eşiniz askerdeyken...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Efla tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

?

eşim askere

1. evlenmeden önce gitti

41,4%
  2. evlendikten sonra gitti (gidecek)

58,6%
    19 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Efla
  1. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    evlendikten sonra asker yolu gözleyenler,

evinizde tek başınıza mı asker yolu gözlediniz?

yoksa evinize ailelerden biri mi geldi, ya da siz ailelerden birinin yanında mı kaldınız?

eşinizin özlemi dışında, maddi-manevi zorluk çektiniz mi?

sizin tecrübeleriniz yoksa, yakın çevrenizden örnekler de verebilirsiniz.

şimdiden teşekkürler.

a.s.

eşi henüz askere gitmeyenler; sizin planlarınız ne?

2. 20 Kasım 2008
  3. EU1

EU1 Guest

eşim askere evliyken gitti.hatta kızım 1.sınftaydı.
    zaten bedelli askerlik yaptı .yani toputpou 28 gün askerlik yaptı.çok kısa olduğu için birşey anlamadım.
    zorluk yaşamadım .ama uzun olsaydı zorlukları olurdu mutlaka.sadece onu çok özlemiştim. zor olan tarafı buydu.
    bazen 3-5 gün annem kaldı.3-5 gün ben annemlerde kaldım.15 günde evde yalnız kalmışımdır. 1 ay öylece geçti.ama uzun olsaydı geçmek bilmezdi herhalde.....

4. 20 Kasım 2008
  5. gxuxlzeyno

gxuxlzeyno ÜÇ GÜLÜM... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Eşim biz evlendikten sonra askere gitti. Ben annemlerde kaldım 5,5 ay. Hatta kızım babası askerdeyken doğdu.Tabiki cok zor oluyo ama annemlerde de güzel vakit geçirdik

6. 20 Kasım 2008
  7. iyi anne

iyi anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Kızım 1 yaşındaydı babası askere giitiğinde.Ben çalışıyordum.15 ay boyunca annemlerde kalmıştık.Çok zor günlerdi bizim için.Ben de eşim de pek hatırlamak istemeyiz o günleri.

8. 20 Kasım 2008
  9. ç i d o

ç i d o M U C İ Z E M... Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    benim eşimde şuan asker. 2 ay kaldı. zaman zaman annemlerde ve kayınvaldemelerde kaldım . çok ama çok zor. bütün sorumluluk senin üzerinde. sıkıntı sıkıntı... özlem,hasret anlatılması zor bir durum. Allah kimseyi sevdiğinden ayrı koymasın.

10. 20 Kasım 2008
  11. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    Evliliğimde 2 yıl bitmek üzere, yazın eşimin tecilini bozdurduk ve 12.12.2008 de asker inşallah..
    15 ay yapıcak çoğunlukla evimde kalırım ama beni yalnız bırakmazlar sanırım.
    Kayınvalidemler gelir, kendi ailemden gelirler ,bazen ben gider 3-4 gün kalırım zaten hepimizin evi birbirine yakın
    Öyle böyle geçer inşallah.. Allah sağlık versin yeterki bir güne kalmaz hepsi geçer ...
    Hasret dışında maddi manevi pek sıkıntı çekeceğimi zannetmiyorum...
    Rabbim hepimizin askerlerine sağlıkla gidip gelmeyi nasip etsin...

12. 20 Kasım 2008
  13. derin55

derin55 şükürrrr yarabbiimm!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bizde çoluk çocuk beraber yaptık askerliğia.sneyseki biz şanslıyız ben biraz annemlerde kaldım sonra eşimle askeriyede kaldık yedek subaydı eşima.sdiyarbakırdaydık asker akrabalarım da vardı orda güzel geçti ve askeriyede de iyi dostlar edindik aile gibiydik hala görüşüyorum onları özledim ama evinin düzeninin değişmesi yine de zor gerçektena.s

14. 20 Kasım 2008
  15. _Satenay_x

_Satenay_x Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de 2,5 yıllık evliydim eşima skere gittiğinde. Bir süre babaannem benimle kaldı. Ama sonra Usta birliği İstanbula gidince ben de işi bırakıp, oraya tayini çıkan bir akrabamızla ev tuttum. Yani 15 ay o askerlik yaptı ben bekar evinde hayatımın zorluklarını yaşadım. Sadece hafta sonları gelecek bir evi olsun, bunalıma girmesin. Ben de yakınında olayım diye. İstanbulun varoş semtlerinden birinde kaldım hem de... Aman yarabbi ne zorluklar yaşadık orada. Ama ben hiçbirini eşime hissettirmeden mutlu olsun diye orada kaldım. Sonra beraber evimize döndük. Yani bir nevi ben ondan daha berbat askelik yapmış oldum:KK70:
    (Tabi döner dönmez beni aldatmaya başladı, bir de çocuğumuz oldu... Bana yapmadığını bırakmadı ve boşandık...Konuyla alakası yok ama askerlik deyince hep aklıma geliyor)

16. 20 Kasım 2008
  17. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Benimde eşim bu aralıkta askere gidecek. Daha sınava girmedi ama büyük ihtimalle kısa dönem yapacak. 3 yaşında bir kızım var ve kreşe gidiyor bende çalışıyorum. Çok zor olacak benim için ama ne yapalım mecburiyet işte. Kayınvalidemler bizimle aynı ilçede yaşıyorlar. Ben onlarda kalmam büyük ihtimalle ama o arada gelir kalır diye düşünüyorum. Yakın bekar arkadaşlarımda var aynı apartmanda kalan büyük ihtimalle geceleri onlarla sık sık oturur vakit geçiririm. Allah her kese; asker olan, eşine, sevdiğine, oğluna, yakınına sağ sağlim kavuşmayı nasip etsin.

18. 20 Kasım 2008
  19. mavigul37

mavigul37 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb
    benim eşimde asker kısa dönem 2 ayı kaldı 4yaşında kreşe giden bir oğlum var çalışıyorum oğlumla ben annemlerde kalıyoruz. Hasretlik biryandan sıkıntılar bir yandan herşey sana kalıyor. Bazen hangisine yetişeceğini bilemiyorsun ama bu da geçer inşallah bu durumdan en çokda çocuklar etkileniyor. Benim oğlum babası gideli sürekli hasta galiba biraz psikolojikmiş