Eşinizin sizi sevmeye çalıştığını öğrenseydiniz

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve eflatun81 tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

22 Aralık 2009
    Konu Sahibi : eflatun81
  1. eflatun81

eflatun81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar sabaha kadar uyumadım moralim okadar bozukki sıkıntıdan patlıcam.Buraya yazıp rahatlıyorum az da olsa..daha önce kaynım ve eltimle ilgili topik açmıştım.o konu ile bağlantılı olarak eşimle ilgili birşeyler yazıcam okuyanlara fikir verenlere şimdiden tşk ler..
    1 buçuk yıllık evliyim.eşim olduğu için demiyorum bana ve diğer insanlara iyi niyetli ,yardımsever,dedikodu yapmayan,düşünceli biri.kendisi iyi bir ünv bitirip kariyer sahibi olmuş buna rağmen alçakgönüllü biri.görücü usulü evlendik,daha doğrusu tanıştırıldık.nişanlı iken farklı şehirlerde idik telde ,nette görüşürdük çok nadir gelirdi ist dan sivasa..nişanlı iken uzak olmamızdan kaynaklandığını düüşünürdüm ondaki suskunluğun.ama evlendik yine aynı kızlar..bana çok değer verir,ütüsünüde kendi yapar,ayağıma çorabımı giydirir fakaat benimle pek konuşmaz,hep suskundur.bilgisayarında oyun oynamayı ve dizi izlemeyi tercih eder.bir yere gideriz gittiğimiz yerde e konuşmaz.beni kırmamak için kelimelerine dikkat eder..güzel olduğumu ben sormadan söylemez,hatta ilk aylarda giyim tarzımı eleştirirdi,eski fotoğraflarımda erkek gibi olduğumu şimdi daha iyi göründüğümü,kadınsı giyinmem gerektiğini söylerdi.elbiselere bisürü para dökerdim çıkardım karşısına sorardım,çoğunu beğenmez ben üzülünce sen sordun ben söyledim derdi,artık farkında beni çirkin bulduğunu düşündüğümü biliyor buna rağmen bana güzelsin diye iltifat etmiyor..Arkadaşlar sizce eskiye göre seni daha güzel buluyorum,eskiden çok zayıf kara kuru bişeydin demek iltifat mı? biliyorum güzel olmadığımı,madem beni beğenmiyordu almasaydı..neyse
    Gelelim şeytan kaynıma..Bundan 5 ay önce eşimle konuşmuş ..sen bu kızı nerden buldun çok çirkin,sana yakışmıyor demiş..ben bu lafları kaynımın kendi ağzından duydum,eşime sordum hayır öyle bişey demedi dedi..fakat kaynımla ilgili tartışırken dün kendi itiraf etti evet bana senin güzel olmadığını,canayakın durmadığını söyledi dedi.sen nededin siye sordum..eşim ist la yeni geldi zamanla alışacak abi,aslında çok iyi biri,geriden duruşu öyle demiş..kızlar eşim bunları söylerken yine beni güzel bulduğunu söylemedi.
    Dün kaynıma mail atmıştım,tartışmıştık,bana hakaret etti ben de ona ..eşime okuttum yazdıklarını eşim bu olaydan sonra abisinin 5 ay önceki süşüncelerini..abisi mailinde bana kardeşimin yanında çocuk gibi duruyorsun seni ilk gördüğümde farketmedim bile diyerek resmen bana hakaret etti ve daha yazmadığım birçok terbiyesiz lafları var..soracaksınız eşin ne dedi diye..eşim abimde sende hakaret içerikli konuşmuşsunuz ,o senden büyük sen hatalısın ,ondan özür dileyeceksin diyerek özür maili yazdırdı bana..ona cana yakın davranacaksın yoksa herşey kötü olacak dedi..özür diletti zorla bana adam cvp bile yazmadı..en çok üzüldüğüm şey de abim sana çirkin dese de ben se i güzel buluyorum dememesi..eskiden benim için güzelllik önemli değil ,şimdi önemli mi olmaya başladı acaba.kızlar velhasılı eşimin suskunluğunun,bana güzel demeyişinin,tv ve pc de vakit geçirişlerinin sebebi buymuş.BENİ SEVMESİ DEĞİL SEVMEYE ÇALIŞMASI imiş..ben çabalamıcam,beni sevmesi için.benim tipim bu,insanlar beni alçakgönüllü bulur kendi ailesi ve kendisi başta olmak üzere..buna rağmen beni kadın olarak beğenmiyorsa çabalamıcam beni sevmesi için bu evlilik nereye varacaksa varsın umrumda değil artık..ben salak değilim ya hissediyordum eşimin benimle paylaşımının az olduğunun,beni güzel bulmadığının.kendisi çok iyi biri kızlar kırıcı değil ama paylaşımımız yok.Başınızı ağrıttım kızlar kusura bakmayın

2. 22 Aralık 2009
  3. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    başka kişilerin ne söylüyorsa söylesin aranıza kimseyi sokma kaydirigubbakcemilemuhatap olma mail dahi yazma, bence sen çok abartıyorsun gibime geldi benim eşimde :hulya:fazla konuşmaz onun yapısı bunu kabullen erkek kısmı hiç fazla konuşmaz eğer konuşkan olursada bilki bol bol yalan söylüyor çirkin felan o nerden çıktı bütün kadınlar güzelldir sadece sana yakışanı giymelisin uygun tonlar önemli birde artık derim ki kendini olduğun gibi sev kimsenin seni incitmesine izin verme :kahve:

4. 22 Aralık 2009
  5. esma01

esma01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Neden böyle düşünüyorsun ben hiçbirşey yapmam diye bütün kadınlar güzeldir ama bakımlı olmak gerekir bence daha bakımlı ol eşin sana yeterince ilgi duysa abisinin hakaretlerinede sessiz kalmazdı onlar ne derse dersin sen söleme yazma politik ol bak abin ne yazmış ben cevap vermedim de geç bir kadın en çok kendini güzel hissettiği zamanlar güzeldir sakın kendine olan güvenini yitirme eminim çok güzlesindir abisi sana psikolojik baskı yapıyor yenik düşme eşinide biraz kendi haline bırak kendinide yıpratma opuyorumnanaktan

6. 22 Aralık 2009
  7. kk-delisi

kk-delisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım bu güzelmiyim takıntını anlamadım. Neden sürekli sorup duruyorsun ki eşine. Ben de öyle çok çok güzel bir hatun değilim ama elim yüzüm düzgün çok şükür. Kaynını hiç anlamadım zaten sanki sen onunla evlisin. Sana ne be adam kardeşin gitmiş beğenmiş evlenmiş, sana mı kaldı güzeldi çirkindi. Sen çok istiyosan git dünya güzeliyle evlen. Sanki kendisi erkek güzeli:eek:klava::eek:klava:. Bırak herkes evinde mutlu huzurlu otursun. İşte insanda dert tasa olmassa boş boş oturursa burnunu da milletin yuvasından çıkarmaz.

Bana bak arkadaşım sen de hatalısın dış kapının mandalı bir adamı güzelliğin yada cana yakınlığına inandırmak gibi bir zorunluluğun yok. Sen eşinle mutlu huzurlu otur kavga etmek istiyosa canın bundan başka bahane de çok bulunur. Ama şunu unutmaki hiç kimse kimseye mecbur değil. Kocan seni güzel bulmuyorsa yanında huzuru da yoksa gidecekse gider. Benn güzel miyim ben şişman mıyım ben ölemiyim bölemiyim diye de adamı sık boğaz etmenin alemi yok.
    O yüzden sıkma canını kendine uğraşlar bul oyalanacak böle saçma şeylere de takma kafanı. Kaynınla da fazla yüz göz olma bence. opuyorumnanaktan. Önce kendin inan kendine ne diyorlar eski türk filmlerinde BEN GÜZEL BİR KARIYEM.sırnaşık şeysırnaşık şey

8. 22 Aralık 2009
  9. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Görücü usulü evliliklerin olumsuz tarafı bu.
    eşiniz size aşık olup evlenseydi sizde gerçekten dünyanın en çirkin insanı olsaydınız yine de umurunuzda olmazdı.çünkü eşiniz ben seçtim,sev,yorum ben beğeniyorum diyebilirdi.

bence mesele 1,5 yıl sonra bile kaynınızın bu lafları niye söylediği,ayrılmanızı mı istiyor..?
    farzedelim ki çirkinsiniz,eee ne olacka evlisiniz mutluysanız da kaynınıza ne ..?
    eşiniz şikayet falan mı ediyor acaba..?

çirkinim diyerek kendinizi yıpratmayan iki tane kendini bilmez adamın eline düşmüşsünüz görücü usulüyle evlenip suç sizde değil..evlilik kumar hele böylesi daha büyük kumar..

ben olsam özür mailini asla yazmazdım,ne olacaksa olsun derdim..bana hakaret eden adam yüzünden dayak da yiyeyim barii..!!!

10. 22 Aralık 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    Erkeklerin aklı evleneceği kadında, kalbi ise başka kadınlardadır..Sizce? Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar bir dergide bu cümle yazıyordu.erkekler aklı ile evleneceği kadını seçer fakat evlendikten sonra kalbi başka kadınlardadır.Dikkatimi çekti eşimin fikrini öğrenmek istedim sordum."Erkekler namusunu dışarıda koruyabilecek ,evinin işine bakabilecek kadınla evlenir ama dekoltelii,bakımlı ,çekici kadınlarda aklı kalır,fakat o tür kadınlarla evlilik olmaz" siz ne diyorsunuz bu konuda ,Açıkçası ben çok sinir oldum,bir yıldır evliyiz,eşim bana çok saygı gösterir,saygıdan başka şeylermi eksik acaba bizde daha doğrusu bende
    bir diğer konunuz.
    bence bu laflar sizi rahatsız ediyor. eşiniz zaten bu sözüyle sizi çekici ,bakımlı bulmadığını söylemiş. çekici ,bakımlı,kadınla ,erkekler evlenmez ,demiş. namuslu ve evin işlerini yapan kim olursa olsun onunla evlenecekmiş demek.hoş ,çekici bakımlı kadın namuslu olmaza geliyor lafları ya. oda ayrı bir hakaret .

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Aralık 2009
  12. 22 Aralık 2009
  13. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    çıktığı kız ile evlenmez kız kötü diye yani her türlü kulllanmıştır

eli değmemiş kız ile evlenir namus için erkeğin ne ten uyumu olur nede aynı görüş

her vakit yalnızlık yaşar
    yazdıklarından bu çıkıyor:icecream:

14. 22 Aralık 2009
  15. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    bir insanın çıktığı kızı kullanması ne demek ya.. nasıl bir laftır kullanmak.
    biriyle çıkıyorsan kullanmışmı oluyor seni.. ne alaka.
    hem dışardaki bakımlı, çekici her kız namussuzmu.

16. 22 Aralık 2009
  17. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    cnm sen önce kendini çirkinim diye kabullenmiş kaderine razısın eşine nasıl güzelsin dedirmeye çalışıyosun ki.çirkin olabilirsin tabi bu göreceli bi kavram ama aklın var.hem iş güzellikt değil
    anladığım kadarıyla durumun o kadar kötü değil
    git cıvıl cıvıl sana yakışan şeyler al.neşeli bakımlı ol
    bakımlı derken fönlü ojeli anlamında değil en azından temiz bir görünüm ve güler yüzle davran
    zamanla eşinde alışır sana.bazen hepimiz çok sevdiğimiz insanlardan nefret eder duruma geliyoruz, yada nefret ettiklerimiz bi anda değer verdiğimiz kişiler olabiliyo.şanslı olduğun nokta eşin seni kırmıyo bunu bence göz ardı etme.sevmese değer vermese emin ol daha farklı davranırdı.sessizliğine bişey diyemeyeceğim biçok erkek böyle çünki.zamanla düzelir herşey cnm
    biraz özel olacak ama cinsel yönden umarım sorununuz yoktur.bu şekildede bağlayabilirsin kendine
    sevgiler...

18. 22 Aralık 2009
  19. joey

joey just breathe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eşinle açık açık konuşsana. için içini kemireceğine bırak o düşünsün. uygun zamanı yakala, içini ona dök.
    burda anlattıklarını ona anlat. "sen bana sürekli böyle diyorsun, kendimi kötü hissediyorum sen böyle dedikçe ve mutsuz oluyorum. mutsuz olan bir kadının kendine bakmasını etrafa gülücükler saçmasını bekleyemezsin" de. bu tavırlarının sebebini açıkça söylemesini sağla. laf arasına onun çok iyi kalpli, kırıcı olmayan bir insan olduğunu... vb cümleler sıkıştır. "belki de beni kırdığının farkında değilsin ama çok üzülüyorum" de... ama bunları yumuşak yumuşak, suçlayıcı olmadan söyle. "sen bunu bunu yaptın" değil " sen böyle yapınca ben şöyle hissettim" de..

bu tarz bir konuşma yap bakalım ne olacak? kimi erkek iltifat etmez, erkek adam iltifat mı edermiş diye düşünür. belki seninkinde de böyle bir durum var, sen bunlar anlatınca kendine gelecek. bir ihtimal yani...