Esinizden korakarmisiniz kimi zaman?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve hoscakal tarafından 28 Eylül 2008 başlatılmıştır.

28 Eylül 2008
    Konu Sahibi : hoscakal
  1. hoscakal

hoscakal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    105
    Ödül Puanları:
    153
    Merhabalarrrr...a.s.

Esiniz´den korkarmisiniz? Saygidan dolayi dogan bir korku degil benim dedigim, daha cok gercek anlamda korku..!

Hani ilk nesildeki hanimlarda cok denk geldim mesela...esine birsey söyleyemiyor...tabiri caizse, esine karsi cit cikartamiyor..!

Tabi bu korkunun cesitli faktörleri olabiliyor..enomik bag, siddet, aile baskisi, tehdit, karakter yapisi, gelecek kaygisi, cocuklar,...vs.! kafamçokkarıştı

Varmi bu korkuyu hala yasamak zorunda kalan hanimlar?

Sakin yalnis anlamayin...merak ettigimden soruyorum ve bu duruma sebeb olan etkenleri merak ediyorum....niyetim kimilerini kinamak filan degil..haddim olamaz bi kere!!

a.s.

2. 28 Eylül 2008
  3. asdfgh789

asdfgh789 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    valla siddet falan asla olmadı ama bazen bagırdıgında falan afallıyorum:eek: tabi bende az bagırıp cagırmıyorum yanii:dance::eek:klava:

4. 28 Eylül 2008
  5. lale77

lale77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    genel olarak korkmam aklımda bişey varsa konuya göre uygun bi dille fikirlerimi söylerim bazen kızar ama korkup sinmem haklı olduğumu savunurum.şiddet,aile baskısı vs.bu nedenlerden hiç korkmadım eğer şiddet olursa göz yumamam.ama ekonomik olarak şuan çalışmadığım için bişey alırken iyi düşünürüm (çalışırsam daha rahat olurum) belki kızar diye erkeklerin sağı solu belli olmuyor.'enson babalar duyar' diye bi dizi vardı orda kudret beyle bahriye hanım vardı aklma o karakterler geldi bu konuya çok uygun bir örnek.

6. 28 Eylül 2008
  7. kokohantes

kokohantes Bir bedende 3 kalp :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Genelde korkmam
    Eger bir şeyi söylemek istiyorsam söylerim.:nazar:
    Zaten öle çok sert,her şeye kızan bi adam değildir.
    Sadece bir anı var o anda sustuysam tamamdır.
    Sonra o susar ben yine kavgama devam ederim
    Allah'a şükür şiddet olayı hiç olmadı,hatta benim mülayim kocam bagırmaz bile banaŞeniz

8. 28 Eylül 2008
  9. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    genelde korkmamama kayınvalidem eşimden korkmam gerektiğini söyler niye korkacam ki korkacak hiçbirşeyim yok ki korkayım

10. 28 Eylül 2008
  11. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kimse kimseden korkmaz bence.Eğer susulup alttan alınıyorsa bu saygıdan ya da olayları daha kötü hale getirmemek içindir.Ha bu arada eşim bana hiç bağırmamıştır bugüne kadar.Sorunların bağırılarak çöülmayacağini bilmek gerek.

12. 28 Eylül 2008
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Korkmak yanlis kelime!!:nazar:

Esim disariya karsi cok sert gözükür tabiri caizse biraz Polat Alemdarlik var yaniyerimseniben:nazar:

Ama evinde bana cocuklarina ve ailesine karsi cok farkli...şutarafagitti

Bazen arkadaslarim ay seninki ne kadar sert gözüküyor kimbilir aklini aliyorsundur ondan diyorlar ama aslinda hic öyle biri degil...:asigim:

Sadece onun bir noktasi vardir o nokta geldimi susacaksin sengözlerimebaksanab

14. 28 Eylül 2008
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    çekindiğim bazı konular vardır..onlarla ilgili bir şey söylerken çekinirim..kaydirigubbakcemile
    ama korkma değildir bu.
    mesela yüksek gelen telefon faturasına çok kızar..bu ayki faturayı düşünmeden edemiyorum..:tomato:
    benimde hassas olduğum konulardan o çekinir..
    yine örnek vermem gerekirse kafasına göre akşam planı yapması..bana sormadan yapamazÇok üzgünüm çoook

16. 28 Eylül 2008
  17. desertdaisy

desertdaisy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bizimkinde öyle bi cüsse var ki ben değil herkes korkuyor:)))birde bu adamın kükrediğini düşünün:))) kayınvalidem bile oğlum fazla kilo alma korkutuyosun beni diyo:))) Şaka bir tarafa bağırdığında benimde tırstığım zamanlar oluyor.Bişey olacağından değil ama insan yinede ürküyor.

18. 28 Eylül 2008
  19. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    eşler, diğerini kırmaktan, incitmekten korkmalı......ama karı - kocanın attığı adım korkudan değil, saygıdan ileri gelmeli....ben bunu eşime de söylüyorum....yaptığımız hareketlere dikkat edelim ama bunu korkudan değil, saygı ve sevgiden yapalım diye...ama o bazı konularda beni korkutmaya çalışıyor, o zaman da ben çelişkiye düşüyorum ve yıpranıyorum....