuşur mu size? onları eleştirir mi? benim eşim bunu çok yapıyor ve bunu paylaşmak olarak adlandırıyor. ben tepki verdiğim zaman da onları gereksiz yere koruduğumu, tepki göstermemin yersiz olduğunu söylüyor. gerçi eleştiri olarak adlandırılan şeyin durumu da önemli belki de ama. mesela eşim, annemin yaptığı yemekleri bile eleştiriyor. ki annem çok güzel yemek yapar ve herkes bayılır annemin yemeklerine. aile yaşantımızı, annemlerin evini. eviniz çok küçük daralıyorum diyor mesela. koltuklarınız rahat değil oturamıyorum diyor. ben tepki verince de hatalı oluyorum. daha çok örnek var ama. siz de bunun gibi durumlar yaşıyor musunuz?

2. 24 Ekim 2010
  3. BnsRon

BnsRon Linda'm Üye

Beğenildi:
    623
    Ödül Puanları:
    93
    Ne yazık ki yaşıyorum.
    Bir çok insanda yaşıyor ..
    Ben bunu mutlu bir ailede büyümeyen veye bir takım boşluklar içinde anlamsız komplexler yaşayan insanların kendine ait bir aile kurma yolunda yaşadığı tereddütlerden yaptığını düşünüyorum.
    Anlayışlı olmak gerekiyor bu noktada çünkü lüzumsuz tartışmalar yaşanabiliyor..
    Eşlerin kendince sebeplerini tahmin etmesi teloranslı olmasını kolaylaştırıyor..

4. 24 Ekim 2010
  5. efsal

efsal Fikrim Firarda Üye

Beğenildi:
    691
    Ödül Puanları:
    148
    kimi zman yapar ama ciddiye almam
    mesela annemin yemeklerini beğenmiyor bazen
    bababın bazen cok takıntılı olduğunu söyler

6. 24 Ekim 2010
  7. buklelikedi

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    123
    sana katılıyorum bu yorumu yapanların öyle insanlar oldukları konusunda. ben de bu konuda anlayışlı olmaya çalıştım başlarda. yine de tepk gösterdim. ama eleştiriler abartı şeklinde olunca dayanamıyor insan bi noktadan sonra. ve de kendi ailesine de asla laf söyletmez. benim söyleyecek gibi olduğumu sandığı anda bile tepki gösterir. buna dayanamıyorum işte.

8. 24 Ekim 2010
  9. smuwiLa

smuwiLa Mucizem misin.. <3 Pro Üye

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238
    Bir olay hakkında elestiri yapması anormal degil bende gerekirse onun ailesi icin yaparım. Hangimiz her seferinde bir sey demeden bakarız ki. Ama ne bileyim koltuk rahatsız, eviniz kücük falan demesi garip geldi. Hos birsey degil yani.

10. 24 Ekim 2010
  11. efsal

efsal Fikrim Firarda Üye

Beğenildi:
    691
    Ödül Puanları:
    148
    bu eleştiriler ne boyutta bilmiyorum ama eğer onlarla karşı karşıya geldiğinde saygısızlık yapmıyorsa incitmiyorsa bırakın konuşsun.siz bu gereksiz eleştirilere her cevap verdiğinizde yada düzeltmeye calıştığınızda sizi taraf olarak kabul edecek daha cok ileri gidip acık arayacaktır

12. 24 Ekim 2010
  13. smuwiLa

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238

Kendi ailesine laf söyletmeyecekse sizin ailenize de söylemeyecek. Öyle sey mi olurmus canım. Onun ki anne baba kardes te sizinkiler ne oluyor? Sizin ailenize yaptıgı elestirileri normal kabul etmenizi istiyor birde.

Valla en tahammül edemeyecegim konulardan biri bence ısrarla sizde onun ailesi hakkında elesitiri de bulunun. Tepki verince onun da size aynısını yaptıgını söyleyin.

Yaptıgı seyin yanlıs oldugunu kafasına sokana kadar hatta.:dilcikar:

14. 24 Ekim 2010
  15. buklelikedi

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    123
    ben yapamıyorum işte o tarz eleştiriler. bana ayıp geliyor. kalbini kırarım diye düşünüyorum falan. aslında bu konuda çok pis intikam almam lazımdı ama....

16. 24 Ekim 2010
  17. buklelikedi

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    123

aynen de öyle yapıyor evet. beni taraf olarak aldı. ama kendisi öyle bişey yapmaya kalksam senin ne haddine der bana. tepki vermeyince de abarttı eleştirilerin şiddetini.

18. 24 Ekim 2010
  19. smuwiLa

Beğenildi:
    1.699
    Ödül Puanları:
    238

Canım tabiki ayıp böyle seyler. Ama esiniz bunu düsünmüyo benim esim ileri de ailemi bu sekilde elestirse ben cok üzülürdüm cok sabırlıyımdır susarım belirli bir müddet ama patlayınca da tam patlarım..:çok üzgünüm: