Eşiniz sizin ailenize düşkün mü??Ben çok mutsuzum bugün?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve mlkhkn tarafından 21 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    21 Kasım 2008
    Konu Sahibi : mlkhkn
  1. mlkhkn

mlkhkn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Hergün takip ettiğim naçizane düşüncelerimi karaladığım bu foruma bir gün konu açarak fikir alacağım hiç aklıma gelmezdi...Kızlar ben bugün çok mutsuz ve kırgınım...5 aylık evliyim..Annemlerle altlı üstlü oturuyoruz..Eşimle aramda 8 yaş var..O bana hep sevgi dolu yaklaşır bebek gibi ilgilenir..Ama dün akşam ne oldu biliyor musunuz?Kuruyan bir kaç parça çamaşır yaklaşık 2 haftadır yatak odasında kovanın içinde duruyordu.Tembellik mi dersiniz yoksa önemsememekmi bilmem bende kaldırmamışım.Çalışıyorum çünkü geç geliyorum.apar topar yemek bulaşık derken saat 9 oluyor e tembellikte çökmüyor değil kendimi hep yorgun hissediyorum her neyse onlar kalmış işte öyle.Dün akşam yerlerine yerleştiriyordum eşim dediki onlar 15 gündür ordamı duruyor.Bende hayır o kadar olmadı dedim.Doğru 13 gün oldu dedi.Bende espri yapıyor sanıyorum evet dedim.Birdaha onları orda görürsem hepsini atarım balkondan aşağı dedi.Birde ciddi ciddi..Bende at dedim..neyse bende ortamı yumuşatmak için senle küstüm dedim oda küsersen küs dedi..İstersen hiç barışma sen 1 kaçsan ben 3 giderim dedisenağlama öyle zoruma itti ki..Uslubu zoruma gitti yani hiç beklemiyordum ondan..Alışmışım herhalde onun sevgi gösterilerine böyle olunca çok garip oldum..Sonra geçti siniri aşkım maşkım demeye başladı ama benim içimde kaldı..biz bu h.sonu e.şehire gideceğiz.Ben annemlerle görüştüm yola çıkıyoruz ne olur ne olmaz diye eşim teşrif etmedi.Onun ailesini göreceğiz orada..Sonra bursa ya gidelim diyor bana dayısı orda..Ama bir kere bile demedi ki izmite gidelim senin akrabalarınıda görelim diye.En sonunda dayanamadım dedimki bir arada izmite gitsek kime gidicez ki orda dedisenağlamaSanki bilmiyor dayılarım teyzelerim hepsi orda..Her şeye bir cevabı var..Sen oraya gidelim dersin bende buraya gidelim derim falan filan..Akşam yattık ben sabaha doğru sesler duymaya başladım annemlerden geliyor.O arada ablam aradı.Annemle babamın dayısı vefat etmiş haber gelmiş köye gidiyolar yola çıkacaklar bizide görmek istemişler.Ben kalktım hemen eşimide kaldırmaya çalıştım umursamadı bile döndü arkasını yattı.Ben görüştüm annemlerle komşularımız bile yolculamaya çıkmış damat yok..Ama kendi ailesine böyle bir şey olsa ben aynısıı yapsam kıyamet kopar.Biraz öncede aramış diyor ki sen bana sabah ne olmuş dedin ben uyku halimle hatırlayamadım.öyle mutsuzum ki bugün hem dayımızı kaybettiğim hemde eşime kırıldığım için..Aslında mutlu olduğum huzur bulduğum tek yer evim.İte de çok mutsuz ve huzursuzum.Ama böyle olunca üzülüyorum.Evlilik gerçekten öyle hergün el bebek gül bebek geçmiyormuş.Bana fikir verirmisiniz kızlar ben şimdi ne yapsam anlar hatasını..Konuşayım mı böyle açık açık?

2. 21 Kasım 2008
  3. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    AÇIK açık anlat nasıl hissettiğini bence

4. 21 Kasım 2008
  5. eftalyaa

eftalyaa sevdimde noldu:((( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    karsına al ve guzel bı dılle nelere kırıldıgını anlat canım
    konusarak halledılmıcek sorun yoktur
    ole buyutulcek cozulmıcek bı problemde gormedım
    umarım atlatırsınız en kısa zamanda

6. 21 Kasım 2008
  7. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    o kadar mutsuz olacak bi problem yok ortada
    gelmezse gelmesin
    sonucta sen gidebiliyorsun yerimseniben
    hem ne kadar sanslısın annenle altlı üstlü oturuyorsun
    kıskandım mı ne -tatlicadiarzu-

8. 21 Kasım 2008
  9. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bencede karşına alıp herşeyi anlat çok üzüldüğünü söyle umarım sorunlarınızın üstesinden gelirsiniz..........

10. 21 Kasım 2008
  11. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    öncelikle başınız sağolsun
    ortada öyle çoook büyük bir sorun göremdim ben
    çamaşır konusu tabii kırıcı
    ama eşinlen konuş yetişemediğini anlat bir çözüm bulun ya sana yardım etsin yada haftada bir bi temizlikçi gelsin sende çalışıyorsun sonunda herşeye yetişemezsin
    yolculuk konusa üzülecek bişye yok yolculuğa çıkacak olan sizsiniz pekala yola çıkarken ailende sizi yol etmeye gelebilir ve eşinlen orada vedalaşabilirler, zaten anladığım kadariyla uzun süreli bir seyehat olmicaktı bikaç gün sonra dönecektiniz öyle değilmi?
    öyle her biyere gittinizde anne babaylan vedalaşmaya gerek yokki öyle uzun uzun hadi sen gidersin annen baban ama eşinden niye öyle bişey bekliyorsun?
    tabii annenler cenaze giderken eşin inseymiş iyi olurmuş ama uyku sersemi anlamamışda olabilir yani
    bu konuda ona kırıldığını söyle eminim oda üzülmüştür
    böyle şeyleri kafana takıptda çok fazal büyütme canım

12. 21 Kasım 2008
  13. mlkhkn

mlkhkn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Sağolun kızlar ya ..Allah'a çok şükür öyle büyük bir sorunumuz yok ama ne bileyim herhalde ben duygusal bir yoğunluk yaşıyorum..Haklısınız belki..konuşularak halledilir anlayışsız biri değil,onu çok seviyorum ya insan zaten sevdiğine kırılıyor..Belkide onun için bu kadar takıntı yaptım..Kızlar her biriniz bir melek gibisiniz ya.Bir kanatlarınız eksik..Destekleriniz için çok teşekkür ederim..

14. 21 Kasım 2008
  15. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    madem çamaşırlar orada duruyormuş kendisi bir zahmet kalldırıversin.çamaşırları kadın yıkayacak ,kaldıracak diye bir kural mı var.madem rahatsız oluyorsun karşındakinden bekklemeyecksin kendin yapacaksın
    evliliklerde ben senin ailene gitmem,gelmem çok saçma bir düşünce..senin ailen onun ailesi,onun ailesi senin ailen olmuş..gitmem ,gelmem lafı gerçekten de çok saçma..kimsenin kimseyi böyle bir sebep için engellemeye hakkı yok..

16. 21 Kasım 2008
  17. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Mevsimden olsa gerek herkes bi tuhaf, herkesde bi yanlış anlamadır gidiyor.
    Arkadaşım beklentilerini yüksek tutarsan bunlarla karşılaşıyorsun, seyahate giderken eşin vedalaşması şart değil, sen dersin biz gidiyoruz diye tamamdır. Cenaze olayında söylersin eşine gelirse gelir gelmesse kendi ayıbıdır, bugün sanaysa yarın ona, parayla olmuyor bu işler. Eşin senin ailene nasıl davranıyorsa sende onunkilere öyle davran, canın izmitemi gitmek istiyor eşine " hayatım ben izmite gitmek istiyorum yıllık iznimde gidicem gelmek istermisin" dersin .
    Eşinin bu aralar canı bişeye sıkkın olabilir mi? İşle ilgili sorunları vardır belki, oturun konuşun.
    Birde evliliğin ilk yılları oluyor böyle saçma sebebler, bizde 4. ayında bir kuru soğan yüzünden kavga etmiştik 2 gün küsmüştük :)
    İnşallah gülümseyerek hatırlarsın bu günlerini.

18. 21 Kasım 2008
  19. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa çok üzülmüşsün ama bu onun seni sevgiye alıştırmasından oluyo galiba bizim ailelerimizle pek aramız yok ya o benımkinden ben de onun kinden haz etmem bunuda birbirimizi kırmadan konuştuk eğer kavga edeceksek aile konusunu açmıyoruz. bende de k. valde sorunu var yokmu ama gitmessen resmi olursa ezdirmessen kendini kimse ağzını açıp bişi demio tabi adamda yanında olcak haklıyı haksızı adil ayırcak....(keşke sen atmadan ben atayım deyip savursaydsın balkondan bak bi daha gıkı cıkıo mu alcan eline arada sopayı)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.