Eşinizi Televizyon Başından Kaldırma Yöntemleriniz...

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve Tugba_Nur1 tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

16 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Tugba_Nur1
  1. Tugba_Nur1

Tugba_Nur1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Arkadaşlar.. Şöyle bir durumum var,
    Nişanlım diyor ki açık açık, ben televizyona çok bağımlıyım, tv olduğunda geç vakitlere kadar izlerim diyor. Olmasın tv onun için diyor ve açıkça belirtiyor. Ben de olmasını istiyorum haliyle bu tartışma derecesinde bir konu değil ama, ben akşamları dizileri seviyorum olmasa da olur ama eğitici programlar falan da var. O yüzden olsun diyorum. Etrafımızdaki insanlara bu konuyu açtığımda olur mu öyle şey televizyonsuz bu devirde diyorlar.
    Mutfağımız çok geniş, oraya bir tane küçük alsak ben mutfakta işlerimi yaparken açarım diye düşündüm, ama biliyorum ki zamanımızın çoğu orada geçtiği için kalkamayacak başından ve herşeyle de ben uğraşıcam, normalde bana yardım edebilecek biri ama tv herşeyi bozacak gibi geliyor bana. Salona yada oturma odasına da bir tane alsak mutfağın haricinde bence halim duman..
    Sizce ne yapmalıyım bu tv bağımlılığı ile ilgili fisfisfis

2. 16 Haziran 2009
  3. estel

estel Guest

valla nişanlınızı tebrik etmek lazım ..

biliyo huyunu ve açık açık sizin için vazgeçmek istediğini söylüyo..ne mutlu size..

bizim evimizdede tv yok..bizde nişanlanmadan söylemişti eşim ben tv sevmem sende sevmiyosan olmasın diye..banada çok kuru gürültü geliyo bende istemiyodum..

şimdi yok tv ohh misler gibi valla o kadar süper oluyoki muhakkak tavsiye ederim tüm evli bayanlara..

arada dvd kiralarsınız..sohbet muhabbet çay derken zaten ibnanın hiç ama hiç fırsat kalmıyo tv izlemeye...

4. 16 Haziran 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    bilemedim birden bire..
    benim eşimde yoktur böyle tv pc hastalığı.ben yatıyoruz der tv kapatırım o da iyi olur der yatarız..
    aynısını yapsan ters teper sanırım..CADIARZU

6. 16 Haziran 2009
  7. Tugba_Nur1

Tugba_Nur1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Nişanlım televizyon almayalım diyo dediğimde bizim taraftan hangi devirde yaşıyoruz diye dalgaya alanlar bile oldu. Bize gelecek olan misafirleri düşündüğümde televizyon olmazsa olmaz birşey. Biliyorum onlardan etkilenmemeliyim ama etkileniyorum işte..
    Kendim de olmasını istiyorum ama bu isteğimi bastırabilirim, eşimin başından kalkmayacağını düşünerek :kızgın:

8. 16 Haziran 2009
  9. Tugba_Nur1

Tugba_Nur1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet kesinlikle ters teper ve anlamaz bile belkide.. Sen de izliyosun falan der sanırım

10. 16 Haziran 2009
  11. estel

estel Guest

ya zaten misafir gelince tv açmakta neymiş..tv izlemek isteyen otursun evinde..ne sohbet kaldı ne muhabbet..

bizede başta ayy eviniz çok sıkıcı tv siz diyenler oluyodu bende acabamı diyodum arada..

ama gelmek isteyen bizim için gelsin iyi bi filtre oluyo tv siz olmaz..

biz zaten gittiğimiz evlerde tv nin kapatılmasını rica ederiz hep herkesin bi gözü orda bana saygısızca geliyo..

12. 16 Haziran 2009
  13. BEBEGIMIZ

BEBEGIMIZ ipeğin annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bence nişanlın sana bunu belirtmiş bence mutfağada alma sen dediğin gibi o zman başından kalkmazsa bak ben sana almayalım demiştim polemiklerine gireceksiniz bence ilk evlendiğiniz zaman canınızın sıkılmasına fırsat kalmaz daha sonra sıkılırsanız eşine çok fazla seyretmemesi konusunda pazarlık yaparak alabilirsiniz tabi teklifin ondan gelmesi gerekiyor bu durumda

14. 16 Haziran 2009
  15. Tugba_Nur1

Tugba_Nur1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eminim televizyon muhabbeti alır götürür. Helede evliliğin ilk yıllarında muhabbet kurulmazsa bence sonradan kurulması daha zor olabilir.
    Acaba ben de kimseyi takmayıp televizyon almasam mı :bbo: becerebilirsem tabi

16. 16 Haziran 2009
  17. BEBEGIMIZ

BEBEGIMIZ ipeğin annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım misafir senin evine tv izlemeyemi geliyor biz misafir gelince tv yi kapatıp sohbet ederiz bazı gittiğimiz yerlerde kapatmazlar mesela sinir olurum herkes açar ona ağzını izler

18. 16 Haziran 2009
  19. estel

estel Guest

canım gerçekten sohbet etmek bir alışkanlık işidir..baştan bu alışkanlığı edinemezseniz sonrası zor olur..

benim bi arkadaşım anlattı evlendiğinin ertesi günü bi bakıyo eşi yanında yokkafamçokkarıştı

nerde sence koşmuş adam sabah sabah yeni gelini yatakta bırakıp tv başına...şok yani..

tv oldumu saatlerce yatak keyfide yapılamz hep..

allah tamamına erdirsin bu arada inşallah..yerimseniben