Eşinizi veya nişanlınızı nasıl evliliğe ikna ettiniz ve bu konudaki önerileriniz...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve KUPAKIZI44 tarafından 16 Aralık 2007 başlatılmıştır.

16 Aralık 2007
    Konu Sahibi : KUPAKIZI44
  1. KUPAKIZI44

KUPAKIZI44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba herkese. Bir sevgilim var ve onu nasıl evliliğe ikna edeceğimi bilmiyorum. Birkaç kez ima ettim ama net cevap alamadım. Üstüne düşmek de istemiyorum. Net olarak sormadan nasıl ima edebilirim ve nasıl anlarım?

2. 16 Aralık 2007
  3. Zuzu

Zuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bence evlilige dair birsey soyleme ailenin veya senin evlenmek amaclı bi birlıktelk yasadıgını flnda ima bile etme
    erkek arkadası belki daha cok dusunmek daha cok seninle evli olmadan vakit gecrmek istiyordur, zamanı gelince yani o senle evlenmek istedgnde bunu belli eder senin ne dusundugunu anlamak icin veya boyle bisey olmazsa sen caktrmadan bahsedebilirsn.. maalesef cevremde cok gordum evlilik niyetyle olan veya kız tarafının laflarından dolayı kacan adamlar cok :KK70:

baskı yapmasan bile en ufak sozun bile erkek arkadaşını o pskolojiye sokabilir

hem evlilk iknayla olmaskkii :KK43:

4. 16 Aralık 2007
  5. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    benimle evlilik düşünmeyen birini bırak evliliğe ikna etmek
    onun için boşuna günlerimi harcamam bile:kahve:

6. 16 Aralık 2007
  7. cokokiz

cokokiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zaten nisanlıysa senle evliliği düsünüodur... bence istemiyorsa hiç uğrasma onun bi düsüncesi vardır herhalde... cnm

8. 16 Aralık 2007
  9. KUPAKIZI44

KUPAKIZI44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Beni seviyor bunu biliyorum ama maddi anlamda hazır değilim diyor. Buraya kadar sorun yok ama ben emin olamıyorum. Şöyle bir gerçek var, ki bu herkes için geçerli bence, zaman çok hızlı geçiyor. Birine yıllarınızı veriyorsunuz ama sonuç olumlu olmayınca bir başkasının hayatınıza girme süreci, hadi girdi diyelim onu tanıma süreci var. Onunla olup olmayacağı da meçhul. Yani gerçek ve ciddi bir zaman kaybı. Bu konuda haksız mıyım peki

10. 16 Aralık 2007
  11. Zuzu

Zuzu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ama maddi sorunu varsa kendine o konuda guvenmiyosa seviyosan beklemelisin.. baska taliplerm nolcak o zaman diye olmazki ama zaten

12. 16 Aralık 2007
  13. EflaNazLina

EflaNazLina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım ben değilde eşim beni evliliğe ikna etti..ama bence hiç ikna etmeye çalışma sonra zor bi durumda kalabilirsin sabret ve bekle zaten niyeti varsa zamanın bekliyordur sadece teklif ederse olumlu cevap verebileceğini belle etmem yeter.

14. 16 Aralık 2007
  15. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    resmen eşim beni evliliğe ikna edebilmek için çok uğraştı en son da kendimi öldürecegim deyince kabul ettim..iyikide etmişim..:)))
    bu arada sen değilde bırak karşındaki seni ikna edebilmenin yollarını arasın..kıymetin olsun güzelim...allah gönlüne göre versin...hakkında hayırlısı olsun...

16. 17 Aralık 2007
  17. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.172
    Ödül Puanları:
    188
    bence sabırlı ol sen üstüne düşdükçe o kaçar... adamın evleesş varsa bile paniğe kapılır.
    ben hiç birşey yapmadım.. birde bakıkki evlenmişiz... yani nasıl olduğunu bile anlamadık..
    eşim bana şimdilerde ben seninle evlenmek için çıkmıyordum sadece vakit geçirmekti amacım dedi..
    ama bak nasılda ağzı dili bağlandı ve benimle kendi rızası ile velendi... bu işler hem nasip ehmde vakit sat işi... sen akışına bıralk su yolunu bulur..
    amam baktın adam hiç yanaşmıyor boşuna günlerini heba etme...

18. 17 Aralık 2007
  19. EU3

EU3 Guest

Ona evlenmek istemediğini söyle,sadece küçük bir tavsiye erkeklerin dilleri çok uzundur.Bariz ikna edilmeye çalışıldığını anlarsa senin tarafından,ömür boyu kurtulamzsın dilinden,az koşmadın peşimden der.Sen en iyisi,Evlenmek istemediğini evliliğin sana çok uzak olduğunu,Evlenmenin akıl karı olmadığını,evlenenlerin halini görünce acıdığını söyle,aptal değillerdir erkekler aynı zamanda sen lafı açsanda o anlayacaktır ikna edilmeye çalışıldığını onun için evlenmek istemiyormuş tavırlarında ol.Evlilikten bahsedncede kendimi buna hazır hissetmiyorum.Yada sen bana hazır hissettirmiyorsun,Bazı şeyler içime sinmeli ,sinmeyen şeyi yapmak yanlış ve anlamsız olacağı gibi zorluklarıda peşinden getirir de....Lazfını kes senin peşinden koşar merak etme kaçan kovalanıyor

sessizkaldimgene bunu beğendi.