eşiniz çocuğunuzu kıskanabilir

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve husel tarafından 8 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : husel
  1. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Gerçekten böyle bir şey olabilir mi acaba?’ diye düşünmüşünüzdür belki. Evet gerçekten de eşiniz çocuğunuzla aranızdaki ilişkiyi kıskanabilir. Aslında ağırlıklı olarak eve gelen o yeni minik birey ev içindeki coşkuyu artırır, hatta çoğu zaman eşler arası muhabbeti kamçılar. Ancak zaman zaman ebeveynlerin yanlış tutumlarından dolayı kıskançlık sorunu baş gösterebilir! Peki niçin? Ev içinde rollerin sağlıklı bir biçimde kullanılamaması. Bireylerin anne- baba olduktan sonra eş olma rollerini unutmaları ve önceliği her zaman çocuğa vermeleri ile diğer eş ihmal edilebilmektedir.
    Çocuktan dolayı bireyin eşine hoş olmayan cümleler sarf etmesi, onu suçlaması veya çocuk sebepli çok sık tartışma başlatması.
    Çocuk bahane edilerek eşin bazı isteklerine cevap verilmemesi.
    Eşe zaman ayırma gayreti gösterilmemesi.
    Ev içinde eşlerin birbirlerine sürekli, “annecim, annemiz, babacım, babamız” ifadeleriyle seslenmeleri.
    Eşlerin birbirlerine sevgi noktasında çok fazla güvenememeleri.
    Evet yukarıda vurgulamış bulunduğum sebeplerden dolayı eşiniz çocuğunuzla aranızdaki ilişkiyi kıskanabilir. Ebeveyn olmadan önceki ortamı arar ve eşinin eski yaklaşımlarını özler. Çocuğunun kendisine yöneltilecek ilgiyi azalttığını düşünür. Bu ebeveynlik rolünü bile etkileyebilir. Kimi zaman da birey eşinden arzu ettiği sevgi ve ilgiyi görememiş, fakat çocuğunun olması sonucunda eşinin sevgi ve ilgisini gösterebildiğini görmüş olabilir. Bu durum genellikle daha yıkıcıdır. Bireyin eşi tarafından önemsenmediğini hissetmesine neden olur. Kesinlikle hassas davranılması gereken bir konudur bu. Aksi takdirde ev içinde huzur bozulabileceği gibi bireylerin gerek eş olma rolleri ve gerekse ebeveyn olma rolleri zedelenir Bu konuda yapılması gereken ise bireylerin her ne olursa olsun eş olmayı unutmamalarıdır. Gerek birbirlerine hitap ederken, gerek birbirlerine isteklerini arz ederken, eş olma saygınlığını yitirmemeli, birbirlerine karşı olan tutumlarında muhabbetli ve samimi olmalıdırlar. Çocuğun maddi-manevi ihtiyaçları ihmal edilmemelidir. Ancak öncelik sürekli olarak çocuğa verilmemelidir. Ayrıca asla çocuktan dolayı tartışma başlatılmamalı ve eşler birbirlerini kırmamalıdır. Unutmayın, bebekler masumiyetleri ve safiyetleri ile evin huzurunu artırabilme yetisi ile evimize gönderilmiş enfes varlıklardır. Onları tartışma vesilesi yapan bizim hatalı tutumlarımızdır.

2. 8 Ağustos 2007
  3. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    benim babam kıskanmış ve anneme"şimdi sevgin 2ye bölünecek,nefret ediyorum bu çocuktan" demiş.allahtan alışıyorlar,bir süre sonra:))

4. 8 Ağustos 2007
  5. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Bu güzel topik yukarı çıkmalı bence..Paylaşım için teşekkürler

6. 8 Ağustos 2007
  7. busra44

busra44 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Bende 1senelik evliyim henüz çocuğumuz yok ama olurda eşimin sevgisi ikiye bölünür diye çok korkuyorum ya şimdi beni çok seviyo ama çocuk olunca sevgisi ikiye bölünecek ya beni sevmezse eskisi kadar tatlicadiarzu senağlama

8. 8 Ağustos 2007
  9. husel

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    erkeklerinde bebeklerden pek farkı yok kızlar..aynı şekilde ilgi istiyolar..ama bizde durum farklı galiba kıskanan taraf benimm tatlicadiarzu eşim tam bir çocuk hastasıydı ve kızımda benim kadar emeği vardır..o da onu öyle bir seviyorki geceleri beni yataktan tekmeleyip çıkarıyor ve babasının yanına yatıyor tam bir cadı :KK46: bazen babası beni kıskanıyor bazen de ben onu böyle yuvarlanıp gidiyoz işte:1hug::nazar::nazar::nazar:

10. 8 Ağustos 2007
  11. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    zamanında kıskandı sonra oda anladı canlarımız olduğunu.şimdi yine kıskanıyor ama bilgi sayarı işemi girdin buraya hanım beni iyiçe boşladın kıracam bu makineyi diyor.
    benimde hoşuma gidiyor tabii.

12. 8 Ağustos 2007
  13. husel

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ahahahahhaa aynen devam irnacım

14. 16 Nisan 2010
  15. basardim

basardim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en iyisi:nazar:

16. 16 Nisan 2010
  17. basardim

basardim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla bizimkide gecen kapinin onunu siliyordum uzerimde eh idare ederdi basim acikti yabir goren olacak ya diyor benimde hosuma gitti