esinizin ve sizin "memleketiniz" aynimi ?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Emine tarafından 19 Haziran 2008 başlatılmıştır.

19 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Emine
  1. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    sizin ve esiniz memleketi aynimi?

iyi aksamlar hanimlara.s.

aslinda faretmez memleket ayni olmasa bile insan birbirini sevdigi zaman hic memleketinin ayni olup olmadigina bakmiyor bile...
    yinede yöre olsun töre olsun cok fark vardir....
    hani derler ya her insanin sogan dogramasi degisik olur diye....bunu söyleyen dogru söylemis...
    ben trabzon´luyum , esim ise ankara ....ben mesela kendi yöremden hic birsey bilmiyorum neredeyse.....
    benim icin kötü birsey, yani bunu gün gectikce daha cok fark ediyorum...

ya sizler anlatmak isteyen buyrun anlatin düsünceleriniz yada yasadiklariniz nasil ???

2. 19 Haziran 2008
  3. mumudihaba

mumudihaba 6 MELEK ANNESİ Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    eşimle aynı memleketteniz ama ben şehirde büyümüş
    düşündüğünü çekinmeden söyleyen daha rahatımdır
    eşim ise belli kalıpları hala yıkamamış ailesinin dışına çıkmamış
    çekingen en önemliside benim için hayırrr demesini bilmeyen bir adam işte
    aynı memleketliyiz ama aramızdaki kültür farkı çok
    ama ben eşimide böyle olduğu için seviyorum

bir ipte iki cambaz oynamazmış
    eşimde benim gibi olsaydı ............................

4. 19 Haziran 2008
  5. Bleudream

Bleudream Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende Trabzonluyum erkek arkadasimda,bence memleketten olmasi iyi huyunu suyunu iyi bilirsin ama yinede onemli olan anlasabilmekdir ,anlasdikdan sonra memleketmis falanmis bos.

6. 19 Haziran 2008
  7. bendenxixzz

bendenxixzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde farklı memleketlerdenız,
    ama aramızda uyum sorunu yok :nazar:
    aynı dılı konusuyoruz :)))

8. 19 Haziran 2008
  9. BenNazKsK

BenNazKsK Çiçek&Böcük:) Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Eşimle bende farklı memleketteniz..Ben İzmir eşim Ankara...Ama onuda İzmirli yaptım...Mecbur işimizde burada..Farklılıklar kendisiyle yaşamadım ama ailesiyle yaşıyorum zaman zaman...Mesela et yemekleri bizde sebze yemekleri ağırlıkta..Onlar geldiğinde et yemekleri yoğunlukta pişer hertürlü ne olursa olsun illa içinde et benzeri ürünler olacak..Bense kendime ayrı yemek yaparım muhakkak yoksa aç kalırım:roflol:

Birde ilk başlarda kullandığım bazı kelimeleri anlamakta zorluk çektiler bilirsiniz İzmirin meşhur kelimleri bunlar sonra sonra alıştılar bende tabiki alıştım şimdi her iki yöredende konuşuyorum..Zaten lehçeleri çok çabuk kapıyorum bu aralar evde rumeli havası yoğunlukta esiyor..Elveda Rumeli sayesinde:roflol:Yazdıklarımı şöyle bir okudumda insan gerçekten sevince ne olursa olsun farketmiyor herşey güzel görünüyor gözüne..Hiç kimsenin ağzının tadı bozulmasın zamanla herşeye alışılıyor .a.s.

10. 19 Haziran 2008
  11. h_i_s

h_i_s OĞLUM BERKİN'İM <3 Pro Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    153
    Ben daha evli değilim ama ben de gelem dedim.. 17 gün kalmış zati görmeyiverin bekar olduğumu :roflol:

Ben aslında kendim de karışığım yanii annem İzmir li babam Burdur lu ama ben doğma büyüme Antalya lıyım... Müstakbel eşim de Çorum lu ama o da doğma büyüme Ankara lı.. Ben Çorum da görev yaptığım için 3 yıldır, artık burdakilerin konuşmalarını yemeklerini öğrendim.. Pek bir sorun yaşamayız herhalde... Bazen onun konuşmalarında bana komik gelen şeyleri yakalıyorum. Kopuyorum artık gülmekten... :roflol:

12. 19 Haziran 2008
  13. Emine

Emine Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar hepinize tesekkür ederim,
    yanliz olmadigimi anladim...:1hug:
    nazli canim benim esimde ankarali onun ailesini ancak yaz aylarinda görüyorum ve 2007 kurban bayraminda gördüm.... bir hafta sonra yine görecem.....yemek türleri cok degisik, trabzona hic benzemiyor, gerci ben trabzon yemeklerini unuttum bile....
    benim icin iyi olan taraf esim yemeklerin icinde eti pek sevmez...daha cok sebze türü yemek yapariz, et olunca ya biftek, köfte ama sulu köfte olmayacak vs.
    konusmaya sira gelince ben bir laz olarak lazca konusamam:eek:,ama esim kendini belli eder yani ankarali diye....:roflol:
    ne olursa olsun mutlu olduktan sonra gerisi bos :1hug:

14. 19 Haziran 2008
  15. schatzi

schatzi Ol iz vel ! Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Biz nişanlımla ikimiz de Balıkesirliyiz.İkimiz de Kocaeli'de doğup büyüdük.Cumartesi düğünümüz var:teytey:

16. 19 Haziran 2008
  17. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    benim eşimin baba tarafı asırlar önce rizeden gelmişler.
    benimde anne tarafım rizeli.baba tarafımda artvinli gene.
    karadenizli olmamızın avantajlarını elbette yaşıyoruz.
    biz izmirde de yaşadık 6 yıl boyunca ama bir sorun yaşamadık eşimle..o da benim kadar rahat çünkü.

18. 19 Haziran 2008
  19. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    Şükür ki aynı memleketliyiz.

Şükür demem yanlış anlaşılmasın, şu yüzden diyorum şükür diye; biz ayrı bir şehirde oturucaz eğerki memleketlerimiz ayrı olsaydı bölüm pörçük olacaktık. 5 gün bi yerde 5 gün bi yerde çekilmez olurdu. Bir de şive tabiki. Nişanlım illaki Niğdeli istedim diyor, aynı şiveden konuşabilmek için. Ama ben ona biraz daha modern kaçıyorum :KK70: