Eşinizin alkolle arası nasıl ve bu sizi ne derece rahatsız ediyor?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve kendimce tarafından 24 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

24 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : kendimce
  1. kendimce

kendimce Sen,Ben ve Bebeğimiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar malum alkol bütün kötülüklerin başlangıcı bana göre eşi alkole düşkün olan varmı ve eğer varsa bu konuda neler yapıyorsunuz paylaşmak istermisiniz

2. 24 Mayıs 2009
  3. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşim hiç alkol almaz, tadını sevmıyor. sanırım ortam yaratmasına ızın vermemenız lazım. eve ıçkı almasına ızın vermemek gıbı şeylerle başlasanız.

4. 24 Mayıs 2009
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    eşim sürekli alkol almaz. tek başına içmez. ya arkadaslarıyla ya da benimle tv izlerken. o da en fazla 2 bira belki 3.. nadir yerlerde gittiğimiz mekana göre rakı yada votka içer. ama ona hiç dokunmuyor. hatta içince şeker kıvamına geliyorsun diyorum. daha romantik bişiy olup çıkıyor:)
    kendini bildiği için içmesine karşı değilim. hafta da en fazla 1-2 kez içer. bazen aylarca içmez.

eğer bünyesi kaldırmıyor olsaydı içip sapıtsaydı.. sürekli içseydi..
    ve maddi sıkıntı yaşatacak boyutta içseydi heralde zorla tutar kolundan ya doktora ya avukata giderdik.

6. 24 Mayıs 2009
  7. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benim eşim alkol almaz..yılbaşında 1 bira içer..oda nadir ortama uymak için..

8. 24 Mayıs 2009
  9. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    benim eşimin alkolü yok zaten bende sevmem özel günlerde bi kadeh alır benle okadar

10. 24 Mayıs 2009
  11. asiye1985

asiye1985 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    allaha çok şükür eşim içki sigara asla kullanmaz.ailemdede görmediğim için hiç alkol kullanan çok kötü olurdum herhalde.

12. 24 Mayıs 2009
  13. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Eşimin alkolle ilişkisi benle olan ilişkisinden daha fazladır. Yani her akşam zıkkımlanır. Önceleri çok üzülürdüm, sonra vazgeçtim. Çünkü ben ne desem adama batar ve devamlı kavga ederdik. 2 çocuğum var. Onların büyümesini bekliyorum, eşimin alkolden başka bir yamuğu olmasa da, çocuklarım büyüyünce (ki kendime bunun için 5 yıl verdim. Allah kısmet ederse tabi) kıçına tekmeyi vurucam. Alkolik bir kocayı sırf çocuklarım için çekiyorum, Allahın izniyle bu günlerde (ölmez sağ kalırsak) bitecek bir gün.

14. 24 Mayıs 2009
  15. liselim

liselim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşimde her gece içinler kervanından maddi olarak geçtim ama manevi olarak çok üzüyor beni.özellikle her gece yatağınızda ağzı leş kokan bir adam ve siz koku duymamak için devamlı arkası dönük yatan bir kadın ne kadar zor tahmin bile edemzsiniz.üstelik çok konuşuyor ve fi tarihinde yaşanmış iyi kötü her şeyi irdeliyor delirtiyor RABBİM benim ve benim durumumda olanların yardımcısı olsun bize peygamber sabrı versim.:enbuyukkk:

16. 24 Mayıs 2009
  17. haxsxarxix kedi

haxsxarxix kedi pıtırcık şurubu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ara sıra içiyor ayda bir kere falan ya 2 bira, ya da bir kadeh rakı.
    kendini bilerek içer yani sarhoş falan olmaz sapıtmaz saçma sapan konuşmaz. kendi kendine içip müziğini dinler, internette gezinir vs.. yani bana ya da çevreye maddi manevi hiçbir zararı yok aslında.
    ama ben yine de sevmiyorum.
    gece yatağımda içki kokan bir erkeğe tahammül edemiyorum çünkü.
    ama esıme baskı uygulamıyorum ayda bır kere de olsa ıcılmeyecek dıye.
    öyle soylesem ınadıma her gece ıcmeye baslar cunku.

18. 24 Mayıs 2009
  19. eeesss

eeesss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    canım ebnim eşim alkollü yerde çalışır ama ayda yılda bi içer bana söyler ama arada bi olur ama herzaman değil hayatım gel evde iç arada içeceksende benden sana eşlik ederim bi kaç yudumla derim bu birazda tercih meselesi bence ama herzaman sağlıklı olmazz hiç bi yönden