Eşinizin ailesi ve maddiyat

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zedier tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : zedier
  1. zedier

zedier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Eşinizin ailesi maddi olarak yardım ederler mi yoksa eşinizi banka gibi mi görürler.

2. 25 Aralık 2009
  3. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Eşimin ailesi ile pek parasal bir ilişkimiz yoktur. Bir kere biz sıkıştık onlardan aldık, bir kez de onlara verdik onlar sıkışınca. Ama birbirimizin bütçesini bilmeyiz bile.

4. 25 Aralık 2009
  5. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    iki kişide çalışınca özellikle erkek tarafı bu konuda çok yüzsüz olabiliyor. Örneğin, anne baba ve kardeşlere ek olarak, dayı, amca, hala oğlu v.s. para isteyebiliyor. Yani benim gördüğüm bu.

6. 25 Aralık 2009
  7. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    eşimin ailesinini ekonomik durumu çok iyi ayda 3 maaş giriyor eve rekli yatırırım yapıyorlar biliyorum bizden istemezler ama biz para biriktirmek zorundayız üstelik eşimle benim maaşımın toplamı onların ve giren paranın yarısı kadar matemetik prpblemi gibi oldu ama onalra 2 giriyorsa toplamda bize 1 giriyor
    sürekli bize dahabdogsu eşime takılırlar tutumlu diye ama napalım mecburuz tutumlu olmaya

8. 25 Aralık 2009
  9. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    Birine verecek kadar zengin :eek:
    Birinden alacak kadar kötü değil durumumz. :hulya:
    onlarda biliolar halimizi .. .
    Taksitlerimiz kiramız war sonuçta . .zaten görünen bi eksiklik warsa onlarda kendimi sıkıp veririm sositososito

Son düzenleme: 25 Aralık 2009
  10. 25 Aralık 2009
  11. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    eşimin ailesinin maddi durumu ciddi anlamda çok iyidir
    hamdolsun bizimde durumumuz iyi
    öyle bişeye gerek kalmiyor yani ama sıkışacak olsak ilk onlara sorarız ki asla esirgemezler seve seve yardım ederler adım gibi eminim
    kayinvaldem özellikle çok cömertir
    hata öyleki benim haberim olmadan kendi gününe benide katmış
    birgün elinde bir paraylan geldi dedi kızım al bu ay gün sırası seninde güle güle kullan yerimseniben
    ihtiyacım olduğundan değil ama beni düşünmesi okadar çok hoşuma gittiki anlatamam
    o zamandan beri her seferinde benide katar güne, aslada parayi kabul etmez ben ikimizin yerine veriyorum der

12. 25 Aralık 2009
  13. eet iki kişi çalışınca benim eşimin tarafı saolsun baba kardeş amcaoğluyenge vsss hep para ister bizimki verir benim akıllı aşkım daha kartlarımı ödeyemdim diye dertlenip dursun

14. 25 Aralık 2009
  15. lidya81

lidya81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    bizden şimdiye kadar para istemediler daha doğrusu isteyemediler, eşimin kardeşi yaza evlenecek kesin üzerimize yıkarlar diyordum Allah yok yerden bi kapı açtı ev aldık ve onun taksitlerini ödemeye başladık o yüzden uzun bir süre rahatız. Kayınvalidemin yanında biraz ah vah para yetmiyor zar zor denkleştiriyoruz diyorum onlardan para isteriz korkusuyla gık çıkaramıyor.

16. 25 Aralık 2009
  17. Bxoxgxuxrtlennn

Bxoxgxuxrtlennn En güzel hediyem... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bizim ihtiyacimiz oldugunda yanimiza bile yanasmadilar ama simdi durumumuzu düzeltir düzeltmez maasa bagladik kendilerini üstelik onlar bize ögrenciyken evlendik diye o zamanlar sürürnün hakettiniz demislerdi...
    ne diyim Allaha havale......

18. 25 Aralık 2009
  19. eflatun81

eflatun81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    Eşimin ailesi diye demiyorum,ha banka ha eşim..kesinlikle karşı değilim babasına para vermesine hatta vermek zoruna amaa ya diğerleri?dıdısının dıdısına acır eşim,borçlarınıda ödemezler,biliyolar eşimin yufka yürekli olduğunu sen napıyosun diye merak ediyosanız,ağzımı açıp sen niye para veriyosun demiyorum..evi geçindirmek zorunda olan kendisi sonucuna kendi katlanacak