eşiniz çocuğunuzu yetiştirirken size yardımcı oluyor mu???

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve HeartLess tarafından 22 Ocak 2008 başlatılmıştır.

22 Ocak 2008
    Konu Sahibi : HeartLess
  1. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    sorduğum bu soru hem doğum yapanlara hemde yapacaklara...bebeğiniz doğduğu andan itibaren eşiniz çocuğunuzla ilgili hangi konuda nasıl yardımcı oluyor..hamişlerde eşlerine şimdiden bazı sorumluluklar vermeliler,çünkü bebekken ayrı sorumluluk büyümeye başladığında ayrı sorumluluk gerekiyor ve bunu yalnız anne üstlenmemeli diye düşünüyorum..:nazar::nazar:eşim kızım doğduğundan bu yaşına kadar her konuda bana çok destek oldu..bebekken uykuyu sevmeyen bir çocuktu çoğu zaman eşim sen uyu onu ben uyuturum derdi, onunla çok ilgilenirdi..şimdi ilkokul 5.sınıfta ve hala ilgileniyor..sizdeki babalar nasıl ya da nasıl olmasını isterdiniz???:enbuyukkk:

2. 22 Ocak 2008
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Galiba ben şanslıyım bu konuda. İki tane çocuğum var. Eşim çocukların yemeklerini yedirir, banyolarını yaptırır, pijamalarını giydirir, yatırır, sütlerini verir, gezdirir, oynatır, kızımla ders çalışır. Her zaman yapmasada genelde bu saydıklarımı yapar. Ha o bunları yaparken ben boşmu duruyorum hayır, ben de başka işlerle uğraşıyorum.

4. 22 Ocak 2008
  5. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de her meaja atlamasam olacak ama nabiyim kanım durmuyo:roflol:
    Çocuğum yok, hamiş de değilim.
    Çocuk olursa diye varsayıyorumjeyyar
    Tamam altını değiştirmeyebilir, ama mamasını yedirecek,
    Gerektiğinde uyutacak, pışpışlayacak, yıkamama yardım edecek vs.vs.
    Çocuk olunca eşim hele bi yardımcı olmasın banaaaaaa:eek:klava:

6. 22 Ocak 2008
  7. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Bende öyle düşünüyordum. Ama eşim malesef bunlardan sadece 2-3 ay yıkamaya yardım etmek dışında çok bir yardımı dokunmadı. Şimdi ise nadir de olsa üstünü değiştirir ve yemeğini yedirir ama çok nadir. Yalnız hakkını yemeyeyim haftada 2-3 gün günde yarım saat kadar onunla oyun oynar. Ama inşallah Allah senin gönlüne göre verir.

8. 22 Ocak 2008
  9. *Kus-Yuvasi*

*Kus-Yuvasi* SANA MUHTACIM ALLAHIM Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde Allahima cok sükür esim benim biricik kizimla cok iyi ilgilenir, yemeyini yapar yedirir yeri gelince, banyosunu yaptirir, gezer tozar, arkadasin dedigi gibi oturur ona bir seyler ögretir.

Güresirler birlikte vs. vs. :teytey: bende onlari izlerim.

Fakat ben calistigim icin bu kadar yapiyor, ben zaten calismasam ona o kadar yaptirmam. a.s

10. 22 Ocak 2008
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Benim eşimde tahminim yardım eder..
    3 aylık hamileyim kızgın olsamda şu an her ne kadar hakkını yiyemem,yerimseniben ev işlerinde de yardım ediyor..
    Bebekle ilgileneceğini de düşünüyorum ben,ilgilenmesi de gerekli elbette.
    Ama ilgilenmese de olur bebeğimin herşeyiyle ilgilenmek benim için ayrı bir zevk..
    Ona bir tek sabahları kreşe götürme ve kreşden alma işini yüklemeyi düşünüyorum gerçiiyerimseniben

12. 22 Ocak 2008
  13. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Amin canım amin. Dediğin gibi inşallah Allah herkesin gönlüne göre versin.

14. 11 Şubat 2009
  15. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Bu konuda ne kadar şükret noksan kalırgamyoncuiremsu
    O kadar ilgili bir baba ki Baba mefhumunun hakkını fazlasıyla verdiğini düşünüyorum şükürler olsun..15. ayını doldurdu civcivimiz..Doğumundan itibaren bilfiil herşeyiyle ilgilenir..Yeri gelir yemeğini yedirir altını değiştirir yıkar paklar oyunlarla renklendirir üstünü başını giydirir sürekli sosyal alana katar,sosyal gelişiminde beslenmesinde eğitiminde çok dikkatli hassas ve özverilidir.:Saruboceq: bir kere dahi sesiini yükselttiğini sinirlendiğiini hatırlamıyorum:KK46: Birebir iletişim kurar,yüreğine iner bebeğimizin,çok sık öper koklar,Seni Çok Seviyoruz der..Üstün Dökmen beyfendinin bir sözü vardır Bir baba -özellikle baba- günde en az 2 kere yavrusuna SENİ SEVİYORUM demelidir..Böylece ilişkileri kuvvetlenir,değerlenir anlam kazanır..
    Çocuklara aşık zaten eşim hastalık derecesindekaydirigubbakcemile3
    Bana çok yardımcı oluyor ve bu beni çok duygulandırıyor mutlu ediyor..Ben de daha bir aşkla ve sevgiye yerine getiriyorum durum böyle olunca tüm sorumluluklarımı..
    Rabbim cc herkesin evine saadet huzur sağlık versin..

16. 11 Şubat 2009
  17. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu konuda eşime ne kadar teşekkür etsem azdır. Sağolsun evde olduğu, benim sıkıntıda
    olduğum tüm zamanlarda bana destek olmuştur eşim. Örneğin ben yeni doğmuş bebeği
    tutmaktaa hele yıkamakta çok zorlanırdım korkardım birşey olacak diye. Eşim çocuklarımızın
    ikisinide 1 yaşına kadar yıkadı, gerektiğinde altlarını değiştirdi, yemeklerini yedirdi.
    Şimdi de ben oğlumla ders yapıyorsam, o da kızımla oynar.

18. 11 Şubat 2009
  19. sezence

sezence Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım şanssız annelerden biriyim çünkü ben eşimden bu konuda yardım alamıyorum.çok fazla ilgili değil bahanesi de hazır" BEN SENİN KADAR SABIRLI DEĞİLİM"ama suç birazda bende ben çocuğumuzu çok fazla sahiplendim eşime sorumluluk vermedim hep sen anlamazsın canını yakarsın diye engel oldum şimdide ceremesini çekiyorum yeni anne olacaklara da benden bir tavsiye O İKİNİZİNDE ÇOCUGU unutmayın...