Eşiniz sizi maddi yönden kısıtlıyorsa ne yaparsınız?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve ayseds tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : ayseds
  1. ayseds

ayseds Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Eşiniz sizi maddi yönden kısıtlıyorsa ne yaparsınız?çalışmıyorum :KK43:hamileyim..kredi kartlarını doğrayıp attım,para ve banka kartlarını eline verdim..kafam allak bullak..önce manevi sonra maddi olarak yarı yolda bırakıldım..hep sırtımdan vuruluyorum..eşime inancım sıfır..sanırım her geçen gün ondan daha çok soğuyorumm..ne önerirsiniz?

2. 10 Temmuz 2010
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ondan gizli para biriktiririm.. su lazim bu lazim diye aldigim paranin bir kismini hep koseye atarim. cocuk dogduktan sonra da ise baslarim. cok canima tak ederse de bosanirim..ama bu eger bu adamin elle tutcak baska yeri yoksa gecerli...

tabi bundan once diplomatik yollara basvururum. karsima alir konusurum senin paran benim param olmaz diye, cocuk gibi beni harcliga baglama, hesap sorma derim. ama bu kismi astiginizi dusunuyorum..siz de denemissinizdir eminim bunlari...

4. 10 Temmuz 2010
  5. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    özeleştiri yapardım yerinizde olsam. eğer bütçemize göre çok harcıyorsam haklı derdim, kendimi buna ikna ederdim. yok eğer cidden ortada bir anlayışsızlık varsa, ortada buluşmayı denerdim.

6. 10 Temmuz 2010
  7. ayseds

ayseds Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    benim durumum biraz farklı..ben varlıklı sayılabilecek rahat bir aileden geldim,eşiminde maddi olarak durumu gayet iyi ama yapı olarak ve aileden gelen bir huyla biraz cimri..bense evlendiğimden beri kendime ciddi bir harcama yapmıyorum ve beni öyle bir alıştırdı ki ne kendi cüzdanında para ile gezer ne bana verir..tek harcamam oğlumadır,son tartışmam ise karnımdaki bebeğe pazardan birkaç parça eşya almamdan ve yeni şeyler almak istememden çıktı..oğlumun ardından şimdi kız bebek gelecek olmasıyla biraz sabırsız davrandım ve patladık..gurur yaptım tek kuruşuna dokunmuyorum şimdi..tekrar ayaklanma çabasındayım..eşimden gizlim saklım yoktu,para biriktireyim güvencem olsun demedim hiç..ama şimdi kendimi düşünmem gerektiğini anladım..hem maddi hem manevi yönden yalnızım..2 gün ağladım ama şimdi ne yapabilirimin derdindeyim..ne ailemin desteği nede eşimin desteği olmadan çocuklarıma güçlü bir anne profili çizmek istiyorum..tek derdim bu..

8. 10 Temmuz 2010
  9. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bence bu sesszilikte kalmaya devam edin. sitem de etmeyin. zamanla değişecektir gibi geliyor bana. huyu değişmez tabi de, en azından içinde bulunduğunuz şu anki çocuk alışverişi olayına göre şekil değiştirir.

ya eskiden ne güzelmiş bir tahta beşik biraz bez tamammış. :)

10. 10 Temmuz 2010
  11. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Bende onu kısıtlarım :-)
    Yooo, saka yapmıyorum.
    Evlendıgımız ılk zamanlar alırsa alır, almazsa gurur yapar soylemezdım.
    Baktım boyle olmuyor.
    Bu onun ısıne gelıyor.
    Bana almadıgını kendısıne ya da kardesıne alıyor.
    Sımdı asla musade etmıyorum.
    O kendıne bır sey mı alıyor?
    Ben gıdıyorum bır kac sey alıyorum!
    Kusura bakmayın ama oyle elıne kart vermenızle hıc bır sey anlamaz bu erkekler.
    Zorla yaptıracaksınız.
    Yapmak zorunda oldugunu hatırlatacaksınız.
    Baska cıkar yolu yok!

12. 10 Temmuz 2010
  13. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.940
    Ödül Puanları:
    238
    ben böyle erkekleri anlamıyorum evlenince ayrı gayrı mı olur aynı evde yaşıyor bir amaç için mücadele ediyorsunuz. Benim eşim hiçbir zaman beni parasız bırakmaz ben var param derim yine de koyar kıyafet felan söz konusu olmaz sadece o ay çok harcamamız varsa alamaz bende istemem zaten ama genelde kırmaz ki aileme bile çok hediyeler almıştır böyle de olması gerekir.. Bence sessiz kalmak yerine eşinizle konuşun bir evliliğin böyle olamayacağını anlatın nedne gizlisi saklsı olduğunu sorun anlatsın o da nedenmiş... Siz sessiz kaldıkça hiçte akıllanmaz erkeklerde öyle bir anlayış yok çünkü o biz bayanlara özgü birşey sessizlikten anlam çıkarmak en iyisi enine boyuna konuşmak bacım...

14. 10 Temmuz 2010
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bu duruma neden ve nasıl geldiniz?

çok fazla talebiniz olur mu?
    bende çalışmıyorum. eşimden hiç para istemem. pazara çarşıya alışverişe çıkacakken söylerim. o da cüzdanımı doldurur. ek kartım var onunla harcamam yapmamı söyler. ama asla kafama göre alışveriş yapmam kendime birşey almak istiyorsam da söylerim. o şekilde alırım. o bu durumdan çok rahatsız istediğin gibi alabilirsin dese de... ben böyle rahatım.