Eşinizin annesi,babası ve erkek kardeşiyle birarada oturmayı kabul eder misiniz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Ekşielma tarafından 27 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

27 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : Ekşielma
  1. Ekşielma

Ekşielma Guest

şuan bekarım temmuzda Allahın izniyle düğünüm var.ve biz bir ev aldık nişanlımla. benim korkum evlendikten sonra ailesinin yanımıza taşınmayı istemesi.siz böyle bi durumda ne yapardınız.eşiniz size böyle bi konuyu açsa ne derdiniz..

2. 27 Mayıs 2010
  3. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım neden yanınıza taşınmak isteyeceklerini düşünüyorsun?
    Onlarda baya nüfuslu bir aileymiş, bir evin içinde çok zor olur... Bunu gerektircek önemli bir sebep mi var..

4. 27 Mayıs 2010
  5. Ekşielma

Ekşielma Guest

şöyle bi durum var.şuan gecekonduda oturuyorlar.ev yıkılırsa bana böyle bi teklifle gelebilirler.eğer yıkılmasa bile evi biz krediyle aldık katkıda bulunmak için birlikte oturmayı teklif edebilirler.

6. 27 Mayıs 2010
  7. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eğer evleri yıkılırda açıkta kalırlarsa söylenecek söz yok canım, ortada bırakamazsınız ki..
    Ama size destek sağlamak için vs gibi bir sebeptense inan hiç kolay olmaz.. Evde Bir erkek kardeş bir anne bir baba... Siz kendi kendinize yetersiniz diye düşünüyorum, bunu eşinede söylemelisin.. Sonuçta şimdye kadar orada oturuyorlardı, oturmaya devam edebilirler.. ama dediğim gibi yıkılacaksa evleri, o zaman konu apayrı..

8. 27 Mayıs 2010
  9. Ekşielma

Ekşielma Guest

ya evet bize destek olmak amacıyla gelmeleri imkansız zaten çünkü bi tek babasının emekli maaşı var.kardeşi askerde gelecek işe girecek falan derken pek bi faydaları olmaz bize.
    evleri yıkılırsada kiraya çıksınlar kaynım gelir işe girer babasının emeklisiyle öderler kiralarını diye düşünüyorum tabi benim kendimce düşüncem bu onlar ne diyolar bilmiyorum.
    off daha evlenmeden bu düşünceler canımı sıkıyor ya

10. 27 Mayıs 2010
  11. moxis

moxis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hepberaber yaşanmaz gülüm yaşanmaz, Bence sen bu konuyu hiç kurcalama.. nişanlın açarsada anlamamazlığa vur, öyle bir ihtimali hiç düşünmemişsin gibi.. Aynı eve girdikten sonra çıkında diyemezsin bir daha.. en baştan konuşman en hayırlısı, tabi nişanlın konuyu açarsa.. Söylediklerin çok mantıklı size destek olup olamayacakları bir yana aynı evde 5 nüfus çok yıpranırsın çok.. Baştan sakin bi şekilde tatlı dille net fikrini söyleyip güzel güzel geçinmek varken .. hayırlısı olsun a.s.
    Şimdilik öyle bir konu açılmamış aranızda varsayımlar üzerine kafa yorup şu güzel günlerinizi sıkılarak geçirme canım, tadını çıkar nişanlınla..

12. 27 Mayıs 2010
  13. Ekşielma

Ekşielma Guest

çok haklısın mümkün değil yaşanmaz ya.Allah korusun birinden birine bişey olsa tek kalsa kaynımda evlenmiş olsa tabiki bakılır ama şuan dediğin gibi 5 nüfus ne demek ya.onların bi düzeni var şuan gelecekler benim ayrı bi düzenim olacak iyiken kötü olacağım.
    nişan takıldıktan sonra biz nişanlımla nette eşyalara falan bakarken annesi hep diyodu şu koltuğu size veririm oturma odasına koyarsınız.şunu size veririm falan diye konuşmalar yapıyodu hatta en son oturma odası yapmayında o boş odaya çift kişilik bi yatak alın diyodu tabi ben saf o zaman anlamadım ne gereği var falan diye geçiştirdim düşündükçe niye dediğini anlıyorum benden bi ışık görseler hemen beraber oturalım diyecekler.

14. 27 Mayıs 2010
  15. beren2008

beren2008 2013 benim yılım olacak:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim fikrim tabiiki ev üstüne ev kurulmaz bence şimdiden böyle düşünüpte canını sıkma herşeyi oluruna bırak belki hiçbir zaman böyle birşey olmayacak vede sen boşuna canını sıkmış olacaksın bence sen boşver bu düşünceleri evini düşün evinde eşinle ne kadar mutlu yaşayacağınızı düşün ilerideki doğacak bebeklerini düşün mutlu ol hem senin şimdi ne koşturmacaların vardır hiççç aklını böyle düşüncelerle bulandırma mutlu olmaya bak canım

16. 27 Mayıs 2010
  17. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    807
    Ödül Puanları:
    153
    Ben evlenemeden önce eşim oturalım demişti asla dedim...
    ılişkimi bile bitirebilirdim tam olarak tavrını koyacaksın biraz yumuşaklık gösterirsen gerisi gelir...

18. 27 Mayıs 2010
  19. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Bu dusuncenızı kendınıze saklayın bence. Zıra olmayan fıkrı akıllarına sokabılırsınız. Oldu kı boyle bır taleple karsılastınız, sartları goz onunde bulundurup, durum degerlendırmesı yapabılırsınız. Evlerı yıkılmıs ve yenı bır ev kurma ıhtımallerı guc ıse sanırım kabullenmekten baska secenegınız yok. Fakat bunu kabul ederken gecıcı surelıgıne oldugunu da belırtebılırısınız. Gerekırse sız de calısıp, esınızın aılesının yenı bır eve tasınmasını kolaylastırabılırsınız.