eşiniz çok zengin olsaydı bebeğinizi büyütmek için....

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve esther tarafından 13 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bebek doğdu. şimdilik izin var ama eylülde mini mini birler, çalışkan ikiler beni bekliyor olacak okulda. acaba diyorum eşim çok zengin olsaydı mesleği bırakır mıydım. bazen evet diyorum bu soruya. yavruma dokunmaya kıyamıyorum,onu yabancı bir bakıcıya nasıl emanetedeceğim.. hoş, daha ortada bakıcı da yok... senağlama

siz olsaydınız mesleği bırakır mıydınız?

2. 13 Mayıs 2009
  3. kuzularinannesi

kuzularinannesi A new day, A new start... Pro Üye

Beğenildi:
    9.340
    Ödül Puanları:
    238
    kesinlikle bırakırdım ben. bebeğimi kendim büyütmek isterim,heranını onunla yaşamak isterim

4. 13 Mayıs 2009
  5. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım ben bir senedir izindeyim bebeğimi büyütmek için...
    bazen diyorum ondan nasıl ayrılıcam işe başlayacağım....ama bazen de diyorum bir an evvel işe başlasam özledim çalışmayı sosyal hayatı...denge olmalı bence...yani çalışarakta iyi bir anne olabiliriz...
    ben çalışmayı özledim belki bundan böyle konuşuyorumdur...

6. 13 Mayıs 2009
  7. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    valla ben hiç özlemedim çalışmayı canım ya. halbuki deli gibi severdim işimi. öğrencilerle yatar, öğrencilerle kalkardım. şimdi böyle çok rahatım. ama ekonomik yönden zorlanırız çalışmazsam. siz zorlandınız mı?

8. 13 Mayıs 2009
  9. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    2 ay sonra bebeğim bir yaşına basacak bende çalışmaya başlayacağım. hiç ama hiç canım istemiyor.
    ekonomik yönden zorlanmadık 1 yıldır. zorlanmayızda aslında ama ilerisi için çalışmak gerekiyor. ilkokul çağına kadar çalışmak istemezdim bana kalırsa..
    zengin olsaydık çok kesinlikle bırakırdım hiç aklıma bilede gelmezdi.

10. 13 Mayıs 2009
  11. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çalışarakta iyi bir anne olabilirmiyimi sordum kendime. çok zor geldi. şimdiden düşünüyorum bakıcı evişlerine karışmayacak ev işi için haftada bir kadın gelecek buna rağmen hergün yemek yapmam gerekecek yoğurdunu geceden yapmam zaten 700 de evde olacağım bebeğim 800 de uyuyor bir saat onunla zar zor vakit geçirebileceğim.o uyuyunca ertesi günün yemeklerini yapacağım kalk yat işine dönecek diye korkuyorum.offff çok zor gedi şimdi. düşünmüyeyim en iyiysi.

12. 13 Mayıs 2009
  13. aycaaaaaaa

aycaaaaaaa can oğluşlarrıımm :)) Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    163
    ayy çok zor bir durum ya.. ben çalışmıorum evdeim ama bazen çalışsam die duşununce kötu oluo insan yavrumu bırakıp gidemem dıorum ama gidenler nasıl gidio..ilk başlarda ayrılmak zor gelebilir ama zamanla alışır insan ya.. beni işten çok nasıl bi insana emanet edilecek çocuk o duşunduruo ben mesela kendi ailemden başkasına emanet edemem buyuk konuşmayım ama.. asıl zor kısmı bu ..
    Allah kolaylık versin..

14. 14 Mayıs 2009
  15. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    Alışıyosun çare yokki .... ayrı kalmayada başkasının bebeğine bakmasınada gece 2 saat görüp ertesi günün planını yapıp hemen uyumayada kendine zaman ayıramamayada....çok zengin olsak sigortamı isteğe bağlı öder ve çalışmazdım çocuğumu sosyal ortamalrda gezdirir değişik aktivetelere sokar ev işi yapmaz ve kendimede daha çok zaman ayırabilirdim .. bunu eminim eşimde çok isterdi ama allaha şükür ediyoruz biz ne olursa olsun kimseye muhtaç olmadan ve çocuğumuzada en iyi geleceği en iyi eğitimi sağlamak için çalışıyoruz

16. 15 Mayıs 2009
  17. peda

peda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    asla o eşinizin zenginliği sizin değil elinizde güzel bir meslek varken çalışın derim iyi bir bakıcı bulursunuz o çocuğun evde köle gibi didinip duran kadına değil çalışan kendine güveni tam anneye ihtiyacı var.çalışan anneler hiçbir zaman suçluluk duymasın bence yaptıklarınız onlar için zaten.

18. 15 Mayıs 2009
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kesinlikle bırakırdım hiç düşünmeden 3 yıllık bir ara verdim şimdilik...