Eşinizin ince ayrıntılarıyla ilgilenirmisiniz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Saruboceq tarafından 25 Ocak 2008 başlatılmıştır.

25 Ocak 2008
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Kızlar eşinizle ilgilenirmisiniz?
    Yani duşundan iççamaşırına,havlusundan çorabına,gömleğinin yakısından temizliğine kadar..
    Ben ilgilenirim..
    Evden çıkmadan son kontrolünü yaparım mesela gömleği kravatını düzeltirim..
    O pufun üzerine çıkarır koyar havalandırmasını ben yaparım siler öyle koyarım kumaş pantolonlarını dolaba..
    Ayakkabılarına bakarım..
    Eğer kızgınsam suratına bakmam ama,hammalık mı yapıcam diye düşünürüm :1closedeyes:

2. 25 Ocak 2008
  3. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    yoook canım dha neler.çocukmu canım.kendi kişisel işlerini yapmaktan acizmi.kendi kişişer işlerini kendi yapar valla.tüsünü yaparım okadar onun dışında herşeyini kendi yapar.zaten bana yaptırmaz.ben çocukmuyum bana çocukmuşum gibi davranma der.

4. 25 Ocak 2008
  5. spacegirl

spacegirl çaktırmayın aslında yokum Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    doğrusu yapmam. 35 yaşında adam çocuk mu? ben 4 yaşındaki oğluma bile kendisinin hazırlanmasını öğretiyorum. akşamdan okula götüreceklerini filan hazırla diyorum. Sonuçta kocamın annesi değilim sadece eşiyim. bir yetişkin olarak kendisinin yapabileceği şeyleri üstlenmeyi de düşünmem doğrusu. En fazla hava soğuk bereni aldın mı filan die ilgi göstermiş olurum.

6. 25 Ocak 2008
  7. Pelin

Pelin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gülşahcım bende ewlenınce senın gıbı olmayı duşünenlerdenım sanırım sende bıraz anaç ruhlusun.Bende herseyıyle ılgılenmeyı planlıyorum bakalım ınş...
    çok çokk sevdiğim için belkide onu bebeğim gibi göruyorum zaten annesınden
    görmus olduğu bı duzen ve tıtızlık var onun aynısını bende ona sağlamalıyımkı annesını aramasın mutsuz olmayalım:roflol::roflol:
    doğrumu dusunuyorum kızlar yoksa ewlenınce düşüncem değişirmi:1hug:

8. 25 Ocak 2008
  9. gxuxlzeyno

gxuxlzeyno ÜÇ GÜLÜM... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    TABİKİ İLGİLENİRİM... ve de cok hosuma gider. Mesela gömlegine uygun kravatı secerim, ütüsünü ve evden cıkmadan önceki halini kontrol ederim.
    esimle ilgilenmek hosuma gidiyor:asigim::asigim::asigim:

10. 25 Ocak 2008
  11. Kite_Runner

Kite_Runner Pretty Woman Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    Koca adama niye yapıyımki bunları. Temiz kıyafetleri dolapta, ütülenmiş vaziyette...Bazen sorar bu olmuşmu diye okadar.Ay sabah zaten gözümü zor açıyorum. Kendinizi bukadar adamayın bence...Çalışıyorum ben tabii bi de...Çalışmasam yapar mıydım?:uhm: Yok h:eek:iç sanmıyorum

12. 25 Ocak 2008
  13. spacegirl

spacegirl çaktırmayın aslında yokum Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ahhh gençlik ahh :))). Doğrusu ben düşüncene katılamayacağım. Ne yapıyorsak biz kadınlar yapıyoruz. Sevgimizle, fedakarlığımızla, annelik duygusuyla adamların ellerini, ayaklarını bağlıyoruz, önlerine bir önlük bağlamadığımızla kalıyoruz ilk evlilik zamanlarında. Ama sonra çocuk, iş, ev üçgeninde kalınca bu adamlar niye yardım etmiyor, niye bir çorabını bile yerden alıp kirliye atmıyor, herşeyi ben yapmak zorunda mıyım diye ağlanıyoruz. E adam alışmış. Kim alışmaz rahata. Bana da yapan olsa ben de alışırım. Ama sonra?. herşey insanlar için bunun hastalığı var, zor günleri var. Ayrıca evlilik bir anne-çocuk ilişkisi değil bir ortaklık. Bu ortaklık maddi konulardan yatağı paylaşmaya kadar herşeyi kapsayan bir ortaklık, neden ev işleri veya diğer işler paylaşılmıyor? Lütfen canlar, kocalarımızı da bu yükümüze ortak edelim. Bu işin yaşlılığını da düşünün. Yapamaz edemez demeyin ne olur? Ben 30 yaşımdan sonra öğrendim ev işlerini vsyi. Yok öle kadın kısmı doğuştan ev işini bilerek doğar diye birşey. Sonuçta öğrenilen birşey bu. İşi yapmaya harcayacağımızı çabayı, kocalarımıza işi öğretmek için harcayalım. Hem rahat edelim hem de paylaşma duygusunu yaşayalım.
    bir not daha: Kalamış canım, sen nasıl anne evinden çıkıyorsan, o da anne evinden çıkıyor. Artık anne düzeniniz olmayacak. Ne düzen kurarsanız kendiniz kuracaksınız. O düzeni de ikiniz kurmalısınız. Yok ben böyle alıştım sen de bana böyle yap muhabbeti. O düzeni istiyorsa, çaba harcayıp kurmasını bilmesi gerek. Müstakbel eşini çok sevebilirsin (ne güzel) ama o senin bebeğin değil,eşin, hayat arkadaşın. Lütfen aradaki farkı farket. Bu da bir abla nasihati, alınmaz, darılmazsan.

Bu da benim düşüncemdir.

mavigunsnroses bunu beğendi.
  14. 25 Ocak 2008
  15. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende ütülerim iç çamaşırlarımıza kadar ve herşeyi yerli yerine koyarım.ona kalan sadece almak ve giymek.onuda yapar zaten.çıkarıncada kirlisini yerine koyar.bende bakarım şöylebır evden çıkarken ama herşeyi üstlenmek yanlış.30 küsuryaşında insanlar giyinmeyi beceriversinler canm..space girl sana katlıyorum.......

16. 25 Ocak 2008
  17. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    O bana soruyor evden çıkarken , ne giyeyim , nasıl olmuşum , böyle iyi mi diye.
    Bana sormadan adım atmasın diye baştan böyle alıştırdım :KK70:

18. 25 Ocak 2008
  19. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    ilk evlendiğim günlerde çok zevk alıyordum herşeyiyle ilgilenmekten. nasıl alıştırırsan öyle gider diye ikaz etmişlerdi halbuki :roflol: ama benim içimden geldiği için yapıyordum. zaman geçtikçe eskisi kadar yapasım gelmiyor. şimdi arada sırada yapıyorum ozaman yaptığım şeyleri yapmak görevimmişim gibi hissetmiyorum oda öyle düşünmemiş oluyor böylelikle.memnuniyetini gösteriyor. yerimseniben