Esiniz yemek secer mi? Benimki yakinda beni delirtecek!!!

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve benkibele tarafından 25 Eylül 2008 başlatılmıştır.

25 Eylül 2008
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Hanimlar, yemek secen eslerinize nasil davraniyorsunuz? Lutfen varsa bir yolu bana da ogretin cunku artik delirmek uzereyim.

Bu da dert mi deneyin. Allah baska sikinti vermesin ama artik ne pisirecegimi sasirdim.

1.5 senelik evliyim. Esim 11 yasindan beri devlet yurtlarinda okumus. Yurtlarda verilen yemeklerden dolayi da bazi yemeklerden nefret etmis. tamam nefret edebilir. guzel ellerde o yemekler tekrar lezzetli bir hale donusebilir ama ben basaramiyorum.

Sacece ev, et turevleri ve etli turlu tarzi sey yiyor. zeytinyaglilardan, sebze yemeklerinden, hamur islerinden nefret ediyor. onlari pisirmissem mirin kirin ederek yiyor ya da yemiyor. varsa yoksa makarna.

yemediklerini sayayim...

kofte
    tavuk
    bezelye
    patates
    nohut, fasulye ve her turlu bakliyat
    bulgur pilavi
    pirinc pilavini mirim kirin ederek yer
    hic bir zaman corba icmek istemez, corba icerse de mirin kirin eder.
    hamur isler manti vs yemekleri sevmez.
    zeytintaglilari severek yemez.
    ciger vs sakatat yemez.

ona gore corba ve makarna yemegi destekleyicidir. yani corba ve makarnayi birlikte yaparsam, esas yemek nerede diye sorar.

baska yemek var mi?

ya kislar ben ne yapayim, bugun artik tartistik. dedim sana yemek falan yok bundan sonra. nerede isterse orada yesin. butce falan umrumda bile degil. canima yetti artik.

2. 25 Eylül 2008
  3. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim ikimize ayri ayri pisirmek gercekten eziyet benim icin.

4. 25 Eylül 2008
  5. benkibele

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ki adam benim cocuklarima da ornek olacak guyaaaa. dusunemiyorum bile.

6. 25 Eylül 2008
  7. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim eşimde yemek seçiyor, sebze yemeklerini asla sevmiyor varsa yoksa et, tavuk, balık olacacak. ama senden biraz daha şanslıyım özellikle tavuğun her çeşitini seviyor, bakliyatlarıda sevmiyor zaten bende sevmem bakliyatları ama sebze yemeğini severim ıspanak, pırasa filan benim eşimde yemez bende ne yapayım mecburen hep aynı tarz yemekler yapıyorum ve kendimede ayrıca yemek yapmıyorum açıkçası zaten o kadar vaktimde yok. sende öyle yap ne seviyorsa ne yiyorsa dön dolaş onları pişir yenmeyip çöpe gideceğine.

8. 25 Eylül 2008
  9. cansucLk

cansucLk Hayat ! Yorma beni !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım aynı dert bende de var ben sadece yediklerini sayayım sana :

Köfte,makarna,EVDE YAPILMIŞ ÇORBA (paket yemezzzzz),pilav,fastfood...

geri kalan hiçbirşeyi yemez..Ve bende haliyle yiymiyorum..Çünkü çok zor geliyr ayrı yemek yapmak..

Ben ne yapıyorum biliyomusun :jeyyar:

mesela kabak yemiyomu türlü yapıyorum örneğin kabağı ufak ufak doğrayıp koyuyorum yemek içine..Örneğin pırasa sevmiyor ben ne yapıyorum ıspanaklı böreğin içine karıştırıyorum..

Ve hiçbişeyden çakmıyor...Ve snradan söylüyorum yediğin yemek şuyluydu buyluydu diye..

10. 25 Eylül 2008
  11. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    benimkiside ilk başlarda mırın kırm etti etsiz softaya oturmam dedi et olmazsa sucuk kızartı bana zeytinyağlı yemeği salata diye yiyordu neyse efendim bir gün kolestrolü ölçüldü ve baya yüksek çıkınca benim yaptıgım şeylerden başka sey yiyemez oldu hem üzüldüm hem sevindim dilerim böyle olmaz sizde cnm ama bir gun anlayacak hata yaptıgını çünkü vücudunda eksik kalan birşeyler olacak mutlaka vitamin gibi

12. 25 Eylül 2008
  13. NILUFERSAHH

NILUFERSAHH pıt kokunu özledim:( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    aynı dert bendede var,maalesefki.artı yemekler böyle yapılırmıymış,benim annem şu şekilde yapıyo..annemden yemek dersleri al,falan falan..delircem yakındaaaa

14. 25 Eylül 2008
  15. YaprakDxoxkxuxmxux

YaprakDxoxkxuxmxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim müstakbel eşim de çok yemek seçiyor hatta doğru düzgün birşey yemiyor bende şimdiden kara kara düşünmeye başladım. bizde beyaz veya kırmızı farketmez ama et çok tüketilir. tersine nişanlım da hiç et yemez. çorba sadece mercimek sever. pilav yemez, hamurişleri pizza türü şeyleri çok sever ve kahvaltılık. yediği sebzeler; patlıcan, bezelye, taze fasülye o kadar yasakkelime

şimdi siz söyleyin ne yapayım ben bu adamı:eek:klava:

16. 25 Eylül 2008
  17. tatu

tatu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynı şekilde benimkide aileden alışmış sadece köfte pilav makarna (ama sadece salçalı annesinin kullandığı salçadan olcak oda)patates kızartması kuru fasulye ve et.etide öyle farklı biçimde yemez. illede annesinin usulü düdüklüde bol yağlı ve salçalı. başka türlü yaparsam bunlarıda yemez. ilk sene çok zorluk çektim. ben istedimki değişik yapiim gözü gönlü açılsın. ama yooooook bu adamlara yaranılmaz. köftemi bile beğenmezdi önceden valla aç kalkıyodu masadan. ne üzülüodum. sonra takmamaya başladım. annesi nası yapıyo izledim aynısını yaptım. şimdi beğeniyo. evlenince 14 kilo aldım (5kilo verdim şimdilik).çünkü tek düze bi yaşam. hergün köfte patates kız. pilav yenirmi yaaa.kustum artık bende kendime tek çeşit başka bişey yapıorum.başka çıkış yolu yok. adamları idare etmek kolay diil.napalım.ne terse onu yapıcaksın. dert değil. işin kolaylaşır.:sm_cool:

18. 25 Eylül 2008
  19. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bende sizdenim kızlar yedikleri az benimkide hep yurtlarda kalmış sulu yemek çorba pilav mutlaka olacak
    ama sebze yemez sulu ve sebzesiz ne yapılabiliriki patates hep olur mu ya
    hamir işi yok tatlı yok sade yemek öldüm artık elinden
    yeme diyorum en son ramzanda 3 kilo verdi ya
    sahuirda sadece ekmek komposto yenir mi okadar yemek fasa fiso
    et hastası bide
    vere et yersek iki yaka ansıl bir olcak ya